petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kusumun kanat tuylerini budadim.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kaanaslan96 tarafından 26 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. kaanaslan96

Beğenileri:
    10
    kusun kanat tuylerini budadimki ucma yetenegi minimum'a insin suan 1.5 aylik bize alissin kacamasin sonra yeniden uzar ve normale doner zaten.

2. Süleyman Kara

Süleyman Kara Active Member

Beğenileri:
    67
    Kanatları etiyle beraber keseydin daha geç çıkardı, iyice alışırdı hayvan size.

(Birilerine iğneleme yapıldığını düşünerek böyle bir cevap yazıyorum?)

Rorschach159 bunu beğendi.
  3. FerhatQ

FerhatQ Member

Beğenileri:
    14
    Bence yapılmaması gereken birşey.Kuş zaten size alışacaksa alışır.Kuşu zorla kendinize mahrum etmişsiniz.Tamamen karşıyım bu görüşe.Zaten 1,5 aylık kuş ne derece bir zorluk çekebilirki size alışırken ? Bırakın hayvan uçsun gönlünce.Size alışması en fazla 1 hafta sürecek yaşı itibariyle.Yazık etmişsiniz hayvana..

4. ismail batar

ismail batar New Member

Beğenileri:
    3
    Aferin. "Bak bu benim daha yeni yeni büyüyen kanatlarımı kesti ne kadar da iyi bir insan" diye daha da alışacaktır size.

FerhatQ, bilgeminnos ve umut asal bunu beğendi.
  5. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    1,5 aylik yavru kolayca ele alistirilirdi. Ucmasin diye yavru bir kusun kanatlarini kesmek; kosmasin diye bir cocugun bacaklarini kesmeye benzemis.

bilgeminnos ve umut asal bunu beğendi.
  6. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Active Member

Beğenileri:
    106
    budadım kelimesi ağır olmuş ne demek budadım? ağaç mı bu. geçenlerde haberlere bile konu olan kuş parmağını ısırdı diye, kalbini söktüm çok iğrencim asdagaga diye facebookta resimli paylaşım yapan kişiden bir farkınız kalmamış.Böyle birşeyi forumda paylaşmaınz bile abes bir davranış ne denmesi gerekiyor size hakaret edilsin diye mi yazdınız nasıl bir cevap bekliyorsunuz anlamış değilim.

FerhatQ, bilgeminnos ve umut asal bunu beğendi.
  7. yigit72

yigit72 Member

Beğenileri:
    0
    Böyle yapanlara söylenecek sözüm varda burada olmuyor işte ahhhhh ah birde ne güzel yazmış ayıp insaf be çocuk

8. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    225
    Kimse kusura bakmasın ben uslubümü bozacam. İşterse form yöneticileri beni banlasın saygı duyarım. Ama böyle birşeyde tepkisiz kalamam. Ulan mal senin gibiler insan değil senin yaptığını hayvan bile yapmaz. Canlılan o adı üstünde kuş. Para verip aldınız diye iskence yapma hakkınıZ yok. Uçma özgürlüğünü kısıtlamaya hiç Hakkınız yok. Senin gibi karakter sahibi olamayanlara denecek çok şey varda neyse. Tekrar herkezden özürdilerim. Karaktersiz hariç.

bilgeminnos ve Koray DANIŞMAZ bunu beğendi.
  9. Mustafa KIRLI

Beğenileri:
    4
    AHLAKSIZ, KARAKTERSİZ YARATIK.EVDEKİ O KUŞA YAZIK.BİR DE GELMİŞ KÜFÜR EDİYOR !

10. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    225
    Benim küçük çaplı bir üretimhanem var. Bazen petshopcu arkadaşları ziyaret ediyorum. Onlarda kanadı kesik kus gördümmü alıyorum. Kesik kanatlarını çekiyorum. Dinlendirme salmasına koyuyorum. Tekrar kanatlarının eski haline dönmesi 2 ay sürüyor en az. Sonra büyük salmaya bırakıyorum. Çok zorlanıyorlar uçmak için. Çünkü kaslarda zayıflıyor. Ve 15 günde orda Zaman geçirdikten sonra normale dönüyorlar. Burdan o masum canlıları sevenlere kendilerine alıştırmak isteyenlere sesleniyorum. En önemli olan şey sevgi. Siz ona sevgi gösterin zaten size güvenip gelecektir ve alışacaktır. Çünkü sizden zarar gelmeyeceğini hissedip anlıyorlar.

Koray DANIŞMAZ bunu beğendi.
  11. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Ya bişey sorucam. Daha sabah okudum mesajınızı. Kuş alışık diyen siz değilmiydiniz. Hangi ara sizden soğududa bunu yaptınız? Dilsiz olmaları size bu hakları vermiyor. Yapmayın. Yapıyorsanız paylaşmayın örnek olmayın.

12. bilgeminnos

bilgeminnos Active Member

Beğenileri:
    44
    bak bu taktik iyi çocugun yaramazlık yaparsa ayaklarını budarsın hem yaramazlık yapmaz hem size daha bağlı olmak zorunda kalır !!!!!
    kusura bakmayın benım için hiç bi farkı yok bunun masum dilsiz diye oyuncagınız ediyosunuz hayvanlara

13. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    741
    BÖYLE ABUK SUBUK, RAHATSIZLIK VEREN KONULARIN KONUŞULMASINA DAHİ GEREK YOK ZATEN ÜYE İÇİN GEREKEN YAPILDI. KONU KİLİT.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş