Karadeniz Pet

Kuşumun problemi ne olabilir ?

• Konbuyu başlatan limon61
  • Başlangıç tarihi
L

limon61

Guest
1,5 aylık olduğu söylenen kuşumu alalı 1 hafta oldu. bu süreye kadar gelişme olarak uçmasını konmasını öğrettim ve parmağıma çıkıyor ama sorun şu ki kuşum yem dışında hiç bir şey yemiyor su az içiyor gaga taşıda kullanmıyor murekkep balığıı kemığide kullanmıyor.Banyoluk aldım girmiyor marul uzattım öylece baktı.iki tane oyuncak aldım gagasını bile sürmedi.buna karşılık kafes içinde hareketliyli tülü ve kafesi kemitiyordu atlayıp zıplıyordu dün kafesini değiştirdim oda gitti öyle put gibi kafeste bana bakıyor dışarı saldığım zaman hareketleniyor ve yeni kafesten beridir yemlikten yem de yemiyor elimden yediriyorum dünden beri.ayrıca eski afes varken poposunu sürekli demirlere sürtüyordu ve şimdidi mor olan ceresi ıkı gundur maviye çalmaya başladı problem nedir acaba ?kuşum sanki mutsuz iki gündür

zamanla alışır endişelenmeyin mutlaka taşta yiyordur zaten mürekkep balıgı kemiğni genelde yumurtlama döneminde tüketirler illa her kuş banyoluga girecek yıkanacak diye bir şartta yok bikere alıştırımı hep girer siz banyolugu koyun mutlaka girecektir

kusunuza zaman tanimaniz lagzim bence siz dedediginiz gibi yeni oyuncaklar almissiniz yeri degismis tanimadigi bir ortama girmis ve yasida daha kucuk alismasi lagzim onlara disari cikinca rahat diorsunuz cunku size guvenior tanior onceden yaptiigini tekrar yapıor korkucak birsey yok sadece zaman tanimaniz lagzim bide elden yem yedirmeyinn aliskanlik yapar yemlikten yemez

teşekkürler cevaplarınız için başka tavsiye verebilecek arkdasşarın varsa bekliyorum kuş konusunda yeniyim çünkü

Geri