Karadeniz Pet

Kuşumun kanadında bir sorun mu var?

ufuk123

Yeni Üye
Merhaba kuşumun kanadının bir köşesinde resimdeki gibi bir açıklık fark ettim bugün.Kuşum şu an tüy dökümünde bu durum tüy döküm zamanı normal midir ?ilk tüy dökümünü 1.5-2 ay önce gerçekleştirdi bu kadar kısa zamanda tekrar tüy dökmesi normal midir?Mantar gibi bir rahatsızlığı olabilir mi?Neşesinde,hareketlerinde bir sıkıntı yok eskisi gibi.İlk muhabbet kuşum ne yapacağıma dair fikrim yok ,bir sıkıntısı varsa erken müdahale etmek istiyorum yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• resim 1.jpg
    resim 1.jpg
    780.1 KB · Görüntüleme: 41
  • res2.jpg
    res2.jpg
    743.6 KB · Görüntüleme: 37
Kuşun her tarafına 1/4 oranında sirkeli su sıkın. İyice ıslatın. 3 gün birer seans

Şu an fıs fıs olarak kullanabileceğim hiç bir şey yok elimin altında ,boş oda parfümü ,ilaç şişesi filan var ama dezenfekte etmek gerekiyor. direk sirkeli ılık banyo hazırlasam girse olur mu?Kuşun sorunu ne acaba?

Bir milyoncular açıktır halen, yakında varsa gidip alabilirsiniz.

Bir ilaç şişesinin için boşaltım kaynar suda bekletiyorum aynı şeyi üç dört kere tekrar edeceğim.olmazsa yarın ilk iş bakarım bir milyonculara teşekkürler ilginiz için.yalnız kuşun ne gibi rahatsızlığı olabilir kanadında?

Tüy dökümü zamanı normal ama sanki açılma biraz fazla gibi. Bu dönemden dolayı kuş rahatsız olarak tüylerini kendisi de yolmuş olabilir ama önemli bir sorun olduğunu sanmıyorum. Siz Selçuk beyin dediği gibi sirkeli suyla yıkayın, fakat aynı zamanda kuşu hem hava akımından koruyun hem de sıcak tutun. Nerede ikamet ettiğinizi bilmiyorum ama bu sıralar güneş pek göremiyoruz, eğer güneş görürseniz mutlaka kuşun kafesini güneş gören bir yere alıp takip edin, bunalırsa tekrar gölgeye alırsınız.

Sinop'ta yaşıyorum iklimi Kocaeli'ne benziyor .Tavsiyenize uyacağım , sıcak tutmaya çalışacağım Selçuk beyinde sizinde ilginiz için tekrar teşekkürler.

Geri