Karadeniz Pet

Kusumun yumurtasi 10 tane oldu

• Konbuyu başlatan Ertan81
  • Başlangıç tarihi
E

Ertan81

Guest
Arkadaslar muhabbet kusum bugun neticesiyle tam 10. yumurtayi yapti fakat 3 tanesini kirdi yani 7 tane var suanda ilk yumurtayi 14.01 tarihinde yapti sonra kirdi 3 tanesini hemen. Ilk defa böyle birsey yasiyorum internette baktim yumurtanin resimlerine kac günlük ne olduguna filan sonra isik tuttum hepsi bos gibi geldi bana kus filan gözükmüyor yumurtalarda, sizcede bosmudur yoksa ilk yumurtadan ne zaman cikar.

yumurtalara işik tutarak foto çekme imkanınınz varsa daha iyi olur ilk kuluçkalrı ise boş olabilir ama hepsim boş olurmu bilemem birde kuşlarınızın çiftleştigini gördünüz mü

Bakamayacagindan dolayi kirmis olabilir. Ya da acemilikten. Ilk kuluckada olur boyle seyler. Ama 10 yumurta garip bi durum bence. Yumurta mamasi hazirla ve icine ufaladigin yumurta kabugunu ekle ve ver.10 yumurta yorar hayvani.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Vallahi bugun itibariyle 7. yumurtayi yapti daha öncedende 3 tane yapmisti kirdi onlari ama, kus hep yuvada rahatsiz etmek istemiyorum acikcasi yuvaya elleyipde falan. Disi kus yuvadan ciktigi an erkek hemen ciftlesmek istiyor bu aralar ciftlesme yok ama yemini yiyip giriyor tekrar yuvaya, birde diskisini yaparken hep sulu yapiyor baya hemde su gibi ayni normalmi böyle yapmasi.

Normal degil. Yesillik mi verdiniz??

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Hayir yesillik vermiyorum kuslara ishal yapiyor diye okuduktan sonra

Kuşların son yumurtasını yaptıgı günden 5 gün sonra ışık ve su testi ile bakmanı tavsiye ederim. Birde mama ver bol bol haftada 3 defa olabir.

Valla helal olsun o kuşlara bizim rekor 3 bunada şükür :-D

Geri