Karadeniz Pet

Kuşumuz hakkında sorular

• Konbuyu başlatan Fatih Tütüncü
  • Başlangıç tarihi
F

Fatih Tütüncü

Guest
Merhabalar öncelikle kuşun cinsiyetini öğrenmek istiyorum. Erkek diye almıştık hatta ismi de erkek ismi ama dişi sanırım. yine de teyit ettirmek istedim.

p0qx1q2.jpg

wkyCSFr.jpg

ikincisi; kuşumuz bazen durup dururken saldırganlaşıyor. özellikle eşime saldııyor. saldırırken kuyruğunu açıyor.

son olarak eş almayı düşünüyorum. kuşumuz yaklaşık iki yaşında. eğer eş alırsam yetişkin mi almalıyım yoksa yavru olur mu?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

kuşunuz dişi saldırganlığı kızıştığından olabilir eş alacaksanız 1 yaşını geçmiş olsun erkeği getirdiğinizde başka bir kafese koyun oraya o kafese alışsın sonradanda dişiyi erkeğin bulunduğu kafese dişiyi koyarsanız dişi erkeğe üstünlük kuramaz ve eş olmaları kolaylaşır

Son düzenleme:
kuş dişi 1 yaşından büyük erkek alabilirsiniz

teşekkürler. peki eş alırsak kuşumuz bize karşı yabanileşir mi? Aynı şekilde 1 yaş üstü erkek alırsak onu kendimize alıştırabilir miyiz?

her ikiside olabilir kuşunuz sizden soğuyabilir veya diğer kuşuda size alıştırabilir sonuçta kendi ırkından bi hayvan sizden soğuma ihtimali daha çok yani

alışmış kolay sogumaz insandan eskiye göre ilgisi biraz azalabilir

Merhabalar öncelikle kuşun cinsiyetini öğrenmek istiyorum. Erkek diye almıştık hatta ismi de erkek ismi ama dişi sanırım. yine de teyit ettirmek istedim.

p0qx1q2.jpg

wkyCSFr.jpg

ikincisi; kuşumuz bazen durup dururken saldırganlaşıyor. özellikle eşime saldııyor. saldırırken kuyruğunu açıyor.

son olarak eş almayı düşünüyorum. kuşumuz yaklaşık iki yaşında. eğer eş alırsam yetişkin mi almalıyım yoksa yavru olur mu?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

kuşun yetişkin bir dişi kardeşim kandırmışlar seni aldığın yer geri götür

kuşun yetişkin bir dişi kardeşim kandırmışlar seni aldığın yer geri götür

kuşu yeni almadık, 1 yıldan fazladır bizde :)

erkek istemiştik ama dişi çıktı. o kadar da önemli değil. eş almayı düşündüğüm için yine de emin olmak istedim size sordum. teşekkürler tekrardan.

kuşu yeni almadık, 1 yıldan fazladır bizde :)

erkek istemiştik ama dişi çıktı. o kadar da önemli değil. eş almayı düşündüğüm için yine de emin olmak istedim size sordum. teşekkürler tekrardan.

hıı o zaman başka kardeşim. Yanına bi yakışıklı al torun torba sahibi olursunuz :)

Geri