Karadeniz Pet

Kuşumun nesi var?

Helenoftroy

Yeni Üye
Herkese merhaba,
Kuşum birkaç saattir halsizleşti.sürekli kabarık duruyor ve uyuyor. Az önce kucağıma gelip 4-5 parça yem kustu. Akşamları durmadan konuşurdu ama şu an sadece kafesinde kaparık halde tünekğinde uyuyor. Sık sık kendini silkeliyor. Az önce de kakasını yaptı ama sadece beyaz kısmı var ve çiş gibi bir sıvı var. Nesi var kuşumun, ne yapmam gerekiyor?
Teşekkürler...

Kuşunuz üşütmüş öncelik isalini tedavi edin. Suluğuna birtane karanfil kuru karanfil bırakın yada elma sirkesi damlatın, apsur verin. Sıcak yerde tutun rüzgara maruz kalmasın. İshali geçtikten sonra soğuk alğınlığı içinde sarımsaklı ve limonlu su verin inş kısa zamanda toparlar. Eğer ilerlediyse antibiyotik tedavisine başlamanız gerekir.

Kuşunuz üşütmüş bende yeni kurtuldum bu hastalıktan yem kabına aspur koy sadece daldarıda koyabilirsin yanına hemen bütün yemleri kaldır kraker falanda bırakma kafeste petshoplarda satılan ishal ilacı var avidiare diye bir hafta boyunca suyuna 2.5 ml karıştır suyunu hergün tazele hastalık geçmeye yakın kafesi sıcak suyla sirkeyle yıka mikrop tekrarlamasın

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Ben bu mesaji yazdıktan kısa bir süre sonra kuşum uyanıp yem yedi. Kendi yaptığım ballı krakerden. Sonra hemen canlandı tekrar oynamaya konuşmaya başladı. Dışkısı da aşama aşama normale dönüyor. Normal dışkılayana kadar takip edeceğim. Krakeri kaldırıyorum. Ak darı var elimde şimdilik onu koyacağım. Umarım doğru bir harekettir. Aydınlatırsanız sevinirim.
Teşekkürler...

ak darı konulabilir yağ oranı %2 lerde diye biliyorum yağlı şekerli besinlerden uzak tut ishal sürecinde eğer dışkıda tekrar bozulma olursa yarın ilk işin aspur almak olsun barsakları kurutur ek c vitamini takviyesi de yapmayı unutma 3 günde bir malum havalar ilginç bugünlerde sabahları güneşle birlikte fazla soğuk değilken geceleri 0 derecenin altına kadar düşüyor insanların bile bünyesi zorlanırken el kadar hayvanların sıkıntı çekmesi doğaldır oda sıcaklığını sabit tut kafesede kullanmadığın polar veya battaniye tarzı bişey örtersen iyi olur üşütmenin önüne geçmek için

Kuşumun akşamdan bu yana aşama aşama dışkıları bu şekilde. Sanırım normale dönmüş. Gece karışık yeminden aspur seçip verdim, zira elimde aspur yoktu. Birazdan almaya gideceğim. Sadece akdarı var yemliğinde de. Hareketleri normal. Kafesi kalorifere yakın ve önü açık olacak şekilde üstü havluyla örtülü. İlaç vermem bu durumda gerekli mi? Alımca aspur versem yeterli olur mu? Kafesten çıkmak oynamak istiyor sizce salmalı mıyım yoksa dinlenmesi mi gerekir?
Teşekkürler...

Ekli dosyalar

• 20161209_095649.jpg
    20161209_095649.jpg
    1,001.4 KB · Görüntüleme: 8
  • 20161209_095656.jpg
    20161209_095656.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 10
  • 20161209_095711.jpg
    20161209_095711.jpg
    827.4 KB · Görüntüleme: 10
  • 20161209_095737.jpg
    20161209_095737.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 8
Normale dönüyor dışkısı belki besinle ilgili bi sorun olmuştur mikrobik bi ishal olmayabilir sadece aspur ver bakalım yeniden dışkıda bozulma olursa ilaç tedavisine baslarsin suluguna çok az Türk kahvesi yada 1 damla elma sirkeside atabilirsin strese sokma kuşu çıkmak istiyosa çıksın 10-15 dakika egzersiz yapmış olur zaten o kendini kotu hissederse kafese girer hasta olduğu için stres atmak istiyor

Geri