petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun Sorunumu Var ?? (YARDIM! VİDEOLU)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Asi Gangster tarafından 28 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    Kuşumun Sorunumu Var ?? (VİDEOLU)

Kaç günden beri kuşumun neyi var arkadaşlar yardım edin :confused:

[YOUTUBE]nEscAZTerBQ[/YOUTUBE]

Doki

#1 Asi Gangster, 28 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 28 Ağustos 2015
  2. mehmety

mehmety New Member

Beğenileri:
    0
    Sorununu bilecek kadar deneyimli değilim ama kafesi hiç uygun değil arkadaşım o kafeste zaten sağlıklı olamaz hayvancağız

3. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    Bu kafesle aldığımdan beri 1,5 sene oldu öyle bir sorunu yoktu taki 2 - 3 gün öncesine kadar ..? :confused:

4. mavismubiss

mavismubiss New Member

Beğenileri:
    0
    bende video açılmıyor ne olduğunu anlatır mısın belki yardımcı olabilirim

5. mehmety

mehmety New Member

Beğenileri:
    0
    bu sorunla ilgilimi bilemiyorum ama mesela 20 sene sigara içersin 21. sene kanser olursun bu hesap kafes işi

6. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    Kafesin boyalarını kemirmiş. Onlar zararlı maddeler. Bence kafesinizi değiştirin.

7. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    mehmety ; Ne oldu anladım kafes kemirmesiymiş

mavismubiss ; Videoda dişi kuşum ağzında sanki yapışkan bir şey varmış gibi şapırdatıyor her gece biz uyurkene...

ObreuS ; Kafes kemirmesi ise kafesi en kısa zamanda değiştireceğim çok sağolun...

8. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    Solunum problemi var, aynı sorun benim kuşunda da vardı. Tedavisi yapılmaz ise hastalık ilerler ve videodaki ağız açıp kapama artar. Hastalık kronikleşmeden tedaviye başlanmalı.

5-7 gün zitromax toz, tam suluğa mercimek tanesi büyüklüğünde koyup karıştıracaksınız. zıtromax bitince 10 gün ventolin şurup, suluğa 8 damla. İlaçları eczaneden temin edebilirsiniz.

9. limon limon

limon limon New Member

Beğenileri:
    0
    ali bey videodaki ayni sorun benim kusumdada var nefes alirken kuyruk sallanmasida dahil. veteriner ilaclari kullandim bir sonuc alamadim acaba siz kesin sonuc aldiniz mi bu tedaviden yan etkileri oldu mu ? ilaclar insanlar icin arastirdigim kadariyla cevaplarsaniz sevinirim

10. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    ali sağlam ;
    Bunları en kısa zamanda yapabildiğim kadar hızlı bir şekilde yapıcağım birde ağzını açma ve kapamanın artmasından başka ölüm gibi birşey olurmu ? İnşallah öyle bir şey olmaz yoktur..
    Birde limon limon arkadaşında söylediği gibi yan etkileri oldumu ve kesin bir sonuç alabildiniz mi ?

#10 Asi Gangster, 29 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 29 Ağustos 2015
  11. ali sağlam

Beğenileri:
    0

Kesin sonuç alamadım ama benim kuşun hastalığı çok ilerlemişti. Videodaki kuştan çok çok daha kötüydü. Gaga taşı veya kafes tellerine ağzını takarak nefes almaya çalışıyordu. Dediğim ilaçları kullanarak tam olarak tedavi edemesem de, yaşam konforunu artırdım. Sabit bir yerde duran kuş hareketli öten kuşa dönüştü.

Videodaki kuşta hastalık yeni başladığı için daha rahat tedavi olabileceğini düşünüyorum.

Yan etkiye gelirsek, bunlar insan ilacı hiçbir yan etkisi olmaz diyemem, benim kuşum da herhangi bir olumsuz durum olmadı. Ancak başka kuşta belki olumsuzluk yaşanabilir. Bu ilaçlar ustalar tarafından da önerilmekte ve genellikle kullananlar olumlu sonuçlar olmakta. Bu durumda tercih sizlerin...

Eğer ilaçları kullanacaksanız tedavi sonrası probiyotik verin...

#11 ali sağlam, 29 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 29 Ağustos 2015
  12. limon limon

limon limon New Member

Beğenileri:
    0
    tesekkurler cevabiniz icin benim kusum daha o kadar kotu degil fakat gunden gune kotuye gidiyor.simdilik neseli otmesi her seyi yerinde ama agzini acip kapamalari cogaldi birde bogazinda iltihap var gibi vik vik diye sesler cikarmaya basladi. aviastim diye bir ilac onermisti petshop sahibi uc gundur kullaniyorum dahada kotu duruma geldi bu viklemeler ondan sonra basladi. ilaclari denemekten baska sansim yok gibi veterinerse sadece ic paraziti tedavi icin ilac vermis ve vitamin o kadar onlarinda bu duruma bir yarari olmadi haliyle.

13. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    Videoyu tekrar izleyince fark ettim 2 kuş varmış, ilaçlı suyu sağlam olan içmemeli kuşları ayırın.

Ayrıca o kafes hastalığa her zaman davetiye çıkarır.

14. Asi Gangster

Beğenileri:
    0
    ali sağlam ; Söylediğiniz gibi kafesi en kısa zamanda değiştireceğim ve o ilaçları alıp bir veterinere götüreceğim.Birde videoyu attığımdan 1 gün sonra hiç yapmamaya başladı çok nadir ama bilmiyorum yinede yaptıracağım... Sağolun bu arada

Sayfayı Paylaş