Karadeniz Pet

Kuşumun tırnakları çürüyor!

Millenniummika

Yeni Üye
_20181014_145313.jpg
IMG_20181014_145024.jpg
IMG_20181014_144837.jpg

Arkadaşlar sevda papağanımın tırnakları normalde beyazdır. 1 hafta önce 1 tanesi siyahlasti sonra 2 tanesi derken ilk siyahlaşan kırılmış bugün. Sanki tırnakları çürüyor gibi. Ne olur yardım edin niye böyle oluyor? Papağanımı versele laga mama ile besliyorum , beslemedigimde yem yemiyor. Köşeye gecip, tüylerini kabartıp duruyor. Mama ile bir alakası olabilir mi? Niye siyahlaşıyor olabilir? Teşekür ederim şimdiden. Arkadaşlar bir de aklima gelmisken onu da sorayım; nefes alıp verirken kuyruğu aşağı yukarı gidip geliyor. Bu normal midir?

Ekli dosyalar

• IMG_20181014_144858.jpg
    IMG_20181014_144858.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20181014_145024.jpg
    IMG_20181014_145024.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 15
  • _20181014_145313.jpg
    _20181014_145313.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 14
tamamen tahmin; insanlardaki tırnak mantarına benziyor. öyle birşey olmasın?
Dostum her gün başka bir tırnağı siyah oluyor. Anlamadım ki. Yani insanlarda tırnak mantarına ne iyi gelirse onu mu almalıyım acaba. Krem tarzı bir şey var mıdır acaba? . Ne ilginç.
Fikrini belirttiğin için çok teşekkür ederim.

Dostum her gün başka bir tırnağı siyah oluyor. Anlamadım ki. Yani insanlarda tırnak mantarına ne iyi gelirse onu mu almalıyım acaba. Krem tarzı bir şey var mıdır acaba? . Ne ilginç.
Fikrini belirttiğin için çok teşekkür ederim.
forumda mantar için ilaç önerenler vardı ancak dediğim gibi benimki bir tahmin sadece. Belki de kuşlardan anlayan bir veterinere götürmelisiniz. Hızlı nefes alıp verme de mantarla ilgili belki de.

Mantar ihtimaline karşı bir hafta kadar trosyd krem veya vazelin kullanabilirsiniz. Bana daha çok yapısal bir bozukluk var gibi geldi, tırnaklarının takılıp zedelenebileceği bir ortam var ise sebep bu da olabilir.

Mantar ihtimaline karşı bir hafta kadar trosyd krem veya vazelin kullanabilirsiniz. Bana daha çok yapısal bir bozukluk var gibi geldi, tırnaklarının takılıp zedelenebileceği bir ortam var ise sebep bu da olabilir.
Merhaba , yapısal nasıl bir bozukluk mesela? Geçer mi? Tırnaklarının takilacagı bir yerde yokki ya. Normal vazelin degil mi , mavi kutuda olan ? Teşekkür ederim yorumunuz için

Tırnaklarının deforme olmasına sebebiyet verecek bir şey gerçekleşmiş olabilir. Insanlarda parmağın kapıya sıkışması gibi durumlarda tırnağın düşüp sonra tekrar çıkması gibi düşünebilirsiniz. Yüksek ihtimalle tırnak tekrar çıkar ama sebebi bilmeden kesin bir şey söylemek mümkün değil

Geri