Karadeniz Pet

Kusumun son durumu

Shewolf00

Yeni Üye
Bastan anlatiyim kusum 6 yasinda yaklasik
1 hafta once hafif ishali vardi uyuyordu surekli bende veterinerden cesamolin aldim 3 gun kullandim ilaci kullandiktan sonra dıskısı katilasti ama yesil kismi sarilasmaya basladi
Ertesi gun korktum pankreas enfeksiyonu falan yazmislar coxidin onerdi forumlardan bi kac kisi bende coxidin aldim 3 gun verdim
Coxidinide 3 gun kullanip bittikten sonra diskisinin rengi duzeldi ama bu seferde sivilasmaya basladi bir gun ilaca ara verip yogurt suyu verdikten sonra nidazol verdim nidazol verdigim gunun ertesi kusum tunekte zor durmaya basladi dengesini kaybetti iyice yuruyemez oldu bende aptallik edip bu sefer neo terramisin verdim hayvana 1 gunde onu kullandim gecenlerde sagolsun bi kac kisinin uyarisiyla ilaci kestim.fazla ilac yuklemesi yaptigim icin kusumun yuruyemedigini soylediler.kusum tunekten hic dusmedi sadece hareketi kisitlandi ayagindan dolayi hasta oldugundan bu yana hep tunekteydi yemini onundeydi surekli ve duzenli yiyordu

Ben suan 8 gundur ilaci kestim.probiyotik takviyesi ve vitamin takviyesi uyguluyorum dunden beri diskisi baya katilasti ve arada otuyor artik.esas sorun su ki 1.sikusumun sag ayagini zor calistiriyor bi nevi topalliyo.yari felcmi gecirdi bilmiyorum en son nidazolu kullandigimin ertesi aksami boyle oldu yani yavas yavas oldu yari felc olsa yavas yavas gelmez diye dusunuyorum ve hala surekli uyuyor ayagindan dolayimi acaba sizinde yardimlarinizi yorumlarinizi ictenlikle bekliyorum.2.si ise kusumun diskisi siyah gibi tam anlayamiyorum esas rengi nasil olmali onuda cozemedim ama siyah yapiyo gibi resimdede gosterecegim.kusum neden yuruyemiyor topalliyor ve diskisi siyah gibi anlamadim simdilik bu kadar yardimlarinizi bekliyorum

+++kusuma felc inmemis simdi gordum bacagi morarmis ayagi beyaz ama.ben simdi gorebildim tuylerinin arasindan.hangi kremi oneriyosunuz ne oneriyosunuz arkadaslar

Son düzenleme:
Geri