Karadeniz Pet

Kuşumun ırkı ve yaşı ???

• Konbuyu başlatan limon61
  • Başlangıç tarihi
L

limon61

Guest
Üstatlardan cevap rica ediyorum çok yeniyim ilk kuşum.daha öncede konu açtım ama bu başlıkta ilk kez açıyorum

.Resimler aşağıdadır.üstatlardan ırk yaş ve cinsiyet (erkek olduğunu düşünüyorum) bekliyorum ve ayrıca yorum yapmak isterseniz de memnun olurum.
Biraz hevesliyim kusura bakmayın... :eek:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cek ya da yerli, erkek, 3 aylik civari.

Cek ya da yerli, erkek, 3 aylik civari.
3 hafta once alirken Satici bana 1.5 aylik ve ingiliz kırığı oldugunu söylemişti.cok guvenmedigim icin bu konuyu actim.yerli istemedim daha pahali olan bunu aldim o yüzden kandirilmadim umarim.bi arkadaşım da yerli degil dedi çok dik ve asil duruyor dedi.eger 3 ayliksa bile suan konusturmak icin cok gec degil herhalde dimi.3 hafta sonunda henuz konusturamadamda bicirdamayi ogrendi yani otmenin disinda sesler çıkarıyor ama anlaşılmiyor

Erkek 4 aylık koyu irise sahip kuşunuz ayrıca tam yerli oldugu söylenemez.Kırık cins kuş bu cekoslavak değil.

Son düzenleme:
FCsSm3R.jpg

J3AyyxB.jpg

Arkadaşlar cinsiyetleri ne benimkilerin. Biri erkek biri dişi diye verdiler ama.
Birde bugun evin içinde bıraktım biraz uçtular kafase döndüklerinde ikiside bir miktar kustu. Sebebi ne acaba?

İlk Resimdeki kuş en üstte çek boy 3 4 aylık bir kuş yavrularda cinsiyet sonradan dönebilmektedir kuş resimlerde erkektir mutasyonu spangle dir tüyü kadar ömrü olsun güle güle besleyin

İlk Resimdeki kuş en üstte çek boy 3 4 aylık bir kuş yavrularda cinsiyet sonradan dönebilmektedir kuş resimlerde erkektir mutasyonu spangle dir tüyü kadar ömrü olsun güle güle besleyin

hangi kuş için bu yorum.Konu sahibinki mi yorumcunun ki mi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üstatlardan cevap rica ediyorum çok yeniyim ilk kuşum.daha öncede konu açtım ama bu başlıkta ilk kez açıyorum

.Resimler aşağıdadır.üstatlardan ırk yaş ve cinsiyet (erkek olduğunu düşünüyorum) bekliyorum ve ayrıca yorum yapmak isterseniz de memnun olurum.
Biraz hevesliyim kusura bakmayın... :eek:

benim oğlumun ikizi sanki .
NYEkVY.jpg
[/url][/IMG]

makinenin tarihi bozuk ondan öyle cıkmış :/

ilk fotoğrafa bakınca erkek fakat diğer fotoğraflardan dişi gibi. Yakından ve flaş olmadan ceresini çekersen daha sağlıklı bilgi verilir. Kuşun yerli gibi

ilk fotoğrafa bakınca erkek fakat diğer fotoğraflardan dişi gibi. Yakından ve flaş olmadan ceresini çekersen daha sağlıklı bilgi verilir. Kuşun yerli gibi

ilk zamanlar (3 hafta önce) cere tamamen eflatundu.şimdi burun deliklerinden açık mavilik başladı.resmini yarın çeker koyarım.ayrıca popo kısmını kafesin yan demirlerine sürterek ötüyor sanki kızışmış gibi ama 3 aylık kuş kızışırmı ki.son zamanlardada yemleri dökmeye başladı tavırlarında farklılık hissettim umarım dişi değildir eğitmek konuşturmak için almıştım..

ilk zamanlar (3 hafta önce) cere tamamen eflatundu.şimdi burun deliklerinden açık mavilik başladı.resmini yarın çeker koyarım.ayrıca popo kısmını kafesin yan demirlerine sürterek ötüyor sanki kızışmış gibi ama 3 aylık kuş kızışırmı ki.son zamanlardada yemleri dökmeye başladı tavırlarında farklılık hissettim umarım dişi değildir eğitmek konuşturmak için almıştım..

Ceresinde mavilik veya morluk varsa kuş erkek. popo olayı dediğinize göre 3aylık olduğu için kızışmadan dolayı değilde oyun amaçlıda olabilir son kaçan kuşum ters dönüp telleri kemiriyordu. Yoksa kuşlar 6 7 aylıkken kızışmaya başlarlar

sarı kuş erkek mavi kuş dişi cinsiyetin sonradan değişecegini sanmam bana göre 2 kuşda %100

Geri