Karadeniz Pet

kuşumun poposuna dışkı yapışmış ve birkaç sorum var

• Konbuyu başlatan Orhan Gülcan
  • Başlangıç tarihi
O

Orhan Gülcan

Guest
Akşam kaşınırken dikkat ettim bayağı uzun bir şeydi ama kaşınırken gagası ile kopardı. Tamamen gitmişmidir onun için bir problem oluşturur mu 2.5 aylık dişi geleli 2 hafta oluyor ele alışmadı daha müdahale etmeli miyim sizce?

çoğu zaman onunla konuşurken kuyruğunun sürekli titrediğini görüyorum benden mi korkuyor yoksa üşüyor mu

Bir de 1 2 dakika göz teması kurduğumda hemen kapatıyor gözünü bende kapatıyorum sonra ben açtımmı diye kontrol ediyor falan. Hastalık gibi bir şey mi yoksa oyun mu oynuyor benle. Ama her göz teması kurduğumuzda yapıyor. Uykusunu alamamış olabilir mi evde onun için saat 10 da ışıklar kapanıyor uyumama gibi sorumu olmaması gerek

Teşekkürler :D

yeni geldiginde genellikle popoya dışkı yapışma sorunu olabiliyor , kendi kopartıyorsa birşey yapmana gerek yok
göz teması olayında kuşun kendini rahat hissettigi için yapıyor , artık el egitimine başla bence

Dişi zor alışır biraz ama alışır yani

Kuşlar yer değişikliğinden dolayı ishal ve kabız olabilir. Dışkısı alırken yapışmış durumda değilse normaldir. Vitamin kullanın düzelecektir.

Vitamin kullanıyorum.bir daha gözlemlemedim bu sorunu. Gözünü kapatma olayı takılmıştı kafama rahatlıktan mış
1 saatli uğraş sonucu tüneklere komut ile atlatmayı öğrettim atla kızım deyince hemen diğer tüneğe zıplıyor :D kafesin üstüne ayakları ile asılıp bana bakıyor ötüyor öpücük atmayı da öğrettim bu gün. :D

Vitamin kullanıyorum.bir daha gözlemlemedim bu sorunu. Gözünü kapatma olayı takılmıştı kafama rahatlıktan mış
1 saatli uğraş sonucu tüneklere komut ile atlatmayı öğrettim atla kızım deyince hemen diğer tüneğe zıplıyor :D kafesin üstüne ayakları ile asılıp bana bakıyor ötüyor öpücük atmayı da öğrettim bu gün. :D

Maşallah diyelim ozaman ilginizi kesmeyin yoksa size cevap veremeyebilir müsait olduğunuz zamanlarda 1 2 saat ilgilenin daha çok alışır size

Siz bu azimle bi dişiyi bile konuşturursunuz hiç durmayın bnce :) ilk defa bu dediklerinizi yaan bi dişi gördüm :)

Geri