Karadeniz Pet

kuşumuza acil yardım lütfen?

eda1624

Meraklı Üye
son yumurtadan sonra bu halde mavişim,, 2 gündür yani ne yapmalıyım bilmiyorum, veterinere götürün demeyin lütfen, veterinerimiz meclis üyesi çünkü seçim çalışmalarında, maalesef kendisine ulaşamıyoruz,,,

http://i.hizliresim.com/wOQQAQ.jpg

uşutmuş mu ne ısar olmus galıba baksana dışkısına başka veterıner yokmu ?

kuş zaten bu dışkılarla temas ediyorsa, şimdiye kadar iyi yaşamış maşallah

üşüttümü veya ne olduğunu bilmiyorum arkadaşlar, akşam yumurtaların üstünde oturuyordu, sabah baktım kuş bu halde nasıl üşüttü onuda çözemedim yuvadan çıkmayan kuş.
ayrıca hergün temizliği yapılıyor dışkılarla yaşamıyor kuşumuz maalesef rahatsız olduğu için yerde duruyor 2 gündür..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:17 -->-> Daha önceki mesaj 01:16 --

bilerek temizliğini yapmadan resmini çekmek istedim, dışkının hastalık teşhisinde önemli olduğunu bildiğim için..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:18 -->-> Daha önceki mesaj 01:17 --

burda bir tane veteriner var.

vitaform ve avisol var, avisol devamlı kullanıyorum zaten vitaformu kullanmalımıyım sizce arkadaşlar?.. birde bugün bir ağbimiz suyuna aspirin eritip içirmemi söyledi, bu doğrumu olur?

başka veterinere götür bence.Sonuçta o da veteriner.Acil bir müdahele varsa yapar.zaman kaybetme.

Kuş sanki üşütmüş ve ishali var gibi. Şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim ve uygulayın.

TEDAVİSİ : Tedavisi,soğuk algınlığı ve nezle tedavisine paralel özellikler taşır.İlk önlem olarak kanarya daha sıcak bir yere taşınır.Gagası açılarak bir damla bal damlatılarak susaması sağlanır.Suyuna bir damla TERRAMCINE damlatılmış ve ılıtılmış su verilir.Nezlede olduğunca B ve C vitaminlerinin direnç artırıcı ve iyileştirici etkisinden yararlanılmalıdır.Bu amaçla vitamin ihtiva eden ampullerden bir damlalık aracılığıyla birer damla alınarak içme sularına TERRAMYCINE ile birlikte damlatılmasından fayda görüleceği kuşkusuzdur.Kaynatılmış keten tohumu suyu da bu hastalıkta yararlanılan şifa verici bir ilaçtır.

Şu ilacıda Kullanabilirsin. Biyoteknik Aviastım Kuşlar İçin Antibakteriyel 20cc.
Bunu ilaveyetten, kuşunuzun temizliğini ve hijjenine özen gösterin . Şimdikten geçmiş olsun. Sonuçları buraya yazın bakalım.

yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar ama kuşum bu sabah öldü...kuşumun ölüm sebebi yumurta tıkanmasıymış, sorun bulundu yani anlayan biri anca ulaşabildi, ama bir saat sonra maalesef kaybettik... ve ben çok üzgünüm, eşi onu arıyor kafeste, yuvaya girip çıkıyor, ona sesleniyor vs. bizi seven ufacık bir cana çare olamamak ta en kötüsü...

baktım fakat tecrübe sahibi olmadığım için anlamadım, anlayana ulaşabilmek 2 gün sürdü, ben buna ihtimali düşüktür diye düşündüm çünkü daha önce 7 den fazla yumurtlamadı, şimdide 7 yumurtası vardı zaten yumurtlamayı bitirdiğini düşünmüştüm ama 8. yumurta geliyormuş meğer.

muhabbet bu ne kadar yumurta yapacagı bellı olmaz
wbnyv8.jpg

Geri