petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kusumun kanatlari uzuyor mu sizce?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Kivim benim tarafından 15 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Uzarmi yada? Sanki farketti gibi de birde kuyrugunda bikac tuy curumus gibi kurumus kanli sanki siyah siyah gorunuyo biraz bakarmisiniz nedendir? Ayrica aldigimdan beri 5 gun oldu sadece 1 tuy doktu o da boyle siyahliydi?[​IMG]

2. EmreC93

EmreC93 Member

Beğenileri:
    0
    Yok Hocam Sıkıntı Olmaz Normaldir...

3. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Gercekten mi normalmidir o sekilde siyahli tuy?uzarmi kanatlari ucamiyorda:(

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Hastalık geçmezse yine dökülecek.. yerine çıkan yine dökülecek maalesef.
    Nerede oturuyorsun?

5. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    İzmirde iki veterinere goturdum bisiyi yok dediler parazit spreyi verdiler yavru oldugundandir dediler napicam

6. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tüy un dipleri kanlı derisi yara gibi
    yada
    tüyleri cansız olusmamis gibi ise
    bu bi hastalık ve maalesef levent beyin dediği gibi
    sürekli bu şekilde dökülür çıkar çıkar dökülür
    tam net bir şey söyleyemem fakat
    tüy hastalıkları için en iyi ilaç Depomin
    ben çok faydasını gördüm
    bana tavsiye eden arkadaş okuyorsa onada selam olsun

#6 Serdar Şerifoğlu, 15 Nisan 2016
    Son düzenleme: 15 Nisan 2016
  7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    O veterinerler kuşlardan anlamıyor demek ki.
    Kedi köpek üzerine uzmanlaşmış çoğu..

8. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Hani akan bi kan yada kirmizi renkte degil o tuyun ortasindaki beyaz damar siyah siyah sizce nasil yapicam? Depamin nerden bulabilirim

9. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    nerde oturuyosunuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:03 -->-> Daha önceki mesaj 20:00 --

aleyküm selam :)

10. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    İzmirde.
    Abim sen ne dusunuyosun neyi var sence

11. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    abicim görmem lazım kuşu aşagı yukarı tamınde bulunabılmek ıcın.kusun bebekmiş zaten büyük ıhtımalle düzelir gibi gerekli bakımı uygularsan.resimde görünen sağ tarafındaki uzun ucus tuyu cıkmış ama zayıf duruyo tekrar dökülecek gibi ama bayağı uzamış yani buyuk oranda düzelir eğer gerekli kürleri ve takvıyeleri uygularsan diye düşünüyorum.
    bu kür içinde sana dahada önce basettıgım üzere magnezyum sülfat biotinde bulunuyor.
    bu kür için gerekenlerın hepsini almaya kalkarsan bayagı malıyetli olur.
    yada yakınsan karsıyakaya gel elimde bulunanlardan azar azar vereyım.neler yapman gerektiğini anlatayım bunun dışında elimden daha fazla birşey gelmez

12. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Bana baya uzak abim sagol peki depomin alsam veya aklimda seranin minerali var ya da nekton-bio diye bisi de etkiliymis boyle kolay bulabilecegim bisiler varmi nerden alabilirim bunlari soyleyebilirmisin hani bildigin kadariyla maliyet onemli degil ya

13. muhabbetciavukat

Beğenileri:
    0
    konuyu açan dostum berkay erdinc arkadaşımız profesyonel üretici dediğini uygularsan sorun cıkmayacaktır bn anlamadığım için bişey diyemeyeceğim ama veterine vereceğin parayla karşıyakaya gidebilirsin . e

14. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Altimda arabam olsa atlar giderim de ne zamanim ne durumum yok bu ara:Dartik burdan ne derse yapicam

15. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    ozaman ılk önce biotin bulacaksın biotın b7 vıtamınıdır.kusun mama yıyorsa eger magnezyum sulfat.berovit b12 mineral yalama taşı (çeşitli mineraller bulunuyor içinde) depomin yıne kusun mama yıyorsa eger mama ıcerısıne hindistan cevizi karıstıp kusa serıs et.daha gerekli bır kac sey daha bulunuyor fakat bunların bile buyuk cogunlugunu bulamayacagın için onları yazmama gerek yok.bulabildiklerini bul elindekilere göre kullanma sekıllerını yazayım
    geçmiş olsun

#15 Berkay ERDİNC, 15 Nisan 2016
    Son düzenleme: 15 Nisan 2016
  16. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Cok tesekkurler abim bulmaya calisicam biotin eczaneden falan mi yoksa bende avisol-b var o olurmu bide depomin alip suyuna katicam degilmi mama yemiyo hic ya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:48 --

Bu depomin ve berovit b12 eczanelerde midir? Ve ikisi yetermi mineral tasi var ama kafesinde ayri biyotin nasil alicam anlamadim bide cok soru sordum ama kusura bakma:(

17. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    rica ederim
    eczanedende bulabilirsin genel olarak b vitamini komplekslerınde b7 bulunmaz.b vitamını kompleksı deıl sadece b7 yanı bıotın aradıgını özllıkle belırt.mamayı hergun yap kafese koy belırlı bır zamana kadar yaptıgın mamalar cope gıdecek ama en sonunda tadına bakacaktır.mamaya alışkın olmayan kuşlar ancak yılmamakla mamaya alışır.diğer turlu hintistan cevizi ve dıger mıneralleri kusa yedıremezsın.mamanın ıcıne karısıtıp bu sekılde yemesını saglamalısın.bu sekılde bırakırsan buyuk ıtımal ömrü buyunca ucamayacak

18. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Hic birakirmiyim ben o zaman hergun yumurta hindistan cevizi havucla bi mama hazirlarim eczaneden biotin icin bayerin gabiyotan'ini onermisler , depomin ve dedigin beroviti alayim? Tesekkurler yalniz miktarlarihakkinda yine yarin sana danissam olurmu abim..

Sayfayı Paylaş