Karadeniz Pet

kuşumun ırkı için yardım

• Konbuyu başlatan şeref solak
  • Başlangıç tarihi
Ş

şeref solak

Guest
Merhabalar....
Öncelikle bayramımız mübarek olsun inşallah...
Biraz kuşumdan bahsetmek istiyorum.Kuşumu geçtiğimiz mayıs ayında 1 aylık olarak daha tam anlamıyla yeme geçmemiş olarak aldım, bana söylenen buydu, gagası siyahtı ve başı burnuna kadar çizgiliydi, yavru olması konusunda emindik, ırk olarak ingiliz olması muhtemel denildi, ayrıca diğer yavrulardan daha iri duruyordu, yaklaşık 7-8 kelime ezberi var şuan daha 6 aylık duruma gelmesine rağmen, ve öğretmeye çalıştığım kelimeleri 1buçuk 2 hafta gibi kısa sürede öğreniyor, çok uçmayı sevmiyor ama cana yakın ve kafes içinde hareketli bir kuş, alışması da kolay oldu, kafes dışında çok sakin, saatlerce omuzumda veya parmağımda durabilir, bu sakinlik ve konuşma yeteneği bana kırık bir kuş olduğu izlenimini verdi, yerli ırklar kadar hareketli değil, jumbolar gibi aşırı sakin de değil, iri sayılabilecek boyutta, daha da irileşirmi veya kuşlar kaç aylığa kadar büyür ve tüyleri sıklaşır bilmiyorum, cinsiyeti erkek ve ırkını merak ediyorum, yardımcı olursanız sevinirim, belki yaşı ile ilgili de bilgi vermek isteyenler olur bekliyorum...

[/IMG]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maaşallah güzel bir kuş, kırık değil gibi, ingiliz bence

Geri