Karadeniz Pet

kuşumun solunum sıkıntısı

baykarizma

Yeni Üye
muhabbet kuşum boncuk uzun zamandır solunum sıkıntısı çekmekte. son zamanlarda ağzının açılıp kapanarak nefes almaya çalıştığını gözlemlemkteyim .ağzından da devamlı civciv sesi gibi tuhaf bir ses çıkarıyor. kuyruğu da devamlı olarak yukarı aşağı hareket ediyor . yemesi ve içmesinde sıkıntı yok .ancak devamlı olarak uyuklama durumuna giriyor ve zaman zaman kabarık duruyor .yakın zamanda veterinere götürdüm. bana kalsiyum vitamin takviyesi bir karışım verdi şırınga içersinde .bunu 10 gün uyguladım .biraz kandine geldi ama . bu çok uzun sürmedi .gene halsiz ve soluk alması sürekli ağzından .ötme si de tamamen kesildi. geçtiğimiz cumartesi günü petshoptan aviastım isimli astım ve solunum yollarına iyi geldiği söylenen bir ilac aldım .ona başladım. yapabileceğim en son bu kaldı .konu hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim. yapabileceğim başka yöntemler var mı acaba ?

birde aviastım ilaç prospektüsünde kullanma talimatında 80cc ile 100 cc suluk ölçüsüne 2,5 cc ilaçtan koyulacak demektedir. 80cc 100cc orta boy bir suluğun tamamı mı yoksa yarısına kadar doldurulmuş suyumu iafe etmektedir. teşk.ben çok doldurmadım .isuluğun yarısına kadar su koydum .doğrumudur

birde aviastım ilaç prospektüsünde kullanma talimatında 80cc ile 100 cc suluk ölçüsüne 2,5 cc ilaçtan koyulacak demektedir. 80cc 100cc orta boy bir suluğun tamamı mı yoksa yarısına kadar doldurulmuş suyumu iafe etmektedir. teşk.ben çok doldurmadım .isuluğun yarısına kadar su koydum .doğrumudur

sorun olmaz yinede suluğu yeterince doldurmaya özen gsötern

Sanırım yanlış bir ifade kullandınız. Suluğu tam doldurmamalıyız değilmi doğru anladım .

Geri