petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşumun yemi kurtlanmış

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Halit Ç. tarafından 22 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Halit Ç.

Halit Ç. Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar bu sabaha kavonozda ağzı açık olarak duran yemin kurtlandığını farkettim, kuşumun yemini nasıl muhafaza etmeliyim? hangi yemi önerirsiniz? bugün eve giderken yeni yem alacam değerli yorumlarınızı bekliyorum.

kuşumun yemliğinde kurt yoktu ancak yumurtaları vardır muhtemelen bu sabah işe giderken farkettim kurtları anında müdahale şansım yoktu bu yem kuşumda iç parazit yapar mı? ne gibi önlemler almalıyım?

şimdiden teşekkürler.

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Yemin tamamını dökün gitsin.. Yeni bir yem alın Bravo302 öneririm.. Serin yerde muhafaza edin..

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    yemi çöpe atın artık , ben plastik kutuda saklıyorum aylarca hiçbirşey olmuyor ama güneş görmesin

4. Halit Ç.

Halit Ç. Member

Beğenileri:
    0
    antalyada yaşıyorum hava nemli mutfak dolabında bakliyatların yanında saklıyodum ancak kurtlanmış, buzdolabında saklasam sorun olur mu?

5. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    5 kg kapaklı plastik bidonlarda saklıyorum yemlerimi, 6-7 ay kullanıyorum, hiç kurtlanma olmadı, önemli olan kapaklı bir kapta saklamanız ve kapağını sürekli kapalı tutmanız...Güneş görmeyen yerde durması tabi daha iyi olur, onun dışında buz dolabına falan koymaya gerek yok...

6. ibrahim çopur

ibrahim çopur New Member

Beğenileri:
    0
    Yemlerin icine okaliptüs yapragi fln da koyabilirsiniz ayrica nette arastirirsaniz pratik yontemlerle bu sorundan kurtulabilirsiniz

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

7. Sinan EREN
    Gizli

Sinan EREN Guest

mrb bende yemi naylon gözenekli hava alan çuvalla veya karton çuvalda alıyorum kartonuda bez bi çuvala yada hava alabileceği bi konumda muhafaza ediyorum kapalı kapta yada naylon içinde yem tam kuru olmadığı için ısınır kızışır kurt küf üretir.her kese kolay gelsin-

8. Halit Ç.

Halit Ç. Member

Beğenileri:
    0
    yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar artık yemi azar azar alacam, yemdeki kurtlanmayı muhtemelen kelebek yaptı kavonozun ağzı açık olduğu için güzel bi saklama kabı ayarladım ağzı kapalı teneke bi kap, bakalım.. :)

9. YASİN MÜLAYİM
    Gizli

Yulafsiz yem al kardes.

10. Taha Kar
    Gizli

Taha Kar Guest

Genelde bonie falan alıyoruz,championla karıştırınca fena olmuyor ama,maliyet yüksek. brovoda kiloluk satan pek yok 25kilo geneli.Bravonun 302-304 gibi numaralarıda var ne farkı var?

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu yemi kurtlandı

,
  2. muhabbet kuşu yemi neden kurtlanır

,
  3. kuş yemleri neden kurtlanır

,
  4. muhabbet kuşu yeminde kurt,
  5. kusumun yemi kurtlanmis bisey olurmu