Karadeniz Pet

Kuşumun yumurtaları

maviş ve fıstık

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar kusum 7 gun once ilk yumurtasini atti ama bugun baktigimda yumurtayi kirmisti ne yapmaliyim 2. Yumurtayida yumurtlamak uzere nasil bakmaliyim ne yapmaliyim 2. Yumurtayida kirmamsi icin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:28 -->-> Daha önceki mesaj 19:58 --

Yumurtayi heralde disi yemis gagasinin kenarlari hep lekeli

Yumurtalar genelde 2 gün arayla gelir. 7 gün boyunca 2. yumurtanın gelmemesi normal değil. Acaba bu arada olması gereken 1-2 yumurta da yenmiş olabilir mi. Eğer öyleyse alışkanlık yapmış demektir.
Vazgeçirmek için sahte yumurta kullanılıyor bildiğim kadarıyla.

Ama surekli ciftlesiyorlardi genede bos olabilirmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:16 -->-> Daha önceki mesaj 19:39 --

Yumurtanin bos oldugunu nasil anlarim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:40 -->-> Daha önceki mesaj 20:16 --

Kizginlik yumurtasi 1 tane mi olur cunku 2. Yumurta gelmedi8 gundu

Ama surekli ciftlesiyorlardi genede bos olabilirmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:16 -->-> Daha önceki mesaj 19:39 --

Yumurtanin bos oldugunu nasil anlarim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:40 -->-> Daha önceki mesaj 20:16 --

Kizginlik yumurtasi 1 tane mi olur cunku 2. Yumurta gelmedi8 gundu
Diğer yumurtalarda gelmiş olabilir ve anaçlar yemiş olabilir. İnşallah öyle değildir. Öyleyse gerçek yumurtaları alıp, yerine sahte yumurta koyabilirsin.(3 gün ila 7 gün arası talaş ve yem içinde saklayarak) Belli bir süre sonra vazgeçeceklerdir.(Umarım)

Tesekkurler suan hic yumurta yok ama disi gene yumurtlayacak gibi dıskısı buyuk ve yesil kızgınlik yumurtasi 1 tane mi olur peki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:14 -->-> Daha önceki mesaj 13:03 --

Sahte yumurta yerine beyaz bilye koydum disi direk bilyeye saldirdi kendi yumurtalrinida yemis olabilirmi aliskanlik yaptiysa ne yapmaliyim

Yumurta kırmayı alışkanlık edinmişlerse sahte yumurta folluğa koyup, kuşların sahte yumurtayı kıramayarak bu huyundan vazgeçmesini sağlayabilirsiniz.

Sahte yumurta kullanın ben şuan çiftlerimin birinde deniyorum iyi sonuç alır gibiyim

Tesekurler sahte yumurta yerine beyaz bilye koysam olurmu kusum 1 2 gune kadar yumurtlayacak ins bu yumurtayida kirmaz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:46 -->-> Daha önceki mesaj 19:10 --

Sahte yumurtayi nerden alabilirim

Bazı pet shoplarda bulunabiliyor. Eğer internetten alışveriş yapıyorsanız satan birçok site var.

Tesekkurler suanda beyaz bilye koydum surekli saldiriyor 2 3 gune kadar disi tekrar yumurtlayacak 2 3 gune kadar saldirmayi unuturmu

Geri