Karadeniz Pet

Kuşumun Yem Dışında Elimden Yediği Yemekler Hakkında

FerhatQ

Yeni Üye
Hepinize merhaba.3 Haftadan fazla bir süredir bizde olan muhabbet kuşum elimizden yem veya başka bir besin yemiyor.Yediği şeyler illaki bi kabın içinde olacak.Bizim elimizden bişey yemiyor.Ona verdiğimiz herşeyden korkuyor.Var gücüyle kaçıyor.Daha yeni yeni yumurtalı mamaya alıştı.Onuda hemen yemedi.Mamayı kafesin içine derin olmayan bir kapta kafesin tabanına koyduk.Yaklaşık 45-50 dakika mamayı inceledikten sonra yavşatan yanına inmeye başladı ve indi.Bi bu kadarda mamanın yanında geçtikten sonra bir lokma attı ağzına ve devamı geldi.Tam 1 yumurtayı ve 4-5 çeşit meyve-sebze gibi şeyleri bitirdi.
KISA ÖZET;
Yani anlayacağınız bizim elimizden yemek yemiyor,bir kabın içinde verirsek saatler süren uğraşlar sonucunda tadına bakıyor.Elimden yemek yemesini nasıl sağlarım acaba? Elimde normal kuş yemi varken elime öylesine bakıyor,ne yiyor,ne kaçıyor.Ancak tanımadığı birşey olunca 1 saatte uğraşsam yorulmadan dinlene,dinlene kaçıyor elimdeki şeyden.

Kusun güvenini kazanman lazım. Siz yemesi için ısrarcı olmayın örneğin önünüze bir meyve tabağı hazırlayın kuşunuzu bırakın. Emin olun merak edip gelecektir tabi bıraktığınız Zaman ilgi göstermeyin sizin ilginizi çekmeye çalışacaktır. Yada elinize korkmayacağı ilgisini çekecek birsey alın onunla uğrasın bırakın o gelsin

Kusun güvenini kazanman lazım. Siz yemesi için ısrarcı olmayın örneğin önünüze bir meyve tabağı hazırlayın kuşunuzu bırakın. Emin olun merak edip gelecektir tabi bıraktığınız Zaman ilgi göstermeyin sizin ilginizi çekmeye çalışacaktır. Yada elinize korkmayacağı ilgisini çekecek birsey alın onunla uğrasın bırakın o gelsin
vallaha hocam hiçte merak edip gelmiyor ve ilgimizi çekmeye çalışmıyor.Bi yere indimi ölmese asırlar boyunca orda öylece oturabilir :D Koltukların arasında bir köşesi var,odanın heryerinden kolay kolay gözükmüyo onun köşesi,hep ama hep oraya gidiyor.Orada öylece saatlerce oturuyor.Onunla hiç ilgilenmiyorum saldığımda dediğiniz gibi ama yok,hiç merak edip yanımıza geldiği olmadı 3-4 haftadır.Gidip onun köşesinden elime alıyorum oturma odasında 1-2 tur attırıp kafesinin üstüne bırakıyorum yine tık yok,saatlerce yine orda oturabilir.Ordan alıp başka yere yine tık yok.Durduğu yerde duruyor kısacası hayvan.Hiç dur bi uçayım,ben kuşum uçma yeteneğim var falan demiyor öylece oturuyor.Uçtumuda bir f-16 edasıyla istediği an alçak uçuş-istediği zaman slalom yapabiliyor havada :D Yani uçmuyor,uçmuyor ama uçtumuda pir uçuyor kuş nasıl yapmalıyız ?

Geri