Karadeniz Pet

kuşumun kafasında garip bir şişlik var

littlewarrior

Yeni Üye
915bd706f875dffe3dbfe0688a7df313.jpg

PAZARTESİ GÜNÜ KUŞUMUN KAFASINDAKİ TÜYLER DÖKÜLDÜĞÜ İÇİN PETSHOPA GÖSTERDİM. ÖNCEDEN DEFALARCA GİTTİĞİM VET HER ZAMAN SAĞLIKLI DEYİP GÖNDERDİ. PETSHOP AVIPOM DİYE BİR KREM ÖNERDİ, MANTARMIŞ KUŞUMDAKİ. O GÜN ALAMADIM VE İNTERNNETE ARAŞTIRIP TROSYD KREM ALDIM. SÜRDÜM, BİRAZ ŞİŞTİ GİBİ OLDU, AKŞAMA DOĞRU DAHA ÇOK ŞİŞTİ, KIZARMIŞTI. AYNI PETSHOPA GİDİP ANLATTIM, YAN ETKİ YAPMIŞ OLABİLİR VET'E GÖSTER DEDİ. GİDİP VET'E GÖSTERDİM FOTOĞRAFLARI, MANTAR DEĞİL TÜMÖR OLABİLİR DEDİ. BEKLEYELİM BAKALIM NE OLACAK, BÜYÜYECEK Mİ FALAN DEDİ. KÖTÜ HUYLU OLURSA SONUN BİLİYORUM...
BUGÜN EVE GELDİĞİMDE BÖYLE BULDUM ONU, KAFASI DAHA ÇOK ŞİŞMİŞTİ VE SANKİ İRİN DOLU GİBİYDİ. FOTOĞRAFTA ÇOK NET DEĞİL ORASI. SARI TEPELİ SİVİLCE GİBİ. BU NEDİR? YARDIMCI OLUN LÜTFEN. BURADA KUŞLARDAN ANLAYAN ÇOK YER YOK ÇÜNKÜ.
NOT: DÜN KARDEŞİM ŞİŞLİĞİNİ İNDİRSİN DİYE TERRAMYCIN GÖZ MERHEMİNDEN SÜRMÜŞ. AYRICA NEŞESİ, KEYFİ DE YERİNDE.

Ekli dosyalar

• IMG_8803.JPG
    IMG_8803.JPG
    816.5 KB · Görüntüleme: 460
  • IMG_8848.JPG
    IMG_8848.JPG
    999.8 KB · Görüntüleme: 429
  • IMG_8845.JPG
    IMG_8845.JPG
    556.6 KB · Görüntüleme: 425
  • IMG_8851.JPG
    IMG_8851.JPG
    917.4 KB · Görüntüleme: 442
Son düzenleme:
Sağolun. Bu yazıyı okudum fakat şişliği çok daha değişik geliyor bana.Tümör gibi durmuyor pek, bilemiyorum ama. :(
Veteriner olmadığım için tanı koyamıyorum. Bu sitede umarım veteriner vardır en sağlıklı yorumu o yapar ancak ben şunu diyebilirim eğer mantar hastalığı söz konusu değilse mantar için kullanılan ilaçları sürmeniz kuş için oldukça zararlı. Ben sizin yerinizde olsam bir başka veterinere daha gösterirdim. Sağlık söz konusu, çok önemli.

Veteriner olmadığım için tanı koyamıyorum. Bu sitede umarım veteriner vardır en sağlıklı yorumu o yapar ancak ben şunu diyebilirim eğer mantar hastalığı söz konusu değilse mantar için kullanılan ilaçları sürmeniz kuş için oldukça zararlı. Ben sizin yerinizde olsam bir başka veterinere daha gösterirdim. Sağlık söz konusu, çok önemli.
Yarın ilk işim bu olacak zaten, bulabildiklerime göstereceğim. Fakat yaşadığım yerde kuştan anlayan vet yok ne yazık ki, çok ilgisizler. Çoğu para için bu işi yapıyor dense yeridir. Umarım bulabilirim düzgün bir tane

Umarım. Gelişmeleri yazarsanız sevinirim, merak ettim kuşunuzun durumunu.
Kuzenimin kuşlardan çok iyi anlayan bir tanıdığı var. Durumu ona anlattı, sormuş bugün. Adam bu kesin mantar demiş, zaten gittiğim vet de dediğim gibi çok ilgili bile değildi. Manttar kremi sürsün geçer demiş. Yarın birkaç yere daha sorup emin olduktan sonra krem alıp süreceğim

Kuzenimin kuşlardan çok iyi anlayan bir tanıdığı var. Durumu ona anlattı, sormuş bugün. Adam bu kesin mantar demiş, zaten gittiğim vet de dediğim gibi çok ilgili bile değildi. Manttar kremi sürsün geçer demiş. Yarın birkaç yere daha sorup emin olduktan sonra krem alıp süreceğim
Nasıl oldu bebek ıyi mi geçti mi biraz şişliği

AVIPOM baya ağır bi krem ya kokusu kuşu mahvediyor allah kolaylık versin bir an önce iyileşir inşallah da uzun süre kullanmak zorunda kalmazsınız krem almanıza da gerek ki avipom zaten mantar kremi

Nasıl oldu bebek ıyi mi geçti mi biraz şişliği
Bugün gidip tekrar görüştüm vet'le. Apse gibi bir şey tümör değilmiş dedi. Rahatladım çok. :') İçindeki de patlarsa iyi olurmuş bakalım, mantar dedi bir tanıdığım deyince değil dedi. Şimdilik terramycin kullanabilirmişim.:)

AVIPOM baya ağır bi krem ya kokusu kuşu mahvediyor allah kolaylık versin bir an önce iyileşir inşallah da uzun süre kullanmak zorunda kalmazsınız krem almanıza da gerek ki avipom zaten mantar kremi
Sağolun, apse olmuş sanırım. Geçer çok önemli değil dedi veteriner. İçinde sarı bir irin var, patladı patlayacak

Bugün gidip tekrar görüştüm vet'le. Apse gibi bir şey tümör değilmiş dedi. Rahatladım çok. :') İçindeki de patlarsa iyi olurmuş bakalım, mantar dedi bir tanıdığım deyince değil dedi. Şimdilik terramycin kullanabilirmişim.:)
Çok geçmiş olsun inşallah çabucak geçer uzun ömürler :)

Geri