Karadeniz Pet

Kuşumun Kanadında Bir Sorun Var

Sude

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. 2 yaşında erkek bir muhabbet kuşum var. 1 aydır kanadını kullanmıyordu, uçmuyordu ve dışarı çıkmak istemiyordu. Durum böyle olunca ben de kanadına bir bakayım dedim. Kanadında baloncuk şeklinde iltihaplı bir yara vardı. Görünce hem çok üzüldüm hem de korktum hemen kremledim kuşun yarasını. 1 hafta sonra tekrar baktığımda yaranın kan toplamış olduğunu gördüm. Tekrar krem sürmek için kuşu elime aldığımda kuş kaçmak için hareket etti ve o yarayı kanattı. Sonraki gün daha çok şişti o yarası. Birkaç siteden baktım çoğu yerde kanser olduğu söyleniyordu. Burası küçük bir yer olduğu için kuşlara bakan tek veteriner cuma günleri geliyormuş, cumaya kadar bekleyeceğim o zaman kadar inşallah kuşm yaşar :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:45 -->-> Daha önceki mesaj 11:42 --

https://goo.gl/photos/1mstFQhEH5QbGQ439 bu da kuşun yarasının ilk hallerinden son halini yakalayamadım

Son düzenleme:
Geçmiş olsun ur çıkmış uzman biri alabilir ancak inşaallah düzelir

Geçmiş olsun. Zorda kalırsan, veteriner bir şey yapmazsa. İnce ve sağlam bir ipten ilmek yapıp urun kenarlarından geçirip sık. İyice sık ki o bölüme kan akışı dursun. Bulabilirsen sirke ruhu (Dikkat zehirli) sulu boya fırçası ile sadece urun üzerine 2 damla sürebilirsin. Uru kurutur.

Geçmiş olsun. Zorda kalırsan, veteriner bir şey yapmazsa. İnce ve sağlam bir ipten ilmek yapıp urun kenarlarından geçirip sık. İyice sık ki o bölüme kan akışı dursun. Bulabilirsen sirke ruhu (Dikkat zehirli) sulu boya fırçası ile sadece urun üzerine 2 damla sürebilirsin. Uru kurutur.

Veterinere göstereceğim ama bu da aklımda kalsın. Yalnız kuş oraya temas ettiğimizde çok canı yanıyormuş gibi sürekli çırpınıyor, çok üzülüyorum. :( Ayrıca bu ur iyice şiştikten sonra gaga taşını çok fazla kemirmeye başladı, kafesini değiştirirken fark ettim. Sizce canı yandığı için mi yapıyordur? Eğer öyleyse ağrısını dindirmek için ne kullanabilirim? Yardımlarınız için teşekkürler. :)

Geçmiş olsun çok üzüldüm başka çare yok

Kalamar kemiği tüketiminin ura bağlı olduğunu sanmıyorum. Veteriner bir baksın, çözüm olmazsa söylediklerimi yaparsın. Başka yapacak bir şey yok.

Hepinize teşekkür ediyorum, veterinere göstereceğim inşallah kuşum sağ salim atlatır bu olayı :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:18 --

Kalamar kemiği tüketiminin ura bağlı olduğunu sanmıyorum. Veteriner bir baksın, çözüm olmazsa söylediklerimi yaparsın. Başka yapacak bir şey yok.

Geçmiş olsun ur çıkmış uzman biri alabilir ancak inşaallah düzelir

Veterinere gösterdim, uru kurutmak için iğne yazdı. Ur kuruduktan sonra da operasyonla alabileceklerini söyledi. Şimdi iğneyi satın aldım. İnşallah kuşun canı fazla yanmaz yaparken :(

İnşaallah sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatır

Geri