Karadeniz Pet

kuşumun yemi kurtlanmış

Halit Ç.

Meraklı Üye
arkadaşlar bu sabaha kavonozda ağzı açık olarak duran yemin kurtlandığını farkettim, kuşumun yemini nasıl muhafaza etmeliyim? hangi yemi önerirsiniz? bugün eve giderken yeni yem alacam değerli yorumlarınızı bekliyorum.

kuşumun yemliğinde kurt yoktu ancak yumurtaları vardır muhtemelen bu sabah işe giderken farkettim kurtları anında müdahale şansım yoktu bu yem kuşumda iç parazit yapar mı? ne gibi önlemler almalıyım?

şimdiden teşekkürler.

Yemin tamamını dökün gitsin.. Yeni bir yem alın Bravo302 öneririm.. Serin yerde muhafaza edin..

antalyada yaşıyorum hava nemli mutfak dolabında bakliyatların yanında saklıyodum ancak kurtlanmış, buzdolabında saklasam sorun olur mu?

5 kg kapaklı plastik bidonlarda saklıyorum yemlerimi, 6-7 ay kullanıyorum, hiç kurtlanma olmadı, önemli olan kapaklı bir kapta saklamanız ve kapağını sürekli kapalı tutmanız...Güneş görmeyen yerde durması tabi daha iyi olur, onun dışında buz dolabına falan koymaya gerek yok...

Yemlerin icine okaliptüs yapragi fln da koyabilirsiniz ayrica nette arastirirsaniz pratik yontemlerle bu sorundan kurtulabilirsiniz

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

mrb bende yemi naylon gözenekli hava alan çuvalla veya karton çuvalda alıyorum kartonuda bez bi çuvala yada hava alabileceği bi konumda muhafaza ediyorum kapalı kapta yada naylon içinde yem tam kuru olmadığı için ısınır kızışır kurt küf üretir.her kese kolay gelsin-

5 kg kapaklı plastik bidonlarda saklıyorum yemlerimi, 6-7 ay kullanıyorum, hiç kurtlanma olmadı, önemli olan kapaklı bir kapta saklamanız ve kapağını sürekli kapalı tutmanız...Güneş görmeyen yerde durması tabi daha iyi olur, onun dışında buz dolabına falan koymaya gerek yok...

Yemlerin icine okaliptüs yapragi fln da koyabilirsiniz ayrica nette arastirirsaniz pratik yontemlerle bu sorundan kurtulabilirsiniz

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

mrb bende yemi naylon gözenekli hava alan çuvalla veya karton çuvalda alıyorum kartonuda bez bi çuvala yada hava alabileceği bi konumda muhafaza ediyorum kapalı kapta yada naylon içinde yem tam kuru olmadığı için ısınır kızışır kurt küf üretir.her kese kolay gelsin-

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar artık yemi azar azar alacam, yemdeki kurtlanmayı muhtemelen kelebek yaptı kavonozun ağzı açık olduğu için güzel bi saklama kabı ayarladım ağzı kapalı teneke bi kap, bakalım.. :)

Genelde bonie falan alıyoruz,championla karıştırınca fena olmuyor ama,maliyet yüksek. brovoda kiloluk satan pek yok 25kilo geneli.Bravonun 302-304 gibi numaralarıda var ne farkı var?

Geri