Karadeniz Pet

Kuşumun ırkı cinsiyet nedir ve kaç aylıktır ?

Mert Okan

Meraklı Üye
Kuşu dün aldım pek hareket etmiyor uyukluyor şuan arada yem yemeye iniyor su içtiğini görmedim daha dışkısı normal gibi biraz yeşilimsi sadece pek korkmuyor biraz uğraşla parmağa alıyorum kafeste.Size sorum bu kuşun ırkı cinsiyeti nedir kaç aylıktır ? Bu kuşu nasıl canlandırırım ? Vitamin almalı mıyım pek vitamin ilaç vs vermeme taraftarıyım pek güvenmiyorum.
vZ5QJm.jpg
0yn4Eo.jpg
88Z9zk.jpg
nEM5la.jpg

ben 2 gündür cvp bekliyorum kardeşim ırkı nedir diye sordum öyle yani bilgin olsun :)

ben 2 gündür cvp bekliyorum kardeşim ırkı nedir diye sordum öyle yani bilgin olsun :)
Ya onlar biraz önemsiz sorular benim için de asıl merak ettiğim nasıl canlanır nasıl canlandırırım bu kuşu dün bu saatlerde aldım ne zaman hareketlenir öter kafeste oyun oynar onu merak ediyorum.

üstat ilgiyle canlanır sen ilgilendikçe o sendrommu çabuk atlatır dışkısı falan zamanla düzelir bence vitamine hiç gerek yok mevsim meyvaları verebilirsim elma salatalık havuç vs onu sal dışarda elie gelmesini sağla oyuncak edin bir tane sana daha kolay alışacaktır cinsi yerli gibi duruyor ve 3-4 aaylık gibi ama daha net bili veren olabilir :))

Ya onlar biraz önemsiz sorular benim için de asıl merak ettiğim nasıl canlanır nasıl canlandırırım bu kuşu dün bu saatlerde aldım ne zaman hareketlenir öter kafeste oyun oynar onu merak ediyorum.
mesele önemli olup olmaması değil neyse :)
ben kuşlarımı aldım bikaç gün öyle oluyorlar yabancı geldiği için. şimdi susmuyorlar valla bazen konuştuklarımızı anlamıyoruz odada :)

üstat ilgiyle canlanır sen ilgilendikçe o sendrommu çabuk atlatır dışkısı falan zamanla düzelir bence vitamine hiç gerek yok mevsim meyvaları verebilirsim elma salatalık havuç vs onu sal dışarda elie gelmesini sağla oyuncak edin bir tane sana daha kolay alışacaktır cinsi yerli gibi duruyor ve 3-4 aaylık gibi ama daha net bili veren olabilir :))
Biraz önce kafes dışında elimle yem yedirdim su içirdim bana jumbo kırığı gibi geldi bir de gagasındaki siyah iz tam geçmemiş az buçuk belli oluyor 1-2 aylık olabilir sanırsam

30 45 gun arasi masallah guzel sakin mizacli bir erkek kesinlikle yem disinda ek bir gida su siralar vermeyin ortama alisma evresinde bir haftaya kalmaz tepenizde gezer iyi bir secim olmus masallah gule gule besleyin

çok uzaktan çektiğiniz için çere ve kafa yapsıını tam olarak göremiyorum biraz daha yakın gün ışında fotosunu paylaşırsanız daha faydalı olur

çok uzaktan çektiğiniz için çere ve kafa yapsıını tam olarak göremiyorum biraz daha yakın gün ışında fotosunu paylaşırsanız daha faydalı olur
40r0Qp.jpg

Benim tahminim 2 aylık yerli erkek jumbo kırığı olduğunu düşünmüştüm de araştırınca öyle olmadığına kadar verdim bu arada gagası daha morumsu aslında odada beyaz ışık olduğundan daha açık çıkmış

en fazla 45 günlük yakışıklı bir çek erkek gibi gözüküyor kuşunuz . o kadar takılmayın cins konusuna ha çek ha jumbo kırığı. bir orjinal jumbo -show- JapoonS vs... beslenmedi sürece pek takılmamak gerek ufak tefek fark lara :) sağlıklı günlerde beslersiniz inş.

en fazla 45 günlük yakışıklı bir çek erkek gibi gözüküyor kuşunuz . o kadar takılmayın cins konusuna ha çek ha jumbo kırığı. bir orjinal jumbo -show- JapoonS vs... beslenmedi sürece pek takılmamak gerek ufak tefek fark lara :) sağlıklı günlerde beslersiniz inş.
Aynen takılmıyorum zaten sadece merak uzun ömürlü olsun yeter benim için.

kuş yerli erkek 2.5 - 3 aylık burun deliklerinin morluğu açılmaya başlamış 45 günlük yavruda daha koyu olur ne jumbo ne kırığı kafadan döşten göz yapısından belli zaten

kuş yerli erkek 2.5 - 3 aylık burun deliklerinin morluğu açılmaya başlamış 45 günlük yavruda daha koyu olur ne jumbo ne kırığı kafadan döşten göz yapısından belli zaten
Alırken diğer yavru kuşlardan biraz büyüktü ondan yanıldım sanırım neyse önemli değil zaten sağlıklı ve uzun ömürlü olsun yeter

Geri