Kuşumun Kanadı Neden Böyle? Yardımmmm

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Şule Akkaya tarafından 2 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Şule Akkaya
  Gizli

  Arkadaşlar kuşlarımın 4 yavrusu da öldü. Daha önce bununla ilgili başlıklar açmıştım ama yeterli yardımı alamadım sizlerden. Kursakları dolu olmasına rağmen neden öldü anlayabilmiş değilim. Bugün dişi ve erkek kuşumun aylar sonra ilk defa yalnız kalışları oldu. ağustos ayının sonundan beri hep yumurtaları vardı. Bugün dişi olan sürekli erkek olanı dövüyor, ona saldırıyor. Bir de erkek olan kuşum kanadını resimlerdeki gibi tutuyor sabahtan beri. Neden acaba? Dişi mi bir şey yaptı? Kavga etmelerini nasıl engelleyebilirim? Bir de kuşlarım bir türlü elime alışmadılar. Hatta dişi kuşum çok kötü ısırıyor. Isırınca kanatıyor o derece. Ne yapmalıyım?
  http://i.hizliresim.com/G1Maar.jpg
  http://i.hizliresim.com/aBrmO2.jpg
  Bu da dişi kuşum:
  http://i.hizliresim.com/02J9YL.jpg
   
 2. Resul OZYAMAN
  Çevrimdışı

  Resul OZYAMAN Profesyonel

  Katılım:
  7 Eylül 2014
  Mesajlar:
  1.169
  Beğenileri:
  9
  Yer:
  İstanbul/Esenler
  kuşları dinlenmeye veya kafeslerini ayırdınız mı ? eğer bunları yapmamışsanız yapın ve yumurtaları hala var mı ? Genellikle bu şeyler böyle hatalardan oluyor kuş yumurtluyor ve strese giriyor sonra dinlenmeye alınmayınca böyle stres den patlıyorlar erkek gine iyi kurtulmuş ayırın kafeslerini dişi erkeği öldürebilir de.
   
 3. Şule Akkaya
  Gizli

  dişi kuşum önce ağustosun sonunda yumurtladı ama yumurtaları boş çıktı sadece bir yavrusu çıktı. son yumurtayı bekliyordum ki tekrar yumurtladı yani o arada ayırmaya fırsatım olmadı. ama bu sabah son yavrusu da ölünce kafesi temizleyip yuvalığı çkardım. hala aynı kafesteler ikincibir kafesim olmadığı için ayıramadım doğrusu bilmiyordum da ayırmam gerektiğini :(
   
 4. Resul OZYAMAN
  Çevrimdışı

  Resul OZYAMAN Profesyonel

  Katılım:
  7 Eylül 2014
  Mesajlar:
  1.169
  Beğenileri:
  9
  Yer:
  İstanbul/Esenler
  ayırın kuş strese girmiş ve sonra kullanacağınız kafeste erkek kalsın yuvalık takı olsun dişiyi küçük kafese alın yan yana koyun yuvalık olmasın onda.
   
  #4 Resul OZYAMAN, 2 Kasım 2014
  Son düzenleme: 2 Kasım 2014
 5. Şule Akkaya
  Gizli

  teşekkür ederim.biraz önce gidip kafes aldım ve kuşları ayırdım.
   

Sayfayı Paylaş