Karadeniz Pet

Kuşumun yaşı?

Ortalama 4 aylık yerli ve erkek kuş. Güle güle besleyin.

Kuşum aynı evde 1 ay olmasına rağmen çok hareketsiz halen. Tünekte akşama kadar duruyo. Hiç hoplayıp zıplama yok. Alışır mı diye bekledim ama hareketsiz. Hiç oyuncu değil. Dışarı salıyorum. Çorap uzatıyorum korkuyo uçuyo hemen. Yaklaştırdığım herşeyden hemen kaçıyo. Avucuma yem alıyorum. Yaklaşınca önce kaçıyo sonra diğer elime alıp avucuma yaklaştırınca yiyo diğer elime atlayıp. Hasta gibide değil. Dışkısı duruşu gayet normal. Ama hareketsiz. Ve meraksız. Salınca hiçbişeyi gagalamıyo.

Karakteri öyle olabilir.Aslında ilginç çok meraklıdır genelde muhabbet kuşları.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bide 2 gündür gündüzleri uykusu varmış gibi gözlerini açıp kapatıyo ve kabarık biraz
bbae4e6100c6f6344e26d69e334fb2c9.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:51 -->-> Daha önceki mesaj 14:38 --

Acil yardım edin. Kuşu dışarı çıkardım. Gayet iyi oynadık. Şimdi kafesi temizledim koydum. Yere tünekte aşağı doğru eğilerek durdu. Hala uykusu var gibi davranıyo. Gözlerinin kapatıyo. Hasta diye çok korkuyorum. Kabartıyo kendini gözlerini çok kapatıyo ses duyunca açıyo.
Video attım:
https://vimeo.com/154479577

Son düzenleme:
Üşütme belirtileri gibi geldi bu anlattıklarınız bana.Ayakları sıcak mı?Dışkısı normal diyorsunuz.Ama kabarması ve sürekli uyuklaması hoşuma gitmedi açıkcası.Gerçi ustalar daha iyi bilir ama vitamin takviyesi yapmanız iyi olabilir.Hava akımına maruz kalmış olabilir.O kadar narin hayvanlar ki en ufacık bir hava akımında hemen hasta oluyorlar maalesefTez zamanda toparlar umarım.Geçmiş olsun.

İyi olmasına çok sevindimGözünüzaydın☺️