Karadeniz Pet

Kuşumun Yaşı

Oguzcan

Yeni Üye
Kuşumun yaşını öğrenmek istiyorum petshoptan alırken 3.5 4 aylık diye aldım fakat akrabamız kuşu gördüğünde 1 yaşında falan dedi bu yüzden cok ikilemde kaldım ustalar acaba bu kuşun yaşı kaç 1 yaşında falan ise gidip geriye götürmeyi planlıyorum
bYQY3d.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
n2Ym2R.jpg

olmuşmu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

bu fotodan birşey söylemek zor ama kafa tüyleride tam açılmamış gibi gözüküyor en fazla 5 aylık diyebiliriz

n2Ym2R.jpg

olmuşmu

Gözdeki irisin belli olduğu net bir foto yükleyebilirseniz daha doğru yorum yapılabilir.

6-8 aylik ergen erkek. Hollanda gibi cinsi. Ele alistirmak icin biraz gec. Ugrastirir. Yavru alirsaniz daha kolay ele alistirirsiniz

Hayırlı olsun. Bu kuş 3,5-4 aylıktan büyük ancak kesin yaşını gözlerindeki irisleri net görebilirsek söyleyebiliriz.

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]
http://i.hizliresim.com/p9vB0q.jpg
şimdi ne diyosun abim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:52 -->-> Daha önceki mesaj 02:52 --

Hayırlı olsun. Bu kuş 3,5-4 aylıktan büyük ancak kesin yaşını gözlerindeki irisleri net görebilirsek söyleyebiliriz.

6-8 aylik ergen erkek. Hollanda gibi cinsi. Ele alistirmak icin biraz gec. Ugrastirir. Yavru alirsaniz daha kolay ele alistirirsiniz

Çek diye almıştım :/:confused:

Hollandalar biraz daha tombul olan yerli boyutundaki kuslara deniliyor. Cek de kuyrugu uzun olan uzun yapili yine yerli boyutundan pek farki olmayan kuslar. Cek olmasina bu kadar takilmanin manasi yok :D piyasa degerleri arasinda fark yok.

Hollandalar biraz daha tombul olan yerli boyutundaki kuslara deniliyor. Cek de kuyrugu uzun olan uzun yapili yine yerli boyutundan pek farki olmayan kuslar. Cek olmasina bu kadar takilmanin manasi yok :D piyasa degerleri arasinda fark yok.

Kuşun tombul toplu durmasının nedeni daha 3 günlük kuştur ve 2 gündür sabahtan akşama kadar dışarıda işim oluyor ilgilenemiyorum stresini yeni yeni atmaktadır ısırıyor ele gelmekte ısrarlıyım konuşmayı bile öğreticem 1 yaşında yoksa :( :)

5 aylık civarı gibi geldi bana.
Güle güle besleyin.

Geri