Karadeniz Pet

kuşumun hastalığı ne?

Mooncake

Yeni Üye
Kuşuma üc gün terramycin neo kullandım sürekli ishalinden ve halsizliğinden dolayı. Yem yeme ve su içmesinde hiç bir sıkıntı yok. Ancak düzelmedi gün boyu uyumaya devam etti. Dün veterine götürdüm. Sadece tepkilerine baktı ve sıkıntı yok tepkileri normal dedi. Bu kuş çok küçük tabi ki uyuyacak falan dedi sadece. Ama kuş videosu açtığımda bile tepki vermiyor. Yürürken sıkıntı yok ama sabit dururken bir ayağı havada. Hep üstümde uyuyor sıcaklık da arıyor ama veteriner hiç problem yok dedi. Ayağı ise terramycin krem sürdüm bu şekilde bir kırmızı delik gibi yara var ayagının bir iki yerinde de soyulma yara var . Beslenmesine dikkat ediyorum ama yeme konusunda cok secici, aspir yiyor seçerek hep. Mantar veya üşütme gibi bir hastalığı olabilir mi? Kuşumun bu kadar halsiz olması beni üzüyor.

Ekli dosyalar

• FA1BC628-28D3-4D28-B2BA-ABFE30E4D089.jpeg
    FA1BC628-28D3-4D28-B2BA-ABFE30E4D089.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 88
  • 9BB4E6A2-9770-4378-B70A-E43C738E176C.jpeg
    9BB4E6A2-9770-4378-B70A-E43C738E176C.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 93
Kuşuma üc gün terramycin neo kullandım sürekli ishalinden ve halsizliğinden dolayı. Yem yeme ve su içmesinde hiç bir sıkıntı yok. Ancak düzelmedi gün boyu uyumaya devam etti. Dün veterine götürdüm. Sadece tepkilerine baktı ve sıkıntı yok tepkileri normal dedi. Bu kuş çok küçük tabi ki uyuyacak falan dedi sadece. Ama kuş videosu açtığımda bile tepki vermiyor. Yürürken sıkıntı yok ama sabit dururken bir ayağı havada. Hep üstümde uyuyor sıcaklık da arıyor ama veteriner hiç problem yok dedi. Ayağı ise terramycin krem sürdüm bu şekilde bir kırmızı delik gibi yara var bikac kücük yerde daha da var. Mantar veya üşütme gibi bir hastalığı olabilir mi? Kuşumun bu kadar halsiz olması beni üzüyor.

Bileziği bilen kişinin çıkartma imkanı varsa çıkartın. Ayağını sıkıyor olabilir. Dışkı fotoğrafını ekler misiniz?

Ekli dosyalar

• 9FD50E72-3AED-42A2-91F8-2369F5E9A19C.jpeg
    9FD50E72-3AED-42A2-91F8-2369F5E9A19C.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 82
  • 4C73247F-1C6D-4F35-8D90-C1D46E23A052.jpeg
    4C73247F-1C6D-4F35-8D90-C1D46E23A052.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 74
Dışkılar iyi değil. Veterinerinizi değiştirseniz iyi olacak. Neo terramycnden daha etkili bir ilaç kullanmanız lazım sanırım. Nefes alıp verirken kuyruğu titriyor mu?

Mantar veya bakteri diye internet üzerinden tanı koymak imkansız ama mikrobik bir durumunun olduğunu düşünüyorum. Dışkısı normal gelmedi bana. Başka bir veterinere gitmelisiniz. Kuş da çok tatlıymış bu arada güzel haberlerinizi bekliyoruz inşallah.

Mantar veya bakteri diye internet üzerinden tanı koymak imkansız ama mikrobik bir durumunun olduğunu düşünüyorum. Dışkısı normal gelmedi bana. Başka bir veterinere gitmelisiniz. Kuş da çok tatlıymış bu arada güzel haberlerinizi bekliyoruz inşallah.
Çok teşekkür ederim ilk iş gideceğim ama burdaki en iyi veterinere gittim hiçbir şey yapmadan gönderdi geçiştirdi ailem de inanmıyor yavru diye böyle diyorlar hasta olduğunu kimseye inandıramıyorum. Yarın başka veterinere de götüreceğim ama. Çok teşekkürler.

Çok teşekkür ederim ilk iş gideceğim ama burdaki en iyi veterinere gittim hiçbir şey yapmadan gönderdi geçiştirdi ailem de inanmıyor yavru diye böyle diyorlar hasta olduğunu kimseye inandıramıyorum. Yarın başka veterinere de götüreceğim ama. Çok teşekkürler.
Rica ederim. Dışkı sürekli böyle ise ve kuş sürekli uyku halindeyse normal değil. Gelişmeleri yazarsanız seviniriz.

Rica ederim. Dışkı sürekli böyle ise ve kuş sürekli uyku halindeyse normal değil. Gelişmeleri yazarsanız seviniriz.
Lütfen görür görmez yazar mısınız kuşum ölmek üzere çok halsiz ve hareket etmiyor uçamıyor kanatları yere yakın duruyor sıcaklık arıyor suan diger günlere oranla cok daha kotu ve hareketleri cok agır ucmaya calısınca düsüyor ölmemesi icin ne yapabilirim veteriner iki ilaç yazdı ikisini de suya koyup ona icirdim icti ilacların adı polivit-se ve cesamolin nolur yardım edin dik bile durmuyor son mudahale ne yapabilirim ölmemesi icin goren lütfen yazsın

Lütfen görür görmez yazar mısınız kuşum ölmek üzere çok halsiz ve hareket etmiyor uçamıyor kanatları yere yakın duruyor sıcaklık arıyor suan diger günlere oranla cok daha kotu ve hareketleri cok agır ucmaya calısınca düsüyor ölmemesi icin ne yapabilirim veteriner iki ilaç yazdı ikisini de suya koyup ona icirdim icti ilacların adı polivit-se ve cesamolin nolur yardım edin dik bile durmuyor son mudahale ne yapabilirim ölmemesi icin goren lütfen yazsın
Kuşun ağzına suyla seyreltmiş elma sirkesi damlatın. Yani su ile elma sirkesini karıştırın onu kuşun ağzına damlatın. İlaçlarını içemiyor mu nasıl kullanıyordunuz? Yemin içine ilaç damlatıp yemi o şekilde avcunuzdan yedirseniz olmaz mı? İnşallah kuşunuz sağlığına kavuşur.

Kuşun ağzına suyla seyreltmiş elma sirkesi damlatın. Yani su ile elma sirkesini karıştırın onu kuşun ağzına damlatın. İlaçlarını içemiyor mu nasıl kullanıyordunuz? Yemin içine ilaç damlatıp yemi o şekilde avcunuzdan yedirseniz olmaz mı? İnşallah kuşunuz sağlığına kavuşur.
Kuşuma iki ayrı su icecegi yer hazırladım ve suyu icirdim icti ama yem yemiyor ilaclar üstüne elma sirkesi fazla gelmez mi?

Kuşuma iki ayrı su icecegi yer hazırladım ve suyu icirdim icti ama yem yemiyor ilaclar üstüne elma sirkesi fazla gelmez mi?
İki suluktan da içtiğine emin misiniz? Yem yemesi lazım halsiz kalmamalı asla. Yemi avcunuza döküp kuşa uzatın. Ağzıma dokundurun.

İki suluktan da içtiğine emin misiniz? Yem yemesi lazım halsiz kalmamalı asla. Yemi avcunuza döküp kuşa uzatın. Ağzıma dokundurun.
Evet kafes dısında ben icirdim ama yemi agzına uzatmama ragmen yemiyor gozleri hep kapalı ve kafasını bile kaldırmıyor

Evet kafes dısında ben icirdim ama yemi agzına uzatmama ragmen yemiyor gozleri hep kapalı ve kafasını bile kaldırmıyor
Kuşun gagasını açın ve polivit se den bir damla damlatın. Bu ilaç vitaminmiş. İyi gelir. Sonra da şırınga varsa elle besleme maması yapıp şıeınga ile yavaşça ağzına basın. Şırınga yoksa acilen nöbetçi eczaneden şırınga alın. Bugünü atlatın.

Tarife baktınız değil mi yapın o yazılanları. Avcunuzdan yem yedirmeye çalışın. İlaçlarını içmesine dikkat edin.
Evet simdi yumurta haslıyorum biraz su ve bebe biskuvisi eklicem yedirmeye calısıcam ama hep gozu kapalı tepki vermiyor ilaclarını icti ama gittikce daha kotulesti

Ekli dosyalar

• 39E9DB92-236E-40FF-81EE-4BE53E4A9E15.jpeg
    39E9DB92-236E-40FF-81EE-4BE53E4A9E15.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 78
  • image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 71