Karadeniz Pet

Kusumun hastaligi nedir?

zorro5507

Yeni Üye
Kusumun hastaligi nedir?
0L32Zo.jpg
[/url][/IMG]
48NRnJ.jpg
[/url][/IMG]
J6jEGj.jpg
[/url][/IMG]

nasıl bakıyorsunuz bu kuşlara yazık yaw yeminle benim canım acı burda kim bilir onun nasıl acıyor mamalık pislikten geçilmiyor zaten siz kuş falan bakmayın hocam

Keşke önce hemen suçlamak yerine yardimci olmaya calissaydiniz . Bu kusa bakanin elinden aldik. Hayvan ölüme terk edilmis kafesiyle birlikte alip kumese koydum. Buradan aldigim bilgiler dogrultusunda bir tedavi yontemi uygulamayi dusunuyorum. Ama sizde haklisiniz bakmayi bilmeyen yada severek bakmayan bakmamali. Bir fikriniz varsa yardimci olur musunuz?

Üzülerek söylüyorum kuşunuzda yanılımıyorsam çiçek virüs hastalığı kapmış olabilir. Ev yapabileceğin bir şey yok. Bulaşıcı virustur Başka kuş varsa kafesten ayrılın. Veterinere götür aşı yapıyor. Hemen tedavi edilmezse yara dahada büyüyüp ölecektir.
Geçmiş olsun...:(

Ne zamandır böyle?

Bende 2-3 gundur var uretimhanede ayri bir kafeste duruyor. Diger kuslara cok cabuk bulasir yaziyor. 2-3 gune gecmis midir? Hüseyin Çakar Bey mantar ilaci suruyorum pek etkili degil

Son düzenleme:
Bende 2-3 gundur var uretimhanede ayri bir kafeste duruyor. Diger kuslara cok cabuk bulasir yaziyor. 2-3 gune gecmis midir? Hüseyin Çakar Bey mantar ilaci suruyorum pek etkili degil ��

Bilgisi olan arkadaşlar illaki yazacaktır.benimde pek bi bilgim yok ama konu güncel tutulmuş olur ve yardım alırsınız inşallah.bu resimden ne olduğunu anlamak çok zor.benim kuşumunda karın altında vardı böyle bi sorun bilmiyordum neden olduğunu insanlardaki mantar gibi sulanıyordu karnı ve sürekli kaşınıyordu tüylerini yolmuştu.mantar olabilir.dediğim şeyler varsa .eğer ki kaşıyorsa deriside yumuşar ve kaşıma anında kanamalara sebep olabilir. acilen veterinere götürün kurtarmak istiyorsanız ne gerekiyorsa yapmalısınız. çok kötü görünüyo ve acı çekiyor .ilk olarakta vazelin kullanın evde bulunan normal kremleri sürmeyin kesinlikle daha kötü yapabilir. gözün etrafında hiç tüy kalmamış gözün yanması ve kör olmasına sebep olabilirsiniz. sadece vazelin.suluğunada biraz sirke damlatın aklıma gelenler bunlar :( [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] beyde yardımcı olacaktır.

Son düzenleme:
Bana mantar gibi geldi. Mantar ilaci kullaniyorum demişsiniz. Hangi ilaci kullaniyorsunuz?

Arkadaşlar saçam sapan yorum atmayın kuşa nasıl bakıyorsun arkadaş yardım istiyor çözümünü yazarsanız daha iyi olur.

Suan adini bilmiyorum fakat saglikci oldugum icin calistigim hastaneden aldim etkili bir mantar ilaci dediler. Bu hastalik diger kuslara gecmis midir?

göz nezlesi gibi duruyor.sanırım krem yada merhem sürmussunuz bu bölgeye ve tuylerı dahada çok dokulmus gıbı durmuş.hastalık bır haylı ılerlemış.
kuşlar kafası kaşımak amaclı kafesteki aksesuarlara surterler suluk,tel vs gözun mıkrop kapmasıyla bu hale gelir.aynı zamanda solum yolu problemleri buna neden olur.
gentagut göz damlası,terramycın.antıbıyotık ucuz olarak eczaneden bulabılecegınız monodoks.daha profsynel bır sey ıstıyrsanız ornımıx,dac raspratry red mix yada tylan toz
geçmiş olsun

Son düzenleme:
TEK GÖZ HASTALIĞI(ORNİTHOSİS) e yakalanmış, hastalık çok ölümcül bir hastalıktır, ornimix hastalığın tek çözümü, genellikle güvercin ilaçları satan yerlerden temin edilebilir veya sanalpazar gibi sitelerde de satılıyor....

ilerlemiş mantar var kremle bi nebze geçer ama bitmez yayılmış çünkü en doğru karar kapsamlı bi veteriner

Arkadas tesekkur ederim. Birsey daha soracağım diğer kuşlara geçme olasılığı nedir acaba? Birde çicek hastaligi denen bir hastalik olmadigi kesin dimi?

genellikle mantardan bahsedilmiş diğer kuşlarınıza bulaşır ayrı bir yerde tutun ve ona kullandığınız hiçbir malzemeyi diğer kuşlarda kullanmayın.yemlik suluk vs.

Veterinere götür o hekim en doğru cevabı verir.

Resimden bakarak olmuyor Başkaları mantar diyor başkaları tek göz diyor bir tek ben çicek hastalığı diyorum

Bakiri Kanarya baktığım tecrübelerden biliyorum.

Geçmiş olsun.Bu kuşu bu hale getiren kişide de mantar vardır kesin.Bir kişinin temizliği sahip olduklarının temizliği ile ölçülür.Yazık valla.Umarım kısa sürede iyileşir.Birdaha da vermeyin bu kuşu o sorumsuz kişiye.

Geri