Karadeniz Pet

kuşumun saldırganlığı

Pınar Temiz

Yeni Üye
Merhaba daha önce yavru aldığım dişi kuşum yavrusunun en büyüğü 15 günlükken çok iyi anlaştığı erkeğinin başını kanlar içinde bırakarak öldürmüştü. Ama kuşum yavrularına çok iyi baktı büyüttü. şu anda en büyük yavrusu 49 günlük.Dişi kuşum çok kızgınlaştı. 2 haftadır yuvalığı kemiriyor. Yanına başka erkek kuşumu koydum. Kızgınlaşmış olmasına rağmen erkeği istemiyor. Fazla uzun süre yanında tutsam o erkeğede saldıracak.Dişi kuşuma ne yapmam lazım. Lütfen yadım edermisiniz. İyi bir eş değil ama iyi bir anne.

Eşini yavrularından kıskanmış. Erkekle kavga ettiği anda ayırmayarak hata yapmışsınız. Yanına erkek atmak için yavruları başka kafes alın eğer yem kırıyorlarsa ki 1.5 aylık olduklarına göre kırmaları lazım. Gelen her erkeği yavrularından sakınır çünkü.

Eşini yavrularından kıskanmış. Erkekle kavga ettiği anda ayırmayarak hata yapmışsınız. Yanına erkek atmak için yavruları başka kafes alın eğer yem kırıyorlarsa ki 1.5 aylık olduklarına göre kırmaları lazım. Gelen her erkeği yavrularından sakınır çünkü.

Evet Haklısınız Normal bir şey anne yavrularını koruyor işte :)

Yavrular zaten 2 haftadır anneden ayrı dişi kuşum 2 haftadır kafesinde tek duruyor kızgınlaşmış durumda ama eş kabul etmiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:49 -->-> Daha önceki mesaj 20:43 --

Biraz önce yuvalığıda çıkardım erkek kuşa alışı belki diye. Önce alışssın erkeğe sonra yuvalığı takarım diye düşündüm.

Kuşu hiç dinlenmeye aldınız mı ? birde erkeği dişinin kafesine mi attınız.

Son düzenleme:
dişi kuşum yavrular yuvalıktayken yuvalığı kemirmeye başlamıştı yavrular yuvalıktan atlayınca onlarada saldırgan davranmaya başladı neyseki ben evdeydim görünce yavruları hemen başka kafese aldım erkeğini yaraladığında maalesf evde değildim gördüğümde zavallıcığı veterinere yetiştiremedim yeni erkekde zaten benim 1 yıllık kuşum salma kafesde 2 ayrı bölüm şeklinde birbirlerini görecek şekilde bir süre tuttum sonra birleştirdim önce iyi anlaştılar sonra dişi yuvayı kıskanıp sinirlenmeye başladı bunu az önce farkettim yuvalığı çıkardım

Erkeği dişinin kafesine değilde dişiyi erkekle birlikte başka bir kafese koyup gözlemleyin birde, dişi yerini sahiplenmiş olabilir.

Bir erkek alın ama sağlam gerçek bir erkek alın kafes ile getirin eve 1 hafta evde ayrı kafeste dursun sonra erkeğin kafesine yuvalık takın ve erkeğin kafesine dişiyi atın.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler herhalde yeni kızgınlaşmış bir erkek kuş almak daha iyi olacak kısa bir süre içinde bunu uygulayacağım herkese çok teşekkürederim

Geri