Karadeniz Pet

Kusumun tuyleri

sampiyon33

Meraklı Üye
Selamın aleykum beyler dışarda veya sizlerden görüyorum tüyleri canlı rengte ve çok güzel ama benim kusumun ki öyle değil ama kuşum çok sağlıklı bu tüyleri parlatmak için falan vitamin vb bir şey var mi

E iyi beslenmesinin önemi büyük. B vitamini renk canlılığını sağlıyor galiba. Ama bu direk vitamin ver demek değil bence. B vitaminin yoğun olduğu besinleri tercih edebilirsin. Vücutta depolanmadığı için günlük alınmalı ama kuşlarda Birçok besinde mevcut.Yulafta da var. Bir de şu spirulina dedikleri yosun tozunu araştırıyorum. Balıkların canlı renkleri olsun diye de besin olarak kullanıyorlar. Tabi her şeyin bir ölçüsü var. Kuşa da çok veremezsin. Zaten çok üretilemiyor, gramla albiliyorsun aktardan toz istersen. Onu araştırabilirsin. Tabi tecrübeliler fikir beyan ederse net bir uygulama yapabilirsin.

Spirulina da vitamin ve mineral dediğiniz gibi protein vs özellikle de B vitamini açısımdan zengin bir besin. (tabi abartılmıyorsa) Ege üni de başlanmış üretimine boş işim peşine düşmezler diye güvenmek istiyorum bakalım.

Geri