Karadeniz Pet

Kuşumun Sorunumu Var ?? (YARDIM! VİDEOLU)

Asi Gangster

Yeni Üye
Kuşumun Sorunumu Var ?? (VİDEOLU)

Kaç günden beri kuşumun neyi var arkadaşlar yardım edin :confused:

[YOUTUBE]nEscAZTerBQ[/YOUTUBE]

Doki

Son düzenleme:
Sorununu bilecek kadar deneyimli değilim ama kafesi hiç uygun değil arkadaşım o kafeste zaten sağlıklı olamaz hayvancağız

Bu kafesle aldığımdan beri 1,5 sene oldu öyle bir sorunu yoktu taki 2 - 3 gün öncesine kadar ..? :confused:

bende video açılmıyor ne olduğunu anlatır mısın belki yardımcı olabilirim

Kafesin boyalarını kemirmiş. Onlar zararlı maddeler. Bence kafesinizi değiştirin.

mehmety ; Ne oldu anladım kafes kemirmesiymiş

mavismubiss ; Videoda dişi kuşum ağzında sanki yapışkan bir şey varmış gibi şapırdatıyor her gece biz uyurkene...

ObreuS ; Kafes kemirmesi ise kafesi en kısa zamanda değiştireceğim çok sağolun...

Solunum problemi var, aynı sorun benim kuşunda da vardı. Tedavisi yapılmaz ise hastalık ilerler ve videodaki ağız açıp kapama artar. Hastalık kronikleşmeden tedaviye başlanmalı.

5-7 gün zitromax toz, tam suluğa mercimek tanesi büyüklüğünde koyup karıştıracaksınız. zıtromax bitince 10 gün ventolin şurup, suluğa 8 damla. İlaçları eczaneden temin edebilirsiniz.

Solunum problemi var, aynı sorun benim kuşunda da vardı. Tedavisi yapılmaz ise hastalık ilerler ve videodaki ağız açıp kapama artar. Hastalık kronikleşmeden tedaviye başlanmalı.

5-7 gün zitromax toz, tam suluğa mercimek tanesi büyüklüğünde koyup karıştıracaksınız. zıtromax bitince 10 gün ventolin şurup, suluğa 8 damla. İlaçları eczaneden temin edebilirsiniz.

ali bey videodaki ayni sorun benim kusumdada var nefes alirken kuyruk sallanmasida dahil. veteriner ilaclari kullandim bir sonuc alamadim acaba siz kesin sonuc aldiniz mi bu tedaviden yan etkileri oldu mu ? ilaclar insanlar icin arastirdigim kadariyla cevaplarsaniz sevinirim

ali sağlam ;
Bunları en kısa zamanda yapabildiğim kadar hızlı bir şekilde yapıcağım birde ağzını açma ve kapamanın artmasından başka ölüm gibi birşey olurmu ? İnşallah öyle bir şey olmaz yoktur..
Birde limon limon arkadaşında söylediği gibi yan etkileri oldumu ve kesin bir sonuç alabildiniz mi ?

Son düzenleme:
ali bey videodaki ayni sorun benim kusumdada var nefes alirken kuyruk sallanmasida dahil. veteriner ilaclari kullandim bir sonuc alamadim acaba siz kesin sonuc aldiniz mi bu tedaviden yan etkileri oldu mu ? ilaclar insanlar icin arastirdigim kadariyla cevaplarsaniz sevinirim

ali sağlam ;
Bunları en kısa zamanda yapabildiğim kadar hızlı bir şekilde yapıcağım birde ağzını açma ve kapamanın artmasından başka ölüm gibi birşey olurmu ? İnşallah öyle bir şey olmaz yoktur..
Birde limon limon arkadaşında söylediği gibi yan etkileri oldumu ve kesin bir sonuç alabildiniz mi ?

Kesin sonuç alamadım ama benim kuşun hastalığı çok ilerlemişti. Videodaki kuştan çok çok daha kötüydü. Gaga taşı veya kafes tellerine ağzını takarak nefes almaya çalışıyordu. Dediğim ilaçları kullanarak tam olarak tedavi edemesem de, yaşam konforunu artırdım. Sabit bir yerde duran kuş hareketli öten kuşa dönüştü.

Videodaki kuşta hastalık yeni başladığı için daha rahat tedavi olabileceğini düşünüyorum.

Yan etkiye gelirsek, bunlar insan ilacı hiçbir yan etkisi olmaz diyemem, benim kuşum da herhangi bir olumsuz durum olmadı. Ancak başka kuşta belki olumsuzluk yaşanabilir. Bu ilaçlar ustalar tarafından da önerilmekte ve genellikle kullananlar olumlu sonuçlar olmakta. Bu durumda tercih sizlerin...

Eğer ilaçları kullanacaksanız tedavi sonrası probiyotik verin...

Son düzenleme:
tesekkurler cevabiniz icin benim kusum daha o kadar kotu degil fakat gunden gune kotuye gidiyor.simdilik neseli otmesi her seyi yerinde ama agzini acip kapamalari cogaldi birde bogazinda iltihap var gibi vik vik diye sesler cikarmaya basladi. aviastim diye bir ilac onermisti petshop sahibi uc gundur kullaniyorum dahada kotu duruma geldi bu viklemeler ondan sonra basladi. ilaclari denemekten baska sansim yok gibi veterinerse sadece ic paraziti tedavi icin ilac vermis ve vitamin o kadar onlarinda bu duruma bir yarari olmadi haliyle.

Videoyu tekrar izleyince fark ettim 2 kuş varmış, ilaçlı suyu sağlam olan içmemeli kuşları ayırın.

Ayrıca o kafes hastalığa her zaman davetiye çıkarır.

ali sağlam ; Söylediğiniz gibi kafesi en kısa zamanda değiştireceğim ve o ilaçları alıp bir veterinere götüreceğim.Birde videoyu attığımdan 1 gün sonra hiç yapmamaya başladı çok nadir ama bilmiyorum yinede yaptıracağım... Sağolun bu arada

Geri