petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun poposu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve numenor111 tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. numenor111

Arkadaslar kuşum eve geleli henüz 3 gün oldu ve geldiğinden beri poposu bu halde. Acaba hasta mi yoksa henüz çok yavru olduğu için poposu daha tam olarak düzene girmemiş mi? Daha dogru dürüst uçamiyor bile. Sorun nedir ve ne yapmalıyım? [​IMG]

2. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostum keşke alirken inceleseydin yumurta da olabilir ur de olabilir...

3. numenor111

Hocam aslında alırken gördüm ben bunu ancak henüz yavru olduğundan dediler. Ur veya yumurta nedir biraz daha bilgi verirseniz sevinirim

4. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

ur dedim uçamayan kuşlarda olur yumurta da çifleşme sonucu olur dostum.. bir süre uçmayan kuşlarda olur genel'de

5. Emre TURAN

Kardeş, yavru kuşta yumurta mı olur? Yani ben bazı yorumlara gerçekten anlam veremiyorum. :) Popoya dışkı yapışmasının sebepleri bellidir. Sindirim problemi yaşayan, kabız ya da ishal olan kuşların poposunda dışkı kalır. Yavru demişsiniz ki zaten yavru olmasının da bir etkisi vardır. Ama iştahı filan nasıl bilmiyorum, yem ne kullanıyorsunuz onu da bilmiyorum, yeminizi değiştirin, kuş kumu verin, yeşillik vermeyin, vitamin kullanın. Bu kadar basit.

6. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

kardeşim ben olur diye bişey söylemedim sadece olacaklari söyledim... ve genelde de uzun süre uçamayan kuşlarda ur görebiliriz... ;) bu kuş yavru da olsa... ben kesin ur veya yumurta demiyorum sadece olacaklari söylüyorum... okey

7. numenor111

Hocam teşekkür ederim bende anlam veremedim arkadasin yorumuna çünkü dediğim gibi kuş çok yavru ve doğru dürüst uçamiyo bile. Istahi çok iyi bi başladımi baya bi yiyor. Bugün kuş kumunuda aldım vitamin takviyesi de yaparım başka bi tavsiyeniz varmıdır Teşekkürler

8. Emre TURAN

Anlıyorum dostum ama kuş yavruymuş, bu yüzden ben bu kuşta nasıl yumurta olabileceğini anlamadım. Görünürde ura benzeyen bir şişlik de yok, hayvanın poposu gayet normal görünüyor. Kuşun tamamını göremiyorum, arkadaş yavru diyorsa zaten poposunda dışkı olması normaldir, yuvada sürekli durdukları yere pisledikleri için vücutlarının her yerine yapışır ve en az 15-20 günde zor dökülür onlar. Ama kuş hastaysa eğer tek bir açıklaması vardır o da sindirim problemi.
    Kardeşim kuşta hiçbir sıkıntı yok, zamanla düzelir, siz yem seçimine özen gösterin, yediklerine dikkat edin, kuş kumu kullanın, 1 aya kalmaz tertemiz olur poposu, dökülür gider onlar.

9. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

yenı başlamaya sanımiş olabilirim dostum... ben sadece olabilecekleri söylemiştim arkadaşa ama neyse uzatmaya gerek yok...

Sayfayı Paylaş