Karadeniz Pet

Kuşumun yanina eş almak istiyorum fakat yavrulamalarını istemiyorum

Huseyin ay

Yeni Üye
2 hafta önce yerli cins bir muhabbet kuşu sahiplendim çok guzel cana yakin web den ötüş videosu açınca heyecanlanıyor uçuşuyor 46 günlük yavru yanına bie eş istiyorum tek kalmasın bir arkadaşı olsun erkek alsam tekrar kavga çıkar dişi alsam yavrular olur fakat yavru istemiyorum çünkü 2 den fazla bakamam ürettiğim yavruları verecek tanıdığım yer yok ve benim yavrularım çocuklarım gibi olur kimseye veremem kisirlaştırmaya karşıyım nasıl yavrulamalarını engellerim alırsam yuvalık koymayinca engelleyeceğimi düşünüyorum sizce nasıl engellerim ?

zaten yavru yanına da yavru alırsınız sıkıntı olmaz en az 5 6 ay öyle gider yuvalık takmazsınız kızıştırmaktan da uzak durursunuz

Evet ben de çok merak ediyorum bu konuyu. Kızımn yanina arkadaş almayi düşünüyorum ama dişiler kavga eder diye korkuyorum, erkek alsam da yavru konusuna aynı sizin gibi bakıyorum.

önceden bende istemiyorum yavrularla falan uğraşamam ilgilenemem diye ama şansıma mıdır nedir erkek kuşun ayağı incinmiş o yüzden çiftleşmediler birde benim kuşlarda fazla tık yok :D

Dişi kuş strese girer mi acaba ben daha çok onu merak ediyorum

Bu konuyu ben de çok merak ediyorum. Saatlerce araştırdım ama bir şey bulamadım. Benimkiler çift, ben de yavru istemiyordum şu an 5 tane yavruları oldu. Ben de çocuklarım gibi seviyorum. Nasıl bakacağım diye kara kara düşünüyorum.
Yuvalık takmadım, yavru olmasın diye. Kuş bu sefer evin içinde oymadık yer bırakmadı. Duvarlar delik deşik oldu.
Gitti kafesin köşesine tünedi, yumurtladı, üstüne de yattı. Mecbur taktık yuvalığı.
Bence kesinlikle yalnız bırakmayın, eş alın.
Ama bu yavru konusunu ben de çok merak ediyorum.
Mesela uzak durmamız gereken kızıştırıcı şeyler neler? Nijer tohumu dışında?
Ya da kızıştıkları zaman yulaf tarzı şeyler versek geçer mi?
Bu tarz küçük önleyici şeyler bilmemiz yararımıza olur.

Bu konuyu ben de çok merak ediyorum. Saatlerce araştırdım ama bir şey bulamadım. Benimkiler çift, ben de yavru istemiyordum şu an 5 tane yavruları oldu. Ben de çocuklarım gibi seviyorum. Nasıl bakacağım diye kara kara düşünüyorum.
Yuvalık takmadım, yavru olmasın diye. Kuş bu sefer evin içinde oymadık yer bırakmadı. Duvarlar delik deşik oldu.
Gitti kafesin köşesine tünedi, yumurtladı, üstüne de yattı. Mecbur taktık yuvalığı.
Bence kesinlikle yalnız bırakmayın, eş alın.
Ama bu yavru konusunu ben de çok merak ediyorum.
Mesela uzak durmamız gereken kızıştırıcı şeyler neler? Nijer tohumu dışında?
Ya da kızıştıkları zaman yulaf tarzı şeyler versek geçer mi?
Bu tarz küçük önleyici şeyler bilmemiz yararımıza olur.

havuç ve nijer kızıştırır banyo ve yulaf kızgınlığı geçirir

bazıları çifleşmiyo yavru alamıyorum diye dert yanar bazıları yavru istemiyorum ne yapmalıyım der. :)

Yani bu durumun önüne geçemeyiz onlari 24 saat bir tutmasak olur mu acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:35 -->-> Daha önceki mesaj 17:58 --

Nasıl önüne geçicez bu olayın bir bilen varmı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:48 -->-> Daha önceki mesaj 18:35 --

önceden bende istemiyorum yavrularla falan uğraşamam ilgilenemem diye ama şansıma mıdır nedir erkek kuşun ayağı incinmiş o yüzden çiftleşmediler birde benim kuşlarda fazla tık yok :D

sorunu çözebiliriz bu siteye paylaşırsan

Yani bu durumun önüne geçemeyiz onlari 24 saat bir tutmasak olur mu acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:35 -->-> Daha önceki mesaj 17:58 --

Nasıl önüne geçicez bu olayın bir bilen varmı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:48 -->-> Daha önceki mesaj 18:35 --

sorunu çözebiliriz bu siteye paylaşırsan

kuşlara fazla kızıştırıcı şeyler verme havuç,nijer gibi yulaf ver yazlarıda banyo verebilirsin

ya yanına aynı cins kuş alıcaksın kavga etmeyen ufak yada hep dışarıda tutucaksın folluk takma.

Geri