petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşumun yemleri çıkarması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Berkcan ERGEN tarafından 21 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Berkcan ERGEN

Berkcan ERGEN New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşumun kafesine canı sıkılmasın diye bir ufak top koymuştum koyalı baya oldu bazen de yemleri çıkarıyodu ama bu kadar çıkarmıyordu acaba neden kusmuş olabilir bu kadar çok.

2. Mert ÇAPACI

Beğenileri:
    0
    Kuşun ne kadarlık tahmini , fotosunu koyabilir misin ? Kur amaçlı yapmıştır büyük ihtimal

3. Berkcan ERGEN

Berkcan ERGEN New Member

Beğenileri:
    0
    Bende 7-8 aydan beri var

4. Mert ÇAPACI

Beğenileri:
    0
    Bana göre kur yapmış olabilir ama baya bir kusmuş , hareketli falan dimi durgun vs değil herhalde ? Kum falan var dimi kafes de sindirim problemi yoktur inşallah.

5. Berkcan ERGEN

Berkcan ERGEN New Member

Beğenileri:
    0
    Durgun felan değil normal her zamanki gibi.

6. Mert ÇAPACI

Beğenileri:
    0
    Çok kusmasının sebebi çok kızışmasından olabilir.

7. Berkcan ERGEN

Berkcan ERGEN New Member

Beğenileri:
    0
    Topu çıkarttım ama hala kusmaya devam ediyor bide kafesten dışarı çıkarıyor yemleri ne yapmam gerekir bu durumda.

8. sinan493

sinan493 Guest

Aynı şey benim başımada oldu sürekli yemleri dışarı fırlatıyor. Kafesin içinde sıkıldığından ve kafesin sıkıcı olduğunu belirtiyor. Kafesin yerini beğenmemiş pis veya yer deişikliliği yem deişikliliği yapılmasını gerektiğini beliriyor süs yoksa süs alın mesela çam ağacı bublesi 1 tane takabilirsiniz çok büyük olmasın ! Dışarıda bir ağaçtan dal veya yerlerden 1 dal alıp evde temizleyerek kurutup kafese koyabilirsiniz./ Yem sopaları alın meyveli ballı var ilk hafta yemez ama sonradan yer. mesela benim kuşum tüylerini çok temizler çok titizdir fakat pisliğe çok girer :D Orkidenin yapraklarını yer. Bu arada sebze meyve vermeye başlayın. Kuşum daha 3-4 aylık ve konuşmaya başladı söylediği sözcük kuş kuş kuş kuşa genellikle ş ile biten sözcükleri ş barındıran sözcükler tekrar ediniz. Ciciş Cici Kuş KUŞ KUŞ KUŞ aşkım şampiyon kendı adı ile hitap edebilirsiniz.Kuş eğer kafeste sıkılıp sürekli ötüyorsa onu dışarı yani onu kafesten çıkarıp 1-2 saat dışarıda uçsun (ev ortamı).Yemleri deiştiriniz Meyveli + Vitaminli alınız.

#8 sinan493, 24 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ocak 2015
  9. Berkcan ERGEN

Berkcan ERGEN New Member

Beğenileri:
    0
    Yem meyveli olanindan zaten sebze meyvede veriyorum. Salıyorum ama 1-2 saat dışarda tutmuyorum. Dal olayını gerçektirebilirsem olabilir.

10. mnbvb

mnbvb New Member

Beğenileri:
    0
    selamun aleyküm

11. Berkcan ERGEN

Berkcan ERGEN New Member

Beğenileri:
    0
    Aleyküm selam

12. sinan493

sinan493 Guest

Daha fazla sal ve 1 odada kapatma bırak tüm odaları keşvetsin 1-2 saat mesela benim kuşum 5 saate kadar dışarıda kalabilir.Sonra acıkıp yemek yerken kafesi tık diye kapatıveriyorum.

13. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Ve aleykum es selam da. Bak arkadas dun de sana dediler. Kendini tanitma bolumu var forumlarda. Oraya yaz bizde bilelim. Her foruma girip selam verip cikiyorsun. Varsa birsey sor yardimci olmaya calisalim.

14. Berkcan ERGEN

Berkcan ERGEN New Member

Beğenileri:
    0
    Iyi günler. Kuşum hala yemleri aşırı şekilde çıkarıyor. Ne yapabilirim ?

15. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Yanına dişi kızışmış bir kuş al. tek çözüm bu. Benim kuşda 9 aylık iken bunları yapıyordu. yemleri evin hertarafına çıkarıyordu. Tek olduğu için fazla kafeste tutmuyordum. Dişi aldım çözdüm sorunu. Benimki yavruydu. Anlaştıkları için sorun çıkmadı.

16. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    Eş Alma Seçenegini Deniyebilirsin.

17. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Dostum kuşunu nereden alacaksan kendi kuşunu götür at salmaya. Eşini kendisi seçsin.

18. İsmail YILDIRIM

Beğenileri:
    0
    Bu kadar yem çıkarması normal durum değil, ben kusmadan iki kuşumu kaybettim. Yakınlarda kuşlardan anlayan veteriner varsa götürün derim. Bide kuş kumunu eksik etmeyin yemleri öğütemiyor olabilir.

19. timur5253

timur5253 New Member

Beğenileri:
    0
    aynı biyeremi kusuyo.kızışan kuş oynerken zille falan oynarkan ufak ufak yem kusar senin resimdekide çok fazla belki yemden olabilir

20. eray81

eray81 New Member

Beğenileri:
    0
    Benim de 1 yaşını aşkın erkek kuşum bundan daha fazla yem kusuyordu.Gittim yanına 1 yaşında dişi aldım sorun ortadan kalktı.Bence de yanına bir dişi almalısın..

Sayfayı Paylaş