petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun kanadı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve taotic tarafından 30 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. taotic

taotic New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    Kuşumda dışkı yapışması düzelmeye başladı fakat bir sorunum daha oluştu. Kuşum düzgünce uçamıyor ve 2-3 aylık. Uçamıyordan kastım yükseklere çıkamıyor, sürekli yerlerde. Kanatlarında sorun var mı diye baktım ve kanatlarındaki uzun tüylerin içine kan toplandığını ve yamuk durduğunu fark ettim. Sanırsam tüyler deforme olmuş. Dün o tüylerden biri çıktı ve çok hafif bir kanama meydana geldi. Çok büyük değildi, yarayı temizledim. Ama bugün o içinde kan toplanan tüylerden diğeride düştü. Ama bu sefer kanaması fazlaydı ve tüylerine bulaştı. Sizce ne yapmalıyım, önerdiğiniz birşeyler var mı? Şimdiden teşekkürler.

2. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Resim koyabilir misiniz ?

3. taotic

taotic New Member

Beğenileri:
    0

İşte böyle

#3 taotic, 30 Ekim 2014
    Son düzenleme: 30 Ekim 2014
  4. kaanmavış

kaanmavış New Member

Beğenileri:
    0
    Korkmayın bişi olmaz fazla kan kaybedmediyse kendiliğinden çıkar kanatları

5. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    Yara varsa mikrop kapmaması için tentürdiyot sürebilirsiniz

6. taotic

taotic New Member

Beğenileri:
    0
    Zaten yarayı görür görmez sürdüm. Birde bir sorum daha var. Kuşu alalı yaklaşık bir hafta oldu ve hiç su içmediğini fark ettik. Suluğun yanına bile yaklaşmıyor. Ben içirirsem anca onu içiyor. Ama her zamanda benim içirmemle olmaz. Çok yemde yemiyor. Ama hasta bir kuşda değil. Bunun için yapabileceğim birşy var mı?

#6 taotic, 30 Ekim 2014
  7. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    Benim kuşlarda pek içmiyor günde bir bilemedin 2 defa su içtiklerini görüyorum, sanırım kuşunuz yavru yavrular daha da az su içer normal yani

#7 Mert Okan, 30 Ekim 2014
  8. taotic

taotic New Member

Beğenileri:
    0
    Ben kuşumun hiç içtiğini görmedim bu yüzden endişelendim. Belkide dediğiniz gibidir, yavru olduğu için. 2-3 aylık dediler ama bana daha küçükmüş gibi geliyor. Bazı yerlerindeki tüyler daha seyrek

9. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    içiyordur hocam merak etmeyin tentürdüyot sürmüşsünüz zaten eğer geçmezse teramycin ilacı var onu alıp sürebilirsiniz geçmiş olsun

Sayfayı Paylaş