Karadeniz Pet

Kuşumun Hastalığı Hakkında Yardım Lütfen

Uğur GÜR

Meraklı Üye
Öncelikli merhabalar bu yararlı site için çok teşekkür ederim..İsmim Uğur Gür sitede isim değiştirme ayarlarını bulamadıgım ıcın degıstıremedım..
Konuya geleyim kuşum iki gündür ishal ve resimlerde görebileceğiniz gibi tüyleri kabarık biçimde duruyor veteriner bi arkadaşım ishal ilacı önerdi onu suyuna damlattım ve gün aşırı değiştiriyorum ve patates haşlayıp kafesine koydum.Dünden beri biraz gelişme var gibi sanki.Poposundaki kakaları pamukla temizledim biraz fakat tam olarak temizleyemedim biraz korktu ve canını yakmaktan korktugum ıcın yarıda bıraktım.Daha henüz 1-1,5 aylık felan eve Cuma günü getirdim acaba bu şekilde kabarık durması ve akşamları ( ben eve 7 de geliyorum ve hep uyur vaziyette görüyorum) normalmidir acaba ? Ona birşey olmasından korkuyorum çünkü pek bilgili değilim.Bu süreçte başka yapabileceğim birşey varmı acaba.Evin içide sıcak yani üşütmüş olabilirmi diye düşünüyorum ama pek mümkün gözükmüyor hastalığınada pek anlam veremiyorum lütfen yardımcı olun..Birde poposunun oradaki tüyleri silerken sarı - yeşil arası bi renge büründü pamuk sanırım bu ishal oldugu için dışkısının rengıydı dogrumu dusunuyorum acaba.

Son düzenleme:
hocam ishal ilacını bir damla günde üç defa ağzına damlatabilirsin, ben ishal olan kuşlarıma öyle yapıyorum...

Ortam değiştiğinde de olabiliyor. Yolculukta üşütmüş olabilir mesela. Ayrıca daha yavru olduğu için uyuması normaldir tabi üzerine bir de ishal olmasından dolayı durgun olması doğal.

yem yiyor mu yemiyorsa elinle besliyeceksin 1 aylık kuşlar yem kıramıyor benim bildiğim

Yolculukta üşümüş olabilirmi bilmıyorum araba sıcaktı ama.Dışarda cok kısada olsa süre gecırdık ama.Yem konusuna gelince Yem kabuklarını kırabiliyor aslnda çünkü bakıyorum kabukları kırılmış yemler oluyor yemlikte ama fazla yemiyor bende ek olarak Dal Darı aldım ondan yediğini söylediler evdekiler.Tedavisi için gereken ishal ilacı patates haşlaması ve sıcak ortamı olusturuorm mesela bir tarafı acık kalacak sekılde yuvarsının ustune battaniye örttüm.Bekliyıorum duzelsın dıye ama bu süreç içinde ona bişey olmasından korkuorm :S Birde gün içinde gezıyormuş kafesın ıcınde yanı aksam oldugu gıbı devamlı uyumuyormus ara ara uyuyormus sanırım bu iyi bi durum

Son düzenleme:
Ortam değiştiğinde de olabiliyor. Yolculukta üşütmüş olabilir mesela. Ayrıca daha yavru olduğu için uyuması normaldir tabi üzerine bir de ishal olmasından dolayı durgun olması doğal.

+++++++++++++++++++++

Yavru olması ve ishal olmasından dolayı fazla uyuması normaldir.

Geri