Karadeniz Pet

kuşumun ilk çiftleşmesi ve ilk yumurtası

• Konbuyu başlatan Kasaplanca
  • Başlangıç tarihi
K

Kasaplanca

Guest
Merhaba, Kuşum gece yumurta vermiş. İlk yumurtası aynı zamanda. Yuvalıga girip çıkıyor. bazen hiç girmiyor.Bugun tekrar çiftleştiler. ancak henüz yuvalıga gırmedı.Yumurtaya birşey olurmu.Yumurtada yatmaması normalmi?

Merhaba, Kuşum gece yumurta vermiş. İlk yumurtası aynı zamanda. Yuvalıga girip çıkıyor. bazen hiç girmiyor.Bugun tekrar çiftleştiler. ancak henüz yuvalıga gırmedı.Yumurtaya birşey olurmu.Yumurtada yatmaması normalmi?

2. yumurtada falan başlar yumurtaya yatmaya yuvalıga girip cıkıyorsa iyi hayırlı olsun

ilkse yumurta boş olabiliyormuş yani boş olma ihtimaline karşıda hazırlıklı olun ve 2 saat boyunca yatmazsa yumurtaya yavru ölüyormuş.

ilkse yumurta boş olabiliyormuş yani boş olma ihtimaline karşıda hazırlıklı olun ve 2 saat boyunca yatmazsa yumurtaya yavru ölüyormuş.

Aynen o ihtimalde var tabi siz hazırlıklı olun

:D şimdi hayret ettim ki erkekle beraber girdiler. ben bu soruyu yazdıktan sonra :). Evet bunu duydum ilk yumurta boş oluyormuş. Olsun İlki geldiyse ikinciside gelir inşallah.

Hayırlı olsun, sorunsuz şekilde ilk kuluçkayı atlatırsınız inşallah. :)

Hayırlı olsun devamı gelir inşallah, ikisininde ilk kuluçkasıysa yumurtalarda boş çıkma ihtimali var, genelde ikinci yumurtadan itibaren yatmaya başlarlar, yumurtanın üzerine yatmaya başladıktan sonra (yavru oluşmaya başlar) ara verip yatmazsa o zaman yumurtanın içerisinde oluşan yavru ölür.
Yumurtalar üzerine hiç yatılmadan 8-10 gün durabiliyor. Kendi kuşlarımda uygulamıştım 8 gün dışarıda beklettiğim yumurtadan yavru çıktı.

Hayırlı olsun devamı gelir inşallah, ikisininde ilk kuluçkasıysa yumurtalarda boş çıkma ihtimali var, genelde ikinci yumurtadan itibaren yatmaya başlarlar, yumurtanın üzerine yatmaya başladıktan sonra (yavru oluşmaya başlar) ara verip yatmazsa o zaman yumurtanın içerisinde oluşan yavru ölür.
Yumurtalar üzerine hiç yatılmadan 8-10 gün durabiliyor. Kendi kuşlarımda uygulamıştım 8 gün dışarıda beklettiğim yumurtadan yavru çıktı.

evet boş çıkma konusunda hazırlıklıyım.Daha bugun gene çiftleşti kızım. Ve ilk defa erkek ile beraber yumaya girdiler. Hayılrısı bekleyip gereceğiz.sürekli girip çıkmaya başladı erkekte girince. :)

Muammer bey yaz miydi hava sicak miydi merak ettim o yuzden soruyorum :)

Bu sene bahardı havalar ısınmıştı ben serin bir yerde karanlıkta yemliğin içerisinde bekletmiştim.

nem oranı yüksekse sorun olacagını sanmıyorum. nemde yumurtalar daha saglıklı kalırlar.

yav bizim kuş larda yumurtlasın boş çıksın gene razıyım ama o heycanı yaşamak istiyorum :D

İnşallah güzel saglıklı yavrularınız olur haberleri bekliyoruz

Geri