Karadeniz Pet

Kuşumun karnında ki şişlik ?

• Konbuyu başlatan Faruk ÖZÖKTEM
  • Başlangıç tarihi
F

Faruk ÖZÖKTEM

Guest
Merhaba arkadaşlar resimlerini yükleyeceğim kuşumun pet shoptan almıştım ve bende bulunan yeşil erkeğimin yanına eşe atmıştım.
Daha sonra kuşum aşırı şişkolaştı ve göğsü ve karnı şişti aldığım yere götürdüm bana kitle var bu kuşta eşe atma dedi şimdi ben eşe attım baya da zaman oldu iyi anlaştılar ve sürekli yuvada erkek çiftleşmek istiyor fakat hala çiftleşemediler ve ben resimleri yükledim bu karnında ki şişlik nedir yumurta değil çünkü arada sırada kontrol ediyorum yumuşacık karnı yorumlarınızı bekliyorum bu nedir ne değildir böyle yumurtlayabilir mi yoksa ben boşuna mı bekliyorum ?

Daha önce muhabbet kuşlarında ur ve kitle isimli bir konu açmıştım kimse cevap vermediği için bu sefer farklı ve resimli açmak istedim

şişliğini bilemicem ama kuş hasta dışkısı sulu mu?

Yumurta ola bilir hic kusunu ucur ma yumurtaysa 1 hafta ya yumurtlar

En fazla 5 gune yumurtlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:21 -->-> Daha önceki mesaj 20:20 --

Yuva al yuva ya yumurtlasin

Aldığın yer doğru söylemiş.Ya veteriner alacak onu.Ya da sürekli ak darı ile besleyip ara ara uçurarak bezeyi kontrol altında tutacaksın.Ama üretmeye çok uğraşma kuluçkaya yatarsa daha da büyür beze.

En fazla 5 gune yumurtlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:21 -->-> Daha önceki mesaj 20:20 --

Yuva al yuva ya yumurtlasin

Üstadım yuvası var yaklaşık 20 gündür girip girip çıkıyor orada bayağı zaman geçiriyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:33 -->-> Daha önceki mesaj 20:32 --

Aldığın yer doğru söylemiş.Ya veteriner alacak onu.Ya da sürekli ak darı ile besleyip ara ara uçurarak bezeyi kontrol altında tutacaksın.Ama üretmeye çok uğraşma kuluçkaya yatarsa daha da büyür beze.

Veterinerin alması riskli mi? Ak darı olayı çözer mi çözüm müdür ?

Risk alma gutur veterinere guzel kus risk alma belki baktin veteriner den yumurtmaya hazir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Valla ak darı verirsen kilo almaz mama vs verme artık.Sebze ve ak darıyla devam et.Ama üretimde bu tarz kuşlar randıman vermez.Dediğin gibi uzun süredir yumuşaksa bezedir.Yumurtlayacak diyenlere de birşey demek lazım.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak lazım.

Son düzenleme:
Sefaköy ve çevresinde bu tür işlerden yani kanatlılardan anlayan güvenilir veteriner var mı önerebileceğiniz?
Ya da başka yerde olsa olur istanbul içi

Geri