Karadeniz Pet

Kuşumun poposundaki olayı anlıyamıyorum

Ali Demir

Yeni Üye
RPokM1.jpg

arkadaşlar dün kuşuma baktığımda çok ıslaktı ve suluğu düşmüş bir şekilde ve ıslanmıştı. Gagası dahil tüm vücudu böyle sip siyah lekeli olmuştu. Suluğu çatladığı için siyah bantla kaptmıştım, leke belki ondandır diye elledim kup kuru hiç leke falan yoktu banda dokunduğumda, kuşumu zorla olsada avucuma aldım ve ılık bir suyla peçeteyi ıslayıp sildim ama hiç çıkmıyor, bu leke dışkımıdır,ishalmidir, nasıl geçer lütfen yardımcı olun teşekkürler

Altına peçete serin dışkıladıktan sonra çıkarıp net bir foto çekin. Kuş kötü durumda hastalığı ilerlemiş sanki.

hocam veterinerin verdiği tozdan bir hayır bulamadaım bugün flagyl şurup alıp, şırıngayla yaklaşık 4 damla ağızdan verdim. Bu tedaviyi günde kaç kez veya haftada ne kadar süreyle uygulamam lazım, Şimdi dışkı yapmasını bekliyorum, Yapınca atıçağım. Çok teşekkür ederim

hocam bu arada poposunda hiçbir dışkı kalıntısı bulamadım

Kimin tavsiyesiyle tedavi başladınız ? Bir de 3-4 damla yüksek bir doz. Bu gün başka doz vermeyin yarın 12 saatte bir bir damla şeklinde devam edin.

hocam linki bulamadım ama "kuşumun durumu nedir" diye bir başlık açmıştım
"
" siz birisiyle tartışmıştınız o başlıkta flagyl önermiştiniz

bu arada son dışkısının fotoğrafı hocam ama değişiklik gösteriyor dışkısı nedense :/

https://i.hizliresim.com/jWVWdG.jpg

Dediğim zaman kullanmış olsaydınız şuan çoktan düzelmişti. Forumdan birileri çıkıp kafanızı karıştırdı. Neyse devam edin flagyl'e 3. Gün kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin.

veterinere gidip 60 lira para verdim yazık oldu :// hocam çok teşekkürler hangi marka vitamini tavsiye edersiniz,

Versela laga omni vit olabilir , nekton E ve S veya hobi E+S olabilir. Probiyotik de kullanın mutlaka.

teşekkürler , hocam dışkısı hakkında bir yorum yapmadınız heralde normal

İlacı kullanın 5 gün daha sonra dışkıyı paylaşın. Şuan birşey demek yanlış olur ama çok kötü değil dışkı.

Geri