Karadeniz Pet

Kuşum'un nesi var ?

• Konbuyu başlatan Gökhan Çetin
  • Başlangıç tarihi
G

Gökhan Çetin

Guest
İyi akşamlar arkadaşlar kuş yaklaşık 1 haftadır bende.bugün bi akrabam geldi kuşta bi sorun olabileceğini söyledi bende kuşkulandığımdan ilk önce sizden yardım almak istedim ( akrabam yaklaşık 5-6 senedir muhabbet kuşlarıyla ilgilenir ). kuştaki sorun şu kafes içinde veya dışarda devamlı tüylerini kabartıyo oynuyo ve uyuyo.ama herhangi halsizlik görmedim elime omzuma geliyo poşetle oynuyo geziyoniyo konuşuyo.yem yememe veya su içmeme gibi bi sorunuda yok .tek gördüğüm belirgin şey dururken kuyrugunu yukarı aşşağı hareket ettirmesi ve sürekli uyuklaması.video ekledim bakıp yardımcı olursanız sevinirim. önebilieceğiniz bi ilaç , sprey varsa veya veterinerlik bi durumu varsa götürüyüm.
[YOUTUBE]Muhabbet - YouTube[/YOUTUBE] http://www.youtube.com/watch?v=g5h05SUs8XQ&feature=youtu.be

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi akşamlar arkadaşlar kuş yaklaşık 1 haftadır bende.bugün bi akrabam geldi kuşta bi sorun olabileceğini söyledi bende kuşkulandığımdan ilk önce sizden yardım almak istedim ( akrabam yaklaşık 5-6 senedir muhabbet kuşlarıyla ilgilenir ). kuştaki sorun şu kafes içinde veya dışarda devamlı tüylerini kabartıyo oynuyo ve uyuyo.ama herhangi halsizlik görmedim elime omzuma geliyo poşetle oynuyo geziyoniyo konuşuyo.yem yememe veya su içmeme gibi bi sorunuda yok .tek gördüğüm belirgin şey dururken kuyrugunu yukarı aşşağı hareket ettirmesi ve sürekli uyuklaması.video ekledim bakıp yardımcı olursanız sevinirim. önebilieceğiniz bi ilaç , sprey varsa veya veterinerlik bi durumu varsa götürüyüm.
[YOUTUBE]Muhabbet - YouTube[/YOUTUBE] Muhabbet - YouTube

Yeni geldiğinden dolayı alışma sürecine girmiş olabilir.Kuyruğun aşağı-yukarı hareket etmesini solunum sıkıntısı olarak biliyorum.Eğer nefes alırken burnunda hırıltıya benzer sesler duyuyorsanız,çok geçmeden veterinere götürün.Havalar soğuk.Kabarık durması,sulu dışkı,uyku hali genellikle nezle teşhisi oluyor.İshali varsa suyuna bir iki damla sirke damlatıp,aspur (kanarya yemi) yedirin.Eğer ishali yoksa kışın hastalıklara karşı dayanıklı olması için suyuna bir iki damla limon katın.Tadını almaması gerekiyor.Alırsa içmez.Ayrıca Avisol gibi vitamin kullanırsanız daha dirençli olacaktır.

avisol vitamin var suyuna 4-5 damla koyuyorum.dışkısı yeşil beyaz sulu değil normal ve omzumda felan durdugu sürece hrıltı duymadım 1-2 gün yakından gözlemlerim.önerinizi dikkate alıp suyuna 1-2 damla limon damlatırım.Teşekkürler

avisol vitamin var suyuna 4-5 damla koyuyorum.dışkısı yeşil beyaz sulu değil normal ve omzumda felan durdugu sürece hrıltı duymadım 1-2 gün yakından gözlemlerim.önerinizi dikkate alıp suyuna 1-2 damla limon damlatırım.Teşekkürler

Umarım düzelir.

Geri