Karadeniz Pet

Kuşumun hastalığı hakkında yardım.

kadir1

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşum asla su içmiyor alalı 3 gün oldu.

Birde kuşum tuvaletini yapamıyor dışkısı hep kendınde bekliyor peçeteyle kuşumu elıme alıp temizliyorum

kuşumun nesi var bazen ele geliyo bazen korkuyo yardımlarınız için teşekkürler

arkadaşlar 1. resimde sanki biraz belli oluyor dışkının kuşda kaldıgı bu hep böyle oluyor su asla içiremiyorum kafa sallıyo arada

Su içmiyor dediğin muhabbet kuşları çok su içmez zaten haftada 1 içse bile yeter diğerleri için veteriner derim.

Suluğu bir kere bulduktan sonra bir daha içer aslında.
Eğer sürekli gözlemlediyseniz, içmediğine eminseniz, kuşu tutup çok batırmadan gagasını birkaç kez suya dokundurun ve suluğun olduğu tüneğe bırakın.
Kakası fotoğraftan katı gibi görünüyor. marul ve havuç rendeleyip galeta unu, pirinç unu, ya da bebe bisküvisi ile karıştırıp verin. Ne çok cıvık ne çok kuru kıvamda olsun.

Su içmiyor dediğin muhabbet kuşları çok su içmez zaten haftada 1 içse bile yeter diğerleri için veteriner derim.

Doğru çok su içmezler ama haftadabir de değil. Benim kuşlarım bütün gün dışardalar. Bazen kafeslerinin kapısını kapalı unutuyorum. Dışarda susuz kalıp su içemediklerinden ben su içerken saldırıyorlar. Günde en azından iki üç kere içmeleri lazım.

teşekkür ediyorum şuan ne yapmam gerek benim arkadaşlar

Geri