petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun Kanadında Bir Sorun Var

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Sude tarafından 1 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Sude

Sude New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar. 2 yaşında erkek bir muhabbet kuşum var. 1 aydır kanadını kullanmıyordu, uçmuyordu ve dışarı çıkmak istemiyordu. Durum böyle olunca ben de kanadına bir bakayım dedim. Kanadında baloncuk şeklinde iltihaplı bir yara vardı. Görünce hem çok üzüldüm hem de korktum hemen kremledim kuşun yarasını. 1 hafta sonra tekrar baktığımda yaranın kan toplamış olduğunu gördüm. Tekrar krem sürmek için kuşu elime aldığımda kuş kaçmak için hareket etti ve o yarayı kanattı. Sonraki gün daha çok şişti o yarası. Birkaç siteden baktım çoğu yerde kanser olduğu söyleniyordu. Burası küçük bir yer olduğu için kuşlara bakan tek veteriner cuma günleri geliyormuş, cumaya kadar bekleyeceğim o zaman kadar inşallah kuşm yaşar :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:45 -->-> Daha önceki mesaj 11:42 --

https://goo.gl/photos/1mstFQhEH5QbGQ439 bu da kuşun yarasının ilk hallerinden son halini yakalayamadım

#1 Sude, 1 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 1 Mayıs 2016
  2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Geçmiş olsun ur çıkmış uzman biri alabilir ancak inşaallah düzelir

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Geçmiş olsun. Zorda kalırsan, veteriner bir şey yapmazsa. İnce ve sağlam bir ipten ilmek yapıp urun kenarlarından geçirip sık. İyice sık ki o bölüme kan akışı dursun. Bulabilirsen sirke ruhu (Dikkat zehirli) sulu boya fırçası ile sadece urun üzerine 2 damla sürebilirsin. Uru kurutur.

4. Sude

Sude New Member

Beğenileri:
    0
    Veterinere göstereceğim ama bu da aklımda kalsın. Yalnız kuş oraya temas ettiğimizde çok canı yanıyormuş gibi sürekli çırpınıyor, çok üzülüyorum. :( Ayrıca bu ur iyice şiştikten sonra gaga taşını çok fazla kemirmeye başladı, kafesini değiştirirken fark ettim. Sizce canı yandığı için mi yapıyordur? Eğer öyleyse ağrısını dindirmek için ne kullanabilirim? Yardımlarınız için teşekkürler. :)

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Kalamar kemiği tüketiminin ura bağlı olduğunu sanmıyorum. Veteriner bir baksın, çözüm olmazsa söylediklerimi yaparsın. Başka yapacak bir şey yok.

6. Nur TÜRKOĞLU

Nur TÜRKOĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun çok üzüldüm başka çare yok

7. Sude

Sude New Member

Beğenileri:
    0
    Hepinize teşekkür ediyorum, veterinere göstereceğim inşallah kuşum sağ salim atlatır bu olayı :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:33 -->-> Daha önceki mesaj 00:18 --

Veterinere gösterdim, uru kurutmak için iğne yazdı. Ur kuruduktan sonra da operasyonla alabileceklerini söyledi. Şimdi iğneyi satın aldım. İnşallah kuşun canı fazla yanmaz yaparken :(

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    İnşaallah sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatır

Sayfayı Paylaş