Karadeniz Pet

Kuşumun yemleri çıkarması

Berkcan ERGEN

Yeni Üye
Kuşumun kafesine canı sıkılmasın diye bir ufak top koymuştum koyalı baya oldu bazen de yemleri çıkarıyodu ama bu kadar çıkarmıyordu acaba neden kusmuş olabilir bu kadar çok.
42fac5ecb4926072761dc2354127d33d.jpg

3c61173d731ed0bf308eb4a46df1047a.jpg

Kuşun ne kadarlık tahmini , fotosunu koyabilir misin ? Kur amaçlı yapmıştır büyük ihtimal

Topu çıkarttım ama hala kusmaya devam ediyor bide kafesten dışarı çıkarıyor yemleri ne yapmam gerekir bu durumda.

Aynı şey benim başımada oldu sürekli yemleri dışarı fırlatıyor. Kafesin içinde sıkıldığından ve kafesin sıkıcı olduğunu belirtiyor. Kafesin yerini beğenmemiş pis veya yer deişikliliği yem deişikliliği yapılmasını gerektiğini beliriyor süs yoksa süs alın mesela çam ağacı bublesi 1 tane takabilirsiniz çok büyük olmasın ! Dışarıda bir ağaçtan dal veya yerlerden 1 dal alıp evde temizleyerek kurutup kafese koyabilirsiniz./ Yem sopaları alın meyveli ballı var ilk hafta yemez ama sonradan yer. mesela benim kuşum tüylerini çok temizler çok titizdir fakat pisliğe çok girer :D Orkidenin yapraklarını yer. Bu arada sebze meyve vermeye başlayın. Kuşum daha 3-4 aylık ve konuşmaya başladı söylediği sözcük kuş kuş kuş kuşa genellikle ş ile biten sözcükleri ş barındıran sözcükler tekrar ediniz. Ciciş Cici Kuş KUŞ KUŞ KUŞ aşkım şampiyon kendı adı ile hitap edebilirsiniz.Kuş eğer kafeste sıkılıp sürekli ötüyorsa onu dışarı yani onu kafesten çıkarıp 1-2 saat dışarıda uçsun (ev ortamı).Yemleri deiştiriniz Meyveli + Vitaminli alınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aynı şey benim başımada oldu sürekli yemleri dışarı fırlatıyor. Kafesin içinde sıkıldığından ve kafesin sıkıcı olduğunu belirtiyor. Kafesin yerini beğenmemiş pis veya yer deişikliliği yem deişikliliği yapılmasını gerektiğini beliriyor süs yoksa süs alın mesela çam ağacı bublesi 1 tane takabilirsiniz çok büyük olmasın ! Dışarıda bir ağaçtan dal veya yerlerden 1 dal alıp evde temizleyerek kurutup kafese koyabilirsiniz./ Yem sopaları alın meyveli ballı var ilk hafta yemez ama sonradan yer. mesela benim kuşum tüylerini çok temizler çok titizdir fakat pisliğe çok girer :D Orkidenin yapraklarını yer. Bu arada sebze meyve vermeye başlayın. Kuşum daha 3-4 aylık ve konuşmaya başladı söylediği sözcük kuş kuş kuş kuşa genellikle ş ile biten sözcükleri ş barındıran sözcükler tekrar ediniz. Ciciş Cici Kuş KUŞ KUŞ KUŞ aşkım şampiyon kendı adı ile hitap edebilirsiniz.Kuş eğer kafeste sıkılıp sürekli ötüyorsa onu dışarı yani onu kafesten çıkarıp 1-2 saat dışarıda uçsun (ev ortamı).Yemleri deiştiriniz Meyveli + Vitaminli alınız.
Yem meyveli olanindan zaten sebze meyvede veriyorum. Salıyorum ama 1-2 saat dışarda tutmuyorum. Dal olayını gerçektirebilirsem olabilir.

Daha fazla sal ve 1 odada kapatma bırak tüm odaları keşvetsin 1-2 saat mesela benim kuşum 5 saate kadar dışarıda kalabilir.Sonra acıkıp yemek yerken kafesi tık diye kapatıveriyorum.

Iyi günler. Kuşum hala yemleri aşırı şekilde çıkarıyor. Ne yapabilirim ?

Yanına dişi kızışmış bir kuş al. tek çözüm bu. Benim kuşda 9 aylık iken bunları yapıyordu. yemleri evin hertarafına çıkarıyordu. Tek olduğu için fazla kafeste tutmuyordum. Dişi aldım çözdüm sorunu. Benimki yavruydu. Anlaştıkları için sorun çıkmadı.

Eş Alma Seçenegini Deniyebilirsin.

Bu kadar yem çıkarması normal durum değil, ben kusmadan iki kuşumu kaybettim. Yakınlarda kuşlardan anlayan veteriner varsa götürün derim. Bide kuş kumunu eksik etmeyin yemleri öğütemiyor olabilir.

aynı biyeremi kusuyo.kızışan kuş oynerken zille falan oynarkan ufak ufak yem kusar senin resimdekide çok fazla belki yemden olabilir

Benim de 1 yaşını aşkın erkek kuşum bundan daha fazla yem kusuyordu.Gittim yanına 1 yaşında dişi aldım sorun ortadan kalktı.Bence de yanına bir dişi almalısın..

Geri