Karadeniz Pet

kuşumun yeni oyuncağı

DuyguBoncuk

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşuma yeni bir oyuncak aldım aynalı gibi duruyor ama tam ayna değil folyoyla kaplamışlar gibi bişey - bakınca tam olarak kendini göremiyorsun ama yansıması yaklaşınca tabiki oluyor. Aynanın kuşlarda iyi olmadığını biliyorum sizlere bi sormak istedim bu oyuncak dursunmu yoksa kaldırayımmı ? Şimdi yumurta maması yaptım onu yiyor ama arada bi aynalı oyuncağa vuruyor sevdimi oynuyomu yoksa sevmedimi emin olamadım.
Gece üzerine yarım şal örtüyorum sabah 8 gibi tıkıt tıkıt sesler duydum şalı kaldırınca baktımki bizimki bu halde :
rg7m3m.jpg

sonra şalı kaldırınca birazda konuşunca normale döndü.
Şimdide mamasını yerken :
ZL0AZG.jpg

baya çekiştiriyo vuruyo oynuyo gibi :eek:

hayırlı olsun

Kuş aynada kendini gördüğü daha doğrusu karşısındakinin farklı bir kuş düşünerek gaga atıyor. Zaman geçtikçe aynalı oyuncağa alışıcaktır. Yeri gelicek onunla çifleşecek. Belkide seninle ilgisini kesip onunla ilgilenicek. Aynasız oyuncak TERCİH edin.

Kuş aynada kendini gördüğü daha doğrusu karşısındakinin farklı bir kuş düşünerek gaga atıyor. Zaman geçtikçe aynalı oyuncağa alışıcaktır. Yeri gelicek onunla çifleşecek. Belkide seninle ilgisini kesip onunla ilgilenicek. Aynasız oyuncak TERCİH edin.

ben bunu çıkarıyım ozaman şimdi eş almayı düşünmüyorum biraz daha zaman geçsin öyle alıcam 6-7 aylk dişi benim kuşum

Son düzenleme:
Aynasız bir oyuncak takarsanız daha iyi olur canı sıkılmamış olur. İlla para harcıcaksınız diye birşey yok. Evde temiz anahtarlık gibi birşeyler varsa takabilirsiniz ilk garipsicektir 2-3 güne alışıp oynucaktır. Veya Lif ipiyle top yapıp kafese takabilirsiniz ve ya lif ifine boncuk bağlıpta asabilirsiniz. Size kalmış :)

Aynasız bir oyuncak takarsanız daha iyi olur canı sıkılmamış olur. İlla para harcıcaksınız diye birşey yok. Evde temiz anahtarlık gibi birşeyler varsa takabilirsiniz ilk garipsicektir 2-3 güne alışıp oynucaktır. Veya Lif ipiyle top yapıp kafese takabilirsiniz ve ya lif ifine boncuk bağlıpta asabilirsiniz. Size kalmış :)

öneriler için çok teşekkürler elimde fazlasıyla oyuncak var onları dönüşümlü takıyordum canı sıkılmasın alışıp diye ben bunu değiştireyim

Takılı da kalabilir çok büyük sıkıntı olmaz yalnız mamayi çok vermeyin yavru ise ishal olur hasta olur

Zamanla kaldırmak değil hafta da 1 verin derim

Hep akrilik oyuncak almayın. Tahta oyuncakta koyun kemirsin.

Aynayı kuşun sağlık ve psikolojisi için sökün.

Vay arkadaş herkes başka şeyler söylemiş.
Kendine alışsın istiyorsan ayna olmasa daha iyi olur. Yok amacın ilerde eş almak ve kendine alışmasa da olursa ayna var yok fark etmez ancak İlknur hanımın dediği gibi ahşap kemirme oyuncakları var onları tercih edin.

ypg-378734_1.jpg

Hep akrilik oyuncak almayın. Tahta oyuncakta koyun kemirsin.

öneriniz için teşekkürler salıncağın tahta boncukları var onlrı kemiriyor zaten kafes içinde çok zaman geçirmiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:21 -->-> Daha önceki mesaj 01:20 --

Aynayı kuşun sağlık ve psikolojisi için sökün.

şu ana kadar psikolojisinde bi değişiklik olmadı tam bi aynada olmadığı için içim rahat aslında zaten gün içinde kafeste çok durmuyor teşekkürler cevabınız için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:23 -->-> Daha önceki mesaj 01:21 --

Vay arkadaş herkes başka şeyler söylemiş.
Kendine alışsın istiyorsan ayna olmasa daha iyi olur. Yok amacın ilerde eş almak ve kendine alışmasa da olursa ayna var yok fark etmez ancak İlknur hanımın dediği gibi ahşap kemirme oyuncakları var onları tercih edin.

ypg-378734_1.jpg

teşekkürediyorum çok güzelmiş bu oyuncak bebeklerin diş oyuncağı gibi bundan mutlaka alacağım bir tane :) kuş bana alışık zaten bi sıkıntı olmadı şu ana kadar aynanın kötü etkilediğini düşünmüyorum sabah çıkarıyorum akşama kadar odada bazen sıkılırsa girip oyuncaklarla oynayıp tekrar çıkıyor ilgisiz bırakmıyorum hiç evdeysem hep birlikteyiz zaten

Geri