Karadeniz Pet

Kuşumun her türlü bilgilerini söylermisiniz (cins , ırk vb.)

• Konbuyu başlatan Mustafa Coşkun
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa Coşkun

Guest
Acaba kuşumun her türlü şeyini söylermisiniz hasta mı deilmi onuda merak ediyorum birde yaşını merak ediyorum :)
tkuwp.jpg

tkux8.jpg

tkuxq.jpg

tkuy1.jpg

Teşekürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hasta deil erkek yerli kus

hocam ortalama 2-3 aylık ve tereddütte olmakla birlikte erkek diyoum sağlık sorunu yok gibi öncelikle eğitmek için ortama alışması gerek yani 1 hafta çok ani hareketler yapmadan yanında bulunun ve konuşabilirsiniz onunla sonrasında duruma göre elinizle yem vermeye flan başlayabilirsiniz

hocam ortalama 2-3 aylık ve tereddütte olmakla birlikte erkek diyoum sağlık sorunu yok gibi öncelikle eğitmek için ortama alışması gerek yani 1 hafta çok ani hareketler yapmadan yanında bulunun ve konuşabilirsiniz onunla sonrasında duruma göre elinizle yem vermeye flan başlayabilirsiniz

Furkan bey kuşuma interneten müzikler dinlettim 2 öttü kapattım sonra sustu normal bişi demi bu bide bir sorumda babam aldıgında bu kuş konşmazmış öyle dedi pet shop sahibi dedi diyor buna ne diceksiniz.

muhabbet kuşları müzikleri sever ve benim gördüğüm çoğu kuşta müzik duyduğu zaman coşar hareketlenir çok yüksek sesli olmadıkça sıkıntı olmaz dinletebilirsiniz. konuşma konusunda aslında 1-2 aylık kuşların konuşması daha kolay oluyor ve genellikle 3-4 aylarına gelen kuşlarda bu durum zorlaşır deniyor fakat siz öncelikle kuşu ortama alıştırın sonra kendinize alıştırın elinizden flan yem yemeye başlasın sonrasında aranızda tam bir bağ kurulunca konuşma eğitimlerine başlayın derim ben inanıyorum ki olacaktır

benim aldıgımda oyle kus sesi dinlerse bir iki otuyor sonra hic ses yok benimde yeni

muhabbet kuşları müzikleri sever ve benim gördüğüm çoğu kuşta müzik duyduğu zaman coşar hareketlenir çok yüksek sesli olmadıkça sıkıntı olmaz dinletebilirsiniz. konuşma konusunda aslında 1-2 aylık kuşların konuşması daha kolay oluyor ve genellikle 3-4 aylarına gelen kuşlarda bu durum zorlaşır deniyor fakat siz öncelikle kuşu ortama alıştırın sonra kendinize alıştırın elinizden flan yem yemeye başlasın sonrasında aranızda tam bir bağ kurulunca konuşma eğitimlerine başlayın derim ben inanıyorum ki olacaktır

acaba ne zaman banyo yaptırayım ve nasıl yaptıyorum korkuyorum üşütüp ölücek diye ve ne zaman odaya çıkartıyım kuşu

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuş için banyo şart değil o yüzden artık yazın yaptırırsınız salma konusunda da ilk 2 hafta salınmaması öneriliyor size alışırsa ve elinizden yem yemeye başlarsa salmaya başlayabilirsiniz

Geri