Karadeniz Pet

Kuşumun yaşı ve cinsiyeti hakkında *Yakın Çekim Eklendi

Rorschach159

Meraklı Üye
Kuşu 3-4 gün önce bi abiden aldım kendisi artık bakamadığını -yoğun olduğundan- üzüldüğünü söyledi bende aldım. Öncelikle başkasından gelen bi kuşun bana alışma süreci nasıl olur ayrıca gagasıyla çok fazla tüyleriyle oynuyor elimi kafese uzatınca hemen köşeye siniyor korkuyor yem yemesinde ve ötmesinde sıkıntı yok ve birde resimlerde gördüğünüz gibi tüylerinin rengi çok cansız duruyor.
20160915_170430[1].jpg
20160915_170335[1].jpg 20160915_170406[1].jpg

Rengi öyle her kuşun tüy rengi aynı olacak diye bir şey yok. Gaga kısmını net ve flaşsız çekerseniz cinsiyeti anlarız. Çok büyük durmuyor ama yaşında değil daha yavru

Yeni fotoğraf eklendi

Ekli dosyalar

• 20160915_181107[1].jpg
    20160915_181107[1].jpg
    571.5 KB · Görüntüleme: 37
Rengi öyle her kuşun tüy rengi aynı olacak diye bir şey yok. Gaga kısmını net ve flaşsız çekerseniz cinsiyeti anlarız. Çok büyük durmuyor ama yaşında değil daha yavru
Daha yakından çekimi ekledim bana dişi gibi geldi biz bu kuşumuzu bi abimizden aldık bana alışır mı acaba ?

Bana yasında geldi ama dişi olduğunu söyleyebilirim

1 yaşını aşmış bir dişi.Eğitmeniz çok zor.Alışır mı bilmem.

Yakın çekimle dişi ve yaşından büyük bir dişi. Şu saatten sonra yanına bir erkek alip yavru aldiginizda yavrusunu egitebilirsiniz. Alismasi cok zor. Ama o dediginiz abiye alisiksa sizede kolay alisir

Yakın çekimle dişi ve yaşından büyük bir dişi. Şu saatten sonra yanına bir erkek alip yavru aldiginizda yavrusunu egitebilirsiniz. Alismasi cok zor. Ama o dediginiz abiye alisiksa sizede kolay alisir
Bakalım yardımınız için teşekkürler son olarak yazdığım açıklamayı okuyabildiniz mi kaşınma ile ilgili olanı

Dişi ve yaşı var; ayrıca tüy rengi cinsinden dolayı soluk fakat tüy dökümünden sonra canlanabilir. Eğitim için ise yeme yeni düşmüş bir kuş almak çok daha sağlıklı sonuçlar sunar. İyi hobiler :)

Dişi ve yaşı var; ayrıca tüy rengi cinsinden dolayı soluk fakat tüy dökümünden sonra canlanabilir. Eğitim için ise yeme yeni düşmüş bir kuş almak çok daha sağlıklı sonuçlar sunar. İyi hobiler :)
Şu aralar sürekli kaşınması tüylerini gagasının araasına alması tüy dökümümü oluyor acaba petshopdaki adam bitdir o dedi az daha sprey satıyordu bana

tünek çok kirli tahta tünek kullanırsanız kuşun tırnakları için daha sağlıklı olur petshoplarda satılıyor 1 2 lira falan birde suluğu tüneğe daha yakın bir yere asarsanız içmesi daha kolay olur eğitilmesi zor ama sağlıklı eş alırsanız yavru verebilir birde kafeste kalamar kemiği yok galba. petshoplarda satılıyor eğer kalamar kemiği alırsanız daha iyi olur

tünek çok kirli tahta tünek kullanırsanız kuşun tırnakları için daha sağlıklı olur petshoplarda satılıyor 1 2 lira falan birde suluğu tüneğe daha yakın bir yere asarsanız içmesi daha kolay olur eğitilmesi zor ama sağlıklı eş alırsanız yavru verebilir birde kafeste kalamar kemiği yok galba. petshoplarda satılıyor eğer kalamar kemiği alırsanız daha iyi olur
Tahta tüneğim var kendim yaptım bi ağaç dalından çok seviyor onu ondan aşağı inmiyor suluğu düzelteceğim gaga taşım var ama kalamar oldup olmadığını bilmiyorum ama o kemik de alabilirim

Şu aralar sürekli kaşınması tüylerini gagasının araasına alması tüy dökümümü oluyor acaba petshopdaki adam bitdir o dedi az daha sprey satıyordu bana
Petshoplar her zaman heyecanla kuş alan kişilere bir şeyler satmaya çalışırlar iyi ki de almamışsın. Kaşınma birçok sebepten dolayı olabiliyor; ''tükettiği yem, fazla kepek tüketimi, bit, tüy döküm vs.'' bu konuda uygun bir resim çekersen üstadlar daha çok yardımcı olabilirler.

Petshoplar her zaman heyecanla kuş alan kişilere bir şeyler satmaya çalışırlar iyi ki de almamışsın. Kaşınma birçok sebepten dolayı olabiliyor; ''tükettiği yem, fazla kepek tüketimi, bit, tüy döküm vs.'' bu konuda uygun bir resim çekersen üstadlar daha çok yardımcı olabilirler.
Hemen ekliyorum hocam bugün bi kaç kez yakalama imkanı bulmuştum

Çok net yakalayamamışım ama genel olarak kaşınması bu şekilde yarın video çekicem aldığım kişinin çocukları çok korkutmuş el uzandığı an hemen kaçıyor içine siniyor
20160915_181007.jpg

1yaş civarı dişi

Geri