petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşumun poposu neden şişik

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Salihim55 tarafından 22 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    kuşumun poposu resimde görüldüğü gibi tüyleri seyrek ve şişiklik var. sorun ne olabilir.IMG-20160622-WA0001.jpgIMG-20160622-WA0001.jpg

2. 23Baron34

23Baron34 Member

Beğenileri:
    10
    Hocam kuşunuz dişi mi acaba ? Ve tahmini kaç yaşında yada kaç aylık ?

3. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    kuş erkek yaşını tam bilemiyorum ama 1 civarı tahminim yanında eşide var

4. 23Baron34

23Baron34 Member

Beğenileri:
    10
    Genelde yanlış hatırlamıyorsam dişilerde böyle sorun yaşanmakta. Fazla yumurtalama yada yumurtlayamama sorunuyla alakalı. Fakat erkek diyorsunuz . Genelde tümörlerde böyle durumlar ortaya çıkmakta ki her şişlik bir tümör vakası diye birşey yok. Kesin olan birşey varsa oda zaman kaybı yaşamadan veteriner hekime başvurmanız.

5. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    bulundugum cevremde arastırdım muhabbet kusuyla ilgilenen veterıner bulamadım. eş oldukları için salma şansım olmuyor. yağlanma olabilirmi aynı şekilde.

6. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Selamlar genelde dişi kuşlarda bu görülmekte.Bence sen karıştırıyorsun.Bunun ön fotoğrafını alabilirmiyim.Cere kısmını çekip buraya koyman gerek.

7. 23Baron34

23Baron34 Member

Beğenileri:
    10
    Evet yağlanmada söz konusu olabilir. Eğer fazlasıyla zamanlarını kafeste geçiriyorlarsa dediğiniz gibi yağlanmadan kaynaklı olabilir. Çünkü hareketsiz durumlarda vücutları yemiş oldukları yemler vasıtasıyla yağlanmaya çok müsait. Bana sorarsanız yazdıklarınıza bakarsak yağlanma sorunu olmuş olabilir . Yinede siz uçurtmayı ihmal etmeyin hayvanada yazık .

8. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    goruldugu gıbı erkek

Ekli Dosyalar:

9. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    eğer yağdan dolayı ise yuva hazırlığındalar salmam ne kadar doğru olur bilmiyorum. yaglanma için baska çözüm öneriniz varmı acaba :)

10. 23Baron34

23Baron34 Member

Beğenileri:
    10
    Kilit nokta orası :) yeme alışkanlığı mama hareketlilik vs değişikliği yap diyeceğim fakat işte üreme döneminde karışmamak gerekiyor . Sularına sirke limon vs damlatanlar edenler var ne kadar doğru bilmiyorum ama siz yinede doğal yolu deneyin egzersiz :) yani uçmalarını sağlamak. Tabi üreme zamanlarında değil. Üreme dönemi sonrası mutlaka zorla da olsa uçurun edin yeme alışkanlığını değiştirin çünkü zamanla yağlanma kuşlarda kötü hastalığa dönüşebiliyor ve yavru alamaz hale bile gelebilir. Bol ve sağlıklı üretimler olur inşallah :)

11. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    ilginiz için tesekkürler :D

12. 23Baron34

23Baron34 Member

Beğenileri:
    10

Sayfayı Paylaş