Karadeniz Pet

Kuşumun yaşı

blackghost89

Yeni Üye
Merhabalar..

2,5 ay önce pet shoptan almış olduğum erkek kuşumun tahmini yaşını nedir?

Kuş ağır hareket ediyor, yemek yemek ve kendini kaşıma dışında pek kımıldamıyor. Dişi kuş tam tersi yerinde durmuyor. Dişi erkeğe kur yapmasına rağmen erkekte tık yok.Yaramaz erkek kuş beklerken çok sakin çıktı. Sizce her şey normal mi yoksa kuşum çok yaşlı olabilir mi?

Son düzenleme:
hocam kusunuz tahmınlerıme göre yasını doldurmus. kuyrugunu da tam cekseydınız ıyı olurdu ama 1.5-2 yas arası.

erkek olduğu konusunda şüphe yok değil mi burunun ortası mavi kenarları pembemsi

1 yaşıni geçmis fakat yaşli mi değil mi şahsen fikrim yok maaşallah çok güzel bir kuş fakat kuşlarda tıpkı insanlar gibi farkli karakterlerde oluyor.Eğer yavru almak istiyorsaniz değiştirin derim.Benimde öyle bir kuşum vardı 6 ay sabrettim ama olmadi değiştirdim

hocam kusunuz tahmınlerıme göre yasını doldurmus. kuyrugunu da tam cekseydınız ıyı olurdu ama 1.5-2 yas arası.

akşam akşam çektim net değil iş görürmü bilmiyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:01 -->-> Daha önceki mesaj 00:59 --

1 yaşıni geçmis fakat yaşli mi değil mi şahsen fikrim yok maaşallah çok güzel bir kuş fakat kuşlarda tıpkı insanlar gibi farkli karakterlerde oluyor.Eğer yavru almak istiyorsaniz değiştirin derim.Benimde öyle bir kuşum vardı 6 ay sabrettim ama olmadi değiştirdim

kuş bana henüz alışmamış olsa bile değiştirmek istemiyorum, kuşun renklerini seviyorum ve kavga da etmiyorlar, 1 yıl beklerim.
peki 2. erkek alsam kafese çarşı karışır mı ? :)

hocam kusunuz bence yaşlı gıbı 2 yasını da doldurmustur cekoslavak cınsı erkek. eger degıstırme ımkanınız varsa bence bıraz daha genc verımlı bır erkek alabılırsınız.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:02 -->-> Daha önceki mesaj 01:01 --

akşam akşam çektim net değil iş görürmü bilmiyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:01 -->-> Daha önceki mesaj 00:59 --

kuş bana henüz alışmamış olsa bile değiştirmek istemiyorum, kuşun renklerini seviyorum ve kavga da etmiyorlar, 1 yıl beklerim.
peki 2. erkek alsam kafese çarşı karışır mı ? :)

hocam tabıkı karısır :D bence iyi olmaz

Aynen bu erkeğin benzeri bende de var. Dişi erkeğe çok alakalı ama erkekte tık yok. Ben de rengini çok seviyorum ama yaklaşık 8 aydan beri hali eninki gibi. Dişi yaklaşıyor erkek kaçıyor. Bu kuştan soğur gibi oluyorum artık. :)

x0EE8R.jpg

wbBBjG.jpg

evet benziyor :)

1 yıl sonra yavru alanda olmuş bu forumda gezinirken gördüm o yüzden sabırlıyım. sadece aşırı yaşlılıktan dolayı üreme özelliklerini kaybetmiş olmasın yeter bana :)

Yanına kuş almayın kavga riski yüksek bekleyin ama değişecegini hiç sanmıyorum 2,5 ayda çoktan kur yapması gerekirdi.Bu arada dişinize bayıldım maaşallah çok güzel bu dişiye yazık etmetin çok fazla beklemeyin bence :)

Yanına kuş almayın kavga riski yüksek bekleyin ama değişecegini hiç sanmıyorum 2,5 ayda çoktan kur yapması gerekirdi.Bu arada dişinize bayıldım maaşallah çok güzel bu dişiye yazık etmetin çok fazla beklemeyin bence :)

erkek genelde dışarıda kur yapar gibi ötüyor ve dişi kuşun gagasına tokuşturuyor ama kafes içinde, erkek dişinin kurunu ve dişinin kafasını kaşımasını izliyor daha sonra dişi kuş karşılık alamayınca kızıyor ve sert müdahalelerde bulunup erkeği kovalıyor :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:34 -->-> Daha önceki mesaj 01:31 --

dişinin videosu ;

https://www.youtube.com/watch?v=aW6B6ClGfD4

:)

Geri