Karadeniz Pet

Kuşumun kanadında bir problem var

Kutay Şirin

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşumun kanadı fotoğraflarda görüldüğü gibi 2 kanadıda bir süredir bu durumda uçmaya çalıssada uçamıyor.Sıkıntının ne olduğunu bilmediğim için internettende düzgün aratamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Kendisi 4 aylık yavru tüye girmedi hiç yaklaşık olarak 1 aydır falanda böyle geçer dedim ama geçmedi acaba bi hastalık falan mı diye düşündüm bende

8. Ayda son bir kez tuye girip eriskinlige ulaşırlar. O aya da dek de ara ara tüy degisimi olabilir. Eğer sizin kusunuz tüy degisimi haricinde bu tarz bir durumla karsilastiysa muhtemelen vitamin eksikligi veya bir çeşit bit ya da parazitten kaynaklı olabilir. Beslenme duzeni nasıl?

Bit-parazitse bilemiyorum ama yanındaki diğer kuş tüye girdiği için haftada bir B-vitamini veriyorum iştahındada bi sıkıntı yok normal karışık yem+haftada 1-2 kere dal darı veriyorum

Yumurta maması eksik. Youtube da bir cok tarifi var. Çok faydalı olacaktır. Haftada iki veya üç kez verebilirsiniz. Kalamar kemigi de kullanın yoksa eğer. B vitaminini biraz arttırın. Bunun da tüy yönünden sorunu var çünkü. Haftada ikiye cikarabilirsiniz. Yulaf ve aspuru karıştırıp bir yemlikte verin. Yemlik bitene kadar dursunlar yemlikte. Tüy bakım spreyleri var petshoplarda. Kullanabilirsiniz. Daha sonra gelismelerden haberdar edersiniz. Gecmis olsun

Yumurta mamasını yapıcam fakat yemezlerse ne kadar süre sonra kafesten alayım sonradan yicekleri tutar bozuk mama yemesinler

Geri