Karadeniz Pet

Kuşumun yaşı?

Yavru bir kuş 3 aylık gibi

Teşekkürler. Ama 6-7 diyende var 3 de. Net olarak bilemez miyiz? Bide ben erkek diye biliyodum. Cinsiyeti hakkında bişey söyleyebilir misiniz?

Teşekkür ederim. Bide dün akşamdan beri tek ayağını karnına çekiyor. Bunu neden yapıyo olabilir?

Ceresi mor kafa çizgileri tam olarak gitmemiş... Bu kuş taş çatlasın 4 aylık...

Bence cinsiyeti kesin erkek ve yasi 4 ay bile değildir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:06 -->-> Daha önceki mesaj 18:01 --

Ayağı icin de hava soğuk ayagini isitiyor olabilir herhangi bir yere sikistirmis olabilir ya da mantar olabilir. Surekli ayni ayagini yaparsa iyice bir incelemende fayda var.

Bence cinsiyeti kesin erkek ve yasi 4 ay bile değildir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:06 -->-> Daha önceki mesaj 18:01 --

Ayağı icin de hava soğuk ayagini isitiyor olabilir herhangi bir yere sikistirmis olabilir ya da mantar olabilir. Surekli ayni ayagini yaparsa iyice bir incelemende fayda var.

Hocam kafesten çıkmadı ki. Çıkarttığımdada sıkıştıracak bi yeri yoktu. Endişelendim açıkcası. Çünkü hep aynı ayağı. Sağ ayağını içine çekiyo. Bugün hiç yapmadı ama.

Kafes icinde de tule takabilir ziplarken olmus olabilir ama cok onemli oldugunu sanmiyorum hafif incinmeyse yaramazlikta sinir tanimazlar :) bence dikkat etmeniz gereken mantardir. Bu 4 5 gunde tekrarlarsa ayaginda pullanma ya da kasinti olursa bir inceleyin derim. Ya da odaniz soguksa

Genelde tek ayaklarını kıvırarak uyurlar.Bir nebze sağlık göstergesidir endişelenmeyin derim ben.Bence oldukça sağlıklı görünüyor ufaklık güle güle büyütün

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim. Çok güzel anlaşıyoruz kendileriyle. Tek sorun kafes içinde hareketsiz. Sabah ötüyo sadece yeri göğü inletiyo. Ama biz uyanınca kesiyo ötmeyi bunun nedeni nedir?

Yeni aldiysaniz ya da yeri degistiyse ortama alışmasi 1 2 hafta surebilir.

Fotodan anladığım kadarıyla duruşu normal ama dışkıda falan herhangi bir anormallik yok değil mi?Yumurta maması yapın,güçlensin.Normal şartlarda çok hareketli ve oyuncu kuşlardır mubişler.Hareketsiz deyince şaşırdım doğrusu...

Yani dışkısı normal. Sabah çıkıyo salıncağına akşama kadar orda. Arada bi yem yemeye iniyo. Bi zıpla bişeyler yap kuşsun sen diyom ama anlamıyo. kuş tabi. Oyun oynarken gayet neşeli. Bacağımda geziyo oturup uzatıyorum bacağımı. inmiyoda. Tabletten cafer diye bi kuş var youtubeda onun videosunu açıyoruz koşa koşa tablete gidiyo onu dinliyo. gagalıyo tableti. yani hala alışamadı eve hoplayıp zıplamıyo. yavru olmasına bağlıyorum artık

Hiç endişe etmeyin bence oldukça neşeli ve sağlıklı bir kuşZaman içinde neler öğreniyorlar neler.Hele bir de konuşmaya başlasın,susturamazsınız

deed7df23526f6e815ac1e6e06ff817a.jpg
bunuda yeni çektim.

Hocam ayrica bu kus daha cok küçük onun da etkisi olabilir karakteri de olabilir. Bi batinda 4 yavru aldim biri hic hareket etmezdi biri yerinde duramazdi kafes kapısını bile aciyordu. Ayni anne baba ayni kan ama cok farkli karakterler. Kusunuz bence gayet saglikli görünüyor maşallah. Gerisi zamanla uyumunuzla olur. Ebru hanimin bahsettigi yumurta mamasini yapabilirsiniz icine sebze meyve koyabilirsiniz. Internette tarifleri vardir sadece ishal yapan sebzeleri az kullanmaya bakin.