petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kusumun kanatlari kesik

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve by_strange tarafından 24 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. by_strange

Merhaba arkadaşlar
    Gecen gun bi muhabbet kusu aldim kusun kanatlarini kesmisler sadece bir tane uzun tuy birakmislar..
    Biraz arastirdim kesilen tuyler uzamazmis kus suan 4 aylik kusun ucabilmesi icin ne yapmam gerekiyor. Cok üzülüyorum acil yardim edin lutfen

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ya çekeceksin o kesik tüyleri, sancılı bir iştir.
    Ya da tüy değişimine kadar bekleyeceksin, kendi düşüp çıkacak yenisi..

3. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Kuşun kanadını nasıl kesiyorlar ya hiç mi vicdan yok anlamıyorum. Hem de 4 aylık kuş. Genç olduğu için belki çıkar kanatları. Çünkü kanat tüylerini döküp sonra tekrar çıkarıyorlar.

4. by_strange

Ne kadar zamanda tekrar eski haline gelir arkadaslar hayvancik cirpinip duruyor ucmak icin. Kanatlarini cekmek kusu hayata kusturmesin sonra

5. Gülyil

Gülyil Guest

Bence de tüy degistirme zamanini bekle, senede iki defa tüy degistiriyorlar zaten! Benim kuslar tüy degistirirken uzun tüylerini de genelde bi yenilerler. Uzman degilim tabiki ama kanatlarini cekmek tekrar bi eziyet olur bence :( Uzman olan arkadaslar daha iyisini bilir tabiki!

6. by_strange

Bekliyim en iyisi ama ya tuy dokerken kanatlari yenilemezse kis buyudukce daha da zor olurmu ceksemmi acaba hic istemiyorum aslinda ama

7. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Beklemenizi tavsiye ederim, benimde zebra ispinozumun kanadındaki tüyler kırıldı ama acı vermemek için bekliyorum...

8. by_strange

Tamam ozaman bekliyelim insallah cabuk doker tuylerini
    Belli zamanlari varmi tuy dokmenin

9. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Muhabbetleri genel olarak senede iki, nadiren olarak 3 diye biliyorum

#9 Emrehan DİLEKÇİ, 25 Aralık 2014
    Son düzenleme: 25 Aralık 2014
  10. by_strange

Tamamarkadaşlar cok tesekkur ederim ilgi alakaniz icin. Iyi geceler