petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun kanaması acil yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve limonpaşamaviş tarafından 23 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. limonpaşamaviş

resimlerde gördüğünüz gibi ne yapabilirim.

2. Veysel DUMAN

bu kuş nasıl bu hale geldi?kanatlarınımı çekmeye çalıştınız?

3. limonpaşamaviş

up up up yardımmm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:59 -->-> Daha önceki mesaj 19:58 --

hayır eve geldiğimde böyleydi

4. Veysel DUMAN

up up up lamadan önce hayvancığın nasıl bu hale geldiğini söylesenizde ona göre yorum yapsak?

5. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    kardeş öncelikle "up up up lamak" nedir onu merak ettim açıklarsan sevinirim. kuş eğer halsiz ise ciddi hastalığı olabilir acil veterinere götür. yok eğer hala hareketliyse ciddi bir sıkıntısı olduunu sanmam tentürdiyot sürersen muhtemelen iyi gelir ama yine de sürmeden önce de bir veterinere hiç değiilsee telefon aç sor nihayetiinde kanada tentürdiyot sürünce kuş temizlemek isteyip birazını yemiş olacak... çok çok geçmiş olsun.

6. limonpaşamaviş

hayır eve geldiğimde böyleydi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:25 -->-> Daha önceki mesaj 20:24 --

veterinere sordum halsiz değil ama kanıyor işte

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:25 --

tertirdiyot sürmemelisiniz dedi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:28 -->-> Daha önceki mesaj 20:26 --

kanayan yerlerini onu acıtmadan temizledim elektrikli soba yakıp yanına koydum kendisini kurutuyor şuan kusura bakmayın telaştan

7. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    odanın sıcaklığını kontrol edin kuşun bulunduğu nokta 25 dereceden fazlaysa rahatsız olabilir 15 dereceden az ise üşür.20-22 derece aralığında tutmaya çalışın

8. limonpaşamaviş

bu arada kuşum kanat altı tüğleri yok dökmüş

9. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Nöbetçi eczaneden oksijenli su alın Oksijenli suyla temizlemeye çalışın kanamay durdurur. Yaraya da baticon veya terramycyn krem sürün.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:35 -->-> Daha önceki mesaj 21:32 --

Tabi bir de kuşunuz bunu kendisi mi yaptı yoksa biryere mi çarptı onu da bulmaya çalışın. Eğer kendisi yaptıysa strese girmiş olabilir stresin kaynağını da bulup düzeltmeniz lazım

10. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    kanat altı tüyleri yok demiş yani kendisi yapmış kuş bu durumda strese girmiş

kardeş kuşunun stresten çıkması için biraz ilgilen 1-2 gün sakinleşsin

11. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    oyyy kıyamam ben sana :( çok geçmiş olsun beni bilgilendirin lütfen bişey olmaz inşallah

12. Yusuf ŞANLI

Ewe misafir cocugu felan geldiyse cekmis olabilir o kanadi kanat dibi kanadigi zaman kolay kolay durmuyor ve bazen kuruyor daha sonra ordan tuy cikmiyor ben guvercin beslerken basima gelmisti veteriner bise yok diyosa baska veterinere gotur bence kusun kendiliginden bole bise yapacagini dusunmiyorum.

13. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
  14. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    eğer imkanın varsa gagasının ve ayaklarının net birer fotoğrafını eklersen iyi olur. mantardan da olabilir. kanat altında siyah küçük asalaklar varsa bit olabilir. bit genellikle gözle görünür ama biraz dikkatli bakmak lazım... kuşa işkence etmeden inceleyebilirsen iyi olur.

15. limonpaşamaviş

Yardımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim bugün bir defa kanadı onu temizledim akşam eve geldim gene kanamıştı yarın bir daha kanarsa diye korkuyorum gagasında ve ayaklarında hiçbir problem yok bu arada eşler ama ikiside gayet iyi anlaşıyorlar kavga yüzünden böyle olacağını sanmıyorum

Sizce bit spreyi sıkmalımıyım?

16. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Kimyasal bir şey sıkma açık yaraya.

17. limonpaşamaviş

Sizce düzelirmi yemek yiyor su içiyor gayer hareketli ama kanaması var tüğlerinimi değiştirdiğinden böyle oldu ?

18. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Düzelir diye düşünüyorum. Fakat açık yaraya sakın bit spreyi falan sıkmayın. Arkadaşın dediği bir tahmin. Doğru olup olmadığını gözlem yaparak siz anlayacaksınız. Bit varsa şayet o zaman avisprey ve avidust kullanmanız gerekir ama şuan değil. Terramycyn kremi de ihmal etmeyin

19. speedy_one

speedy_one Member

Beğenileri:
    0
    Kimi kuşlar tüy dökümü dönemini çok şiddetli bir şekilde geçiriyorlar,kanat uçlarında kanamalar olabiliyor.

20. limonpaşamaviş

kuşumun durumu gayet iyi şuanda fakat nefes alıp verirken tık tık diye bi ses geliyor ne yapmalıyım

Sayfayı Paylaş