petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun karnında ki şişlik ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Faruk ÖZÖKTEM tarafından 31 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Faruk ÖZÖKTEM
    Gizli

Merhaba arkadaşlar resimlerini yükleyeceğim kuşumun pet shoptan almıştım ve bende bulunan yeşil erkeğimin yanına eşe atmıştım.
    Daha sonra kuşum aşırı şişkolaştı ve göğsü ve karnı şişti aldığım yere götürdüm bana kitle var bu kuşta eşe atma dedi şimdi ben eşe attım baya da zaman oldu iyi anlaştılar ve sürekli yuvada erkek çiftleşmek istiyor fakat hala çiftleşemediler ve ben resimleri yükledim bu karnında ki şişlik nedir yumurta değil çünkü arada sırada kontrol ediyorum yumuşacık karnı yorumlarınızı bekliyorum bu nedir ne değildir böyle yumurtlayabilir mi yoksa ben boşuna mı bekliyorum ?

Daha önce muhabbet kuşlarında ur ve kitle isimli bir konu açmıştım kimse cevap vermediği için bu sefer farklı ve resimli açmak istedim

2. melihsanver
    Gizli

şişliğini bilemicem ama kuş hasta dışkısı sulu mu?

3. halil dogan
    Gizli

Yumurta ola bilir hic kusunu ucur ma yumurtaysa 1 hafta ya yumurtlar

4. Faruk ÖZÖKTEM
    Gizli

Hayır sulu değil bir gün boyunca kocaman ama beyaz ve gri karışık yaptı sonra düzeldi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:14 -->-> Daha önceki mesaj 20:14 --

1 haftayı baya aşkın süredir bu halde

5. halil dogan
    Gizli

En fazla 5 gune yumurtlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:21 -->-> Daha önceki mesaj 20:20 --

Yuva al yuva ya yumurtlasin

6. Emre Erman Ceyhan

Beğenileri:
    0
    Aldığın yer doğru söylemiş.Ya veteriner alacak onu.Ya da sürekli ak darı ile besleyip ara ara uçurarak bezeyi kontrol altında tutacaksın.Ama üretmeye çok uğraşma kuluçkaya yatarsa daha da büyür beze.

7. Faruk ÖZÖKTEM
    Gizli

Üstadım yuvası var yaklaşık 20 gündür girip girip çıkıyor orada bayağı zaman geçiriyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:33 -->-> Daha önceki mesaj 20:32 --

Veterinerin alması riskli mi? Ak darı olayı çözer mi çözüm müdür ?

8. halil dogan
    Gizli

Risk alma gutur veterinere guzel kus risk alma belki baktin veteriner den yumurtmaya hazir

#8 halil dogan, 31 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 31 Temmuz 2014
  9. Emre Erman Ceyhan

Beğenileri:
    0
    Valla ak darı verirsen kilo almaz mama vs verme artık.Sebze ve ak darıyla devam et.Ama üretimde bu tarz kuşlar randıman vermez.Dediğin gibi uzun süredir yumuşaksa bezedir.Yumurtlayacak diyenlere de birşey demek lazım.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak lazım.

#9 Emre Erman Ceyhan, 31 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 31 Temmuz 2014
  10. halil dogan
    Gizli

Veterinere gotur bence

11. Faruk ÖZÖKTEM
    Gizli

Sefaköy ve çevresinde bu tür işlerden yani kanatlılardan anlayan güvenilir veteriner var mı önerebileceğiniz?
    Ya da başka yerde olsa olur istanbul içi

12. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
  13. Faruk ÖZÖKTEM
    Gizli

Göğsünde de var ama o ufak diğeri ise poposunda sayılmaz karnına daha yakın

Sayfayı Paylaş