Karadeniz Pet

kuşumun kanadı mı kırılmış ne yapabilirim ?

ramboq103

Yeni Üye
arkadaşlar mrb. okula giderken kuşlarımı bırakıyorum . yine dışarıya bırakmıştım eve bi kaç saat sonra döndugumde dişi kuşumun kanadının kafesin kapağına sıkıştığını gördüm ne zaman sıkıştı ne kadar öyle bekledi bilmiyorum . hemen çıkarttım şuan kafeste kanadı biraz aşşağıda duruyor . ilk çıkarttığıma göre durumu iyi gibi kaşınıyor filan su içiyor arada yemini yiyor arada da silkeleniyor . ne yapmam lazım ya da kanadı kırılmışmıdır kuşun cevap verecek yardımcı olur ve bilgilendirirseniz sevinirim. bi foto koyuyorum. sıkışan kanadı sağ kanat aşağıya inik duruyor biraz ama aşağı sarkmasın diye sağ ayağını dha dik tutuyor heralde kuş bilmiyorum. ama sıkışan kanat sağ kanat Eewew - Hızlı Resim

Korkmana gerek yok eğer görünürde kan vb. yoksa zedelenmiştir oda inşallah yakın zamanda iyileşir, aynı durum benimde kuşuma olmuştu ama hemen çıkarmıştım bir sorun olmadı.

evet eşi var şuan 4 tanede yumurtası var kuluçkada :) yumurtlamaya devam edecek gibi gözüküyor bakalım. umarım hepsi boş çıkmaz yumurtaların . bi kaç başarısız çiftleşmeye şahit oldum o yüzden yumrutaların dolu çıkacağından şüpheliyim :)

Ah o başarısız çiftleşmeler... İki kuluckadir yavru alamadım.

GM Discovery II cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birkaç gün gözlemleyin.Mama vermeyi aksatmayın.Kafeste tehlike oluşturabilecek şeyleri çıkarın.Allahın izniyle düzelir.

Geri