petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun ırkı ve yaşı ???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve limon61 tarafından 2 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. limon61

limon61 Guest

Üstatlardan cevap rica ediyorum çok yeniyim ilk kuşum.daha öncede konu açtım ama bu başlıkta ilk kez açıyorum

.Resimler aşağıdadır.üstatlardan ırk yaş ve cinsiyet (erkek olduğunu düşünüyorum) bekliyorum ve ayrıca yorum yapmak isterseniz de memnun olurum.
    Biraz hevesliyim kusura bakmayın... :eek:

#1 limon61, 2 Ağustos 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 2 Ağustos 2014
  2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Cek ya da yerli, erkek, 3 aylik civari.

3. limon61

limon61 Guest

3 hafta once alirken Satici bana 1.5 aylik ve ingiliz kırığı oldugunu söylemişti.cok guvenmedigim icin bu konuyu actim.yerli istemedim daha pahali olan bunu aldim o yüzden kandirilmadim umarim.bi arkadaşım da yerli degil dedi çok dik ve asil duruyor dedi.eger 3 ayliksa bile suan konusturmak icin cok gec degil herhalde dimi.3 hafta sonunda henuz konusturamadamda bicirdamayi ogrendi yani otmenin disinda sesler çıkarıyor ama anlaşılmiyor

4. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Erkek 4 aylık koyu irise sahip kuşunuz ayrıca tam yerli oldugu söylenemez.Kırık cins kuş bu cekoslavak değil.

#4 CNK TC, 2 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 2 Ağustos 2014
  5. limon61

limon61 Guest

Bunlarda kabarık halleri :

6. mutludely

mutludely Guest

Arkadaşlar cinsiyetleri ne benimkilerin. Biri erkek biri dişi diye verdiler ama.
    Birde bugun evin içinde bıraktım biraz uçtular kafase döndüklerinde ikiside bir miktar kustu. Sebebi ne acaba?

7. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Sarı erkek mavi dişi.

8. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    İlk Resimdeki kuş en üstte çek boy 3 4 aylık bir kuş yavrularda cinsiyet sonradan dönebilmektedir kuş resimlerde erkektir mutasyonu spangle dir tüyü kadar ömrü olsun güle güle besleyin

9. limon61

limon61 Guest

hangi kuş için bu yorum.Konu sahibinki mi yorumcunun ki mi :)

#9 limon61, 2 Ağustos 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 2 Ağustos 2014
  10. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    Konu sahibi

11. limon61

limon61 Guest

teşekkürler yorumunuz için :) ama cinsiyet değişiyor derken cere rengini kastediyorsunuz sanırım aksi halde gerçek anlamda cinsiyetin değişmesi olamaz herhalde

12. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    Aynen öyle yanılta bilir

13. Umut Türkpençesi

benim oğlumun ikizi sanki . [​IMG][/url][/IMG]

14. limon61

limon61 Guest

evet çok benziyor ama benimkisinin gövdesi asker yeşili.sizinki sapsarı sanırım.resimde 2008 yazıyor yaşıyor mu

15. Umut Türkpençesi

makinenin tarihi bozuk ondan öyle cıkmış :/

16. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    ilk fotoğrafa bakınca erkek fakat diğer fotoğraflardan dişi gibi. Yakından ve flaş olmadan ceresini çekersen daha sağlıklı bilgi verilir. Kuşun yerli gibi

17. limon61

limon61 Guest

ilk zamanlar (3 hafta önce) cere tamamen eflatundu.şimdi burun deliklerinden açık mavilik başladı.resmini yarın çeker koyarım.ayrıca popo kısmını kafesin yan demirlerine sürterek ötüyor sanki kızışmış gibi ama 3 aylık kuş kızışırmı ki.son zamanlardada yemleri dökmeye başladı tavırlarında farklılık hissettim umarım dişi değildir eğitmek konuşturmak için almıştım..

18. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    Ceresinde mavilik veya morluk varsa kuş erkek. popo olayı dediğinize göre 3aylık olduğu için kızışmadan dolayı değilde oyun amaçlıda olabilir son kaçan kuşum ters dönüp telleri kemiriyordu. Yoksa kuşlar 6 7 aylıkken kızışmaya başlarlar

19. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    sarı kuş erkek mavi kuş dişi cinsiyetin sonradan değişecegini sanmam bana göre 2 kuşda %100

20. limon61

limon61 Guest

yakından fotoğraf.erkek di mi erkek :)

Sayfayı Paylaş