Karadeniz Pet

kusumun kanatlari kesik

• Konbuyu başlatan by_strange
  • Başlangıç tarihi
B

by_strange

Guest
Merhaba arkadaşlar
Gecen gun bi muhabbet kusu aldim kusun kanatlarini kesmisler sadece bir tane uzun tuy birakmislar..
Biraz arastirdim kesilen tuyler uzamazmis kus suan 4 aylik kusun ucabilmesi icin ne yapmam gerekiyor. Cok üzülüyorum acil yardim edin lutfen

Kuşun kanadını nasıl kesiyorlar ya hiç mi vicdan yok anlamıyorum. Hem de 4 aylık kuş. Genç olduğu için belki çıkar kanatları. Çünkü kanat tüylerini döküp sonra tekrar çıkarıyorlar.

Ne kadar zamanda tekrar eski haline gelir arkadaslar hayvancik cirpinip duruyor ucmak icin. Kanatlarini cekmek kusu hayata kusturmesin sonra

Bence de tüy degistirme zamanini bekle, senede iki defa tüy degistiriyorlar zaten! Benim kuslar tüy degistirirken uzun tüylerini de genelde bi yenilerler. Uzman degilim tabiki ama kanatlarini cekmek tekrar bi eziyet olur bence :( Uzman olan arkadaslar daha iyisini bilir tabiki!

Bekliyim en iyisi ama ya tuy dokerken kanatlari yenilemezse kis buyudukce daha da zor olurmu ceksemmi acaba hic istemiyorum aslinda ama

Beklemenizi tavsiye ederim, benimde zebra ispinozumun kanadındaki tüyler kırıldı ama acı vermemek için bekliyorum...

Tamam ozaman bekliyelim insallah cabuk doker tuylerini
Belli zamanlari varmi tuy dokmenin

Muhabbetleri genel olarak senede iki, nadiren olarak 3 diye biliyorum

Son düzenleme:
Tamamarkadaşlar cok tesekkur ederim ilgi alakaniz icin. Iyi geceler

Geri