Karadeniz Pet

kuşumun tüyleri 5-6 gündür kabarık duruyor

drsn_19

Meraklı Üye

muhabbet kuşlarını alalı yaklasık bir ay oldu. Son 5-6 gündür mavi olanın tüyleri sürekli kabarık duruyo acaba hastalık falan mı var ne yapmam gerekiyor bununla ilgili yada normal bi durum mu çözemedim ?

hep kabarıksa iştahsız neşesiz genellikle hareketsizse kesin hastadır dışkısının fotoğrafını da çekermisiniz bir de tam arkadan çekilmiş fotoğraf atın belki hamile de olabilir sanki kuyruğu düşmüş gibi

Son düzenleme:
kafesin kapısını açtıgım zaman biraz ucuyor sonra kafesin üzerine gelip konuyor acıkınca giriyo çıkıyor ama kafesin içerisinde aldıgım günden beri pek hareket etmiyor. Sadece kafesin dibinde ki dışkıları var oda eşi olduguiçin hangisi hangisinin bilmiyorum yani ne gibi bi hastalık olabilir yada ne yapmam gerekir ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:29 -->-> Daha önceki mesaj 23:27 --

url=http://www.hizliresimyukle.com/image/PMpY]
20140827_182010.jpg
[/url]

bunlar da alttan ve çekilmiş resimleri

kuşunuz hasta olmuş olabilir kuşunuzu kafese koyun takip edin dışkısını yaptığı anda dışkıya bakın ishal falan mı nasıl rengi falan

kuşta yumurta yok ishal de yok.büyük ihtimal hava akımına maruz kalmış bu kuş

çift oldukları için kafesin içerisinde pek ayırt edemiyorum yok mu anlamanın baska yolu ?

hastalıkları en iyi dışkısından anlaşılır kuşunu sal evin içinde gezsin illaki kakasını yapıcak o zaman çekersin kakasını

Son düzenleme:
kuşta yumurta yok ishal de yok.büyük ihtimal hava akımına maruz kalmış bu kuş

kafesin sol çarpraz üst kısmında klima var ama onlara gelecek tarafa karton koydum onlara gelmiyor klimanın rüzgarı etkilenir mi yine de ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:36 --

elma sirkesı koy 3-4 damla sularına iyi gelir

bunu sürekli yapmam da fayda var mı yoksa böyle durumlarda mı kullanmak gerekir ?

kafesin sol çarpraz üst kısmında klima var ama onlara gelecek tarafa karton koydum onlara gelmiyor klimanın rüzgarı etkilenir mi yine de ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:38 -->-> Daha önceki mesaj 23:36 --

bunu sürekli yapmam da fayda var mı yoksa böyle durumlarda mı kullanmak gerekir ?

klima insanı bile etkiliyor kuşu mutlaka etkiler

Klima evin neresinde olursa olsun kendini belli ediyor. Çok cüseli biri değilim ama kuşa göre hayli hayli cüsseliyim. Bu cüssemle 10 günden beri çekiyorsam klimanın faydasını zavallı kuş o kadar cüssesi ile ne yapsın. Klimadan etkilenmiştir. Klimanın olmadığı bir odaya koyup 2-3 günlük tedavi ile düzeltebilirsin kuş. Geçmiş olsun.

klima insanı bile etkiliyor kuşu mutlaka etkiler

Klima evin neresinde olursa olsun kendini belli ediyor. Çok cüseli biri değilim ama kuşa göre hayli hayli cüsseliyim. Bu cüssemle 10 günden beri çekiyorsam klimanın faydasını zavallı kuş o kadar cüssesi ile ne yapsın. Klimadan etkilenmiştir. Klimanın olmadığı bir odaya koyup 2-3 günlük tedavi ile düzeltebilirsin kuş. Geçmiş olsun.

anladım çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Geri