Karadeniz Pet

Kuşumun uçma sıkıntısı var

lizardqueenb

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşlarımı her salışımda erkek kuşumun son zamanlar eskisi kadar uçamadığını farkettim.eskisi gibi yükseğe uçamıyor ve hemen yere düşüyor .artık korkmaya da başladım pat düşüyor uçarken.ishali vardı 2 hafta sürdü geçti ama hala üzerinde bir halsizlik var.saldığım zaman dahil hemen uyuklamaya başlıyor.Bazen dişi kuş da kafeste onu düşürüyor,yanından kovuyor.Sanırım o da onu hırpalıyor.Sizce tam sorunu ne,ne yapmalıyım?

Ne yapılmalı bilmiyorum.Ben olsam dişi çok eziyorsa kendini toparlayana kadar ayırır beslenmesine dikkat ederdim. Bir de eline alabiliyorsan fiziki durumunu bir gözden geçirmeni öneririm. İshali geçmişse sorunu başka bir şey değildir inşallah. Yem yemesi nasıl? Takviye gıdalar kullanıyor musun?

hastalığı yeni atlatmış bir kuşu salmayın yormayın ki toparlansın.

Çok ezmiyo da bazen dişi onu tünekten aşağı atıyor,yem yemesinde de bi problem yok.Bazen brokoli,yumurta maması da veriyorum yiyor,mürekkep balığı kemiği de var kafesinde. İşte o fiziki problem olarak dişi kuştan kambur durduğunu farkettim,kuyruğu daha aşağıda duruyor

İshalinin geçmesi için ilaç kullandın mı? Alakasız gibi duracak ama aklıma ptobiyotik geldi. Genelde antibiyotik sonrası bağırsak florasını toparlamaları için kullanılmasını öneriyorlar forumda. Ama kullanmak için hasta olmadına gerek yok. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve hastalıklara karşı dirençli olması için bende arada suyuna yoğurt suyu karıştırıyorum. Petshoplarda probiyotik yoktu.(Zaten kendilerinden haberi yok onların)Eczanedekiler hayvan bünyesine uygun mu bilemediğim için burada Levent Beyin bir başkasına verdiği tavsiyeden yararlanıp bende yoğurt suyu verdim.

Sanırım biraz fazla marul verdim o dönemde ishal olduğunu fark ettim ama geçmesi için bir ilaç kullanmadım. İshali geçti ama hala çok halsiz duruyor kafesinde sürekli uyuklama durumunda.

Ne diyeyim bende yeni yeni öğreniyorum.Forumda okuduklarımdan ishalden falan nasıl gözüm korkmuşsa evhamlanıp duruyorum sürekli takipteyim, dişi kuşun çok cimcime duruyor inşallah diğer mubişte toparlar kendini. Yemini mamasını yediğini izle, ortamı sıcak tut, dışkısının normalliğini takip et.Bir de fiziki olarak biraz incele.Göğüs kafesini anlayabilirsen öncesi sonrası kilosunu.Tavsiye edebileceklerim bu kadar.İnşallah daha sağlam fikir verebilecek biri görür başlığı. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:21 -->-> Daha önceki mesaj 22:18 --

İshal durumunda haşlanmış patates, pirinç lapası ya da suyu, aspur(kanarya yemi) kullanışdığını biliyorsundur sen yaptın mı? Bi de ilaç olarak neo-teramicyn var ama tabi duruma göre değişebilir kafadan kullanmamak gerek.

İshali öğrendiğimde bir süre bekledim marul vermeyi kesmiştim. Sonra ishale iyi gelecek şeyleri okumaya başladığımda geçmişti zaten ishali o yüzden geçmesi için ekstra olarak birşey yapmadım.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Evet umarım başka yardımlarda gelirde bir çözüm yolu bulup erkeğinde kendini toplarlamasını sağlayabilirim.

Geçmiş olsun siz yine de kanarya yemi verin ve ayrıca pek ucurmayin tüyde gibi de maşallah Güle güle besleyin

Yorgun ve bitkin gözüküyor. Siz vitamin takviyesi vermeye başlayabilirsiniz. Dİşi kuş çok hırpalıyorsa ayırın ve bu ara uçurmayın. Geçmiş olsun.

Geri